کد خبر : 34145
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۵:۴۲
1 views بازدید

نکاتی پیرامون خودباوری، انگیزه و اطمینان خاطر

اگر به مقاله های شخصیت شناسی علاقه دارید این مقاله با اسم نکاتی پیرامون خودباوری، انگیزه و اطمینان خاطر را به شما پیش نهاد میکنیم. روزنامه آرمان امروز: اعتمادبه‌نفس داشتن یعنی به خودتان اطمینان داشته باشید که میتوانید از عهده هر موقعیتی که بر سر راهتان قرار می‌گیرد، بربیایید. این یعنی پیدا کردن آمادگی با کسب دانش و تجربه.خیلی وقت‌ها برای اینکه به چیزهایی که […]

اگر به مقاله های شخصیت شناسی علاقه دارید این مقاله با اسم نکاتی پیرامون خودباوری، انگیزه و اطمینان خاطر را به شما پیش نهاد میکنیم.

روزنامه آرمان امروز: اعتمادبه‌نفس داشتن یعنی به خودتان اطمینان داشته باشید که میتوانید از عهده هر موقعیتی که بر سر راهتان قرار می‌گیرد، بربیایید. این یعنی پیدا کردن آمادگی با کسب دانش و تجربه.خیلی وقت‌ها برای اینکه به چیزهایی که می‌خواهیم برسیم، تلاشی نمی‌کنیم.

 

دلیل آن این است که باور نداریم که توانایی انجام آن را داریم یا اینکه انگیزه‌ای برای انجام آن نداریم. امکان دارد به‌خاطر ترس از شکست باشد که معمولا بخاطر اعتماد نداشتن به خصوصیات خودمان ایجاد می‌شود. انگیزه نیاز به اعتماد‌به‌نفس دارد. پیش نهاد‌های پایین در این عرصه می‌تواند به شما کمک کند.

 

 
داوطلب شوید: هیچ چیز بیشتر از کمک کردن به دیگران و بهتر کردن زندگی آنها احساس بهتری به شما نمی‌دهد. احساس مفید بودن و دوست داشته شدن به شما احساس اعتماد و ارزش می‌دهد!

لیست تهیه کنید: لیستی از همه کارهایی که در طول زندگی‌تان توانسته‌اید در آن موفق شوید، تهیه کنید. بعد میتوانید هر بار که موفقیت تازه ای به دست آوردید، آن را به این لیست اضافه کنید.

اطرافتان را با افرادی پر کنید که حمایتتان می‌کنند: اگر دور و برتان آدم‌های عیب‌جو زیاد باشد، حرف‌های آنها می‌تواند بر درک شما از خودتان تاثیر منفی بگذارد. تا زمانی‌که نتوانید مسائل پایین را قبول کنید، خوب است این مردم را از زندگی‌تان بیرون کنید یا ارتباطتان را با آنها کم کنید.

 

اینکه بدانید حرف‌های آنها تنها نظر شخصی خودشان است. اینکه بدانید نظرها آنها برابر با حقیقت نیستند. اینکه یاد بگیرید همه چیز را به خودتان نگیرید.آدم‌هایی با ارزش‌ها و علایق شبیه به به خودتان پیدا کنید که از شما خدمات رسانی کرده و برای پیشرفت تشویقتان کنند. وقتی اطرافتان را با افرادی این‌چنینی پر کنید، اعتماد و اطمینان آنها به شما انگیزه و اعتمادبه‌نفس خواهد داد.

برای شما هم جالب است؟ :  دیگران پیرامون من به چه نحو گمان می نمایند؟

اگر هنوز به چیزی که می‌خواهید نرسیده‌اید، خودتان را بپذیرید: برای اینکه خودتان را باور کنید، اول باید خودتان را بپذیرید. چگونه میتوانید به چیزی اعتماد کنید که به طرز کامل قبولش ندارید؟ اگر خودتان را قبول نداشته باشید، یعنی قسمت‌هایی از خودتان را رد کرده یا حتی از آن نفرت دارید.

 

در چنین شرایطی باور قلبی ایجاد نمی‌شود.برخی باور دارند که خیلی راحت میتوانید تصمیم بگیرید که خودتان را بپذیرید، اگر شما هم میتوانید اینکار را بکنید، خیلی محشر است. با اینحال برای همه به این سادگی‌ها نیست.وقتی بچه بودیم، قسمت عمده‌ای از اعتمادبه‌نفسمان از حرف‌هایی که دیگران درموردمان می‌زدند ناشی می‌شد. با اینحال برای خیلی‌ها این‌طور نیست. خیلی‌ وقت‌ها حتی وقتی بچه هستیم نمی‌توانیم حرف دیگران را درمورد خودمان قبول کنیم و به همین خاطر مجبور می‌شویم خودمان یاد بگیریم که چگونه خودمان را باور کنیم.

تمرکزتان را تغییر دهید: روی چیزی که در زندگی‌تان کم یا اشتباه است تمرکز نکنید. درعوض، سعی کنید برای چیزهایی که دارید و همه قسمت‌های خوب زندگی‌تان شکرگزار باشید.هربار که احساس می‌کنید به چیزی منفی فکر می‌کنید، آن را با یک چیز مثبت و چیزی که برای آن شکرگزارید جانشین کرده و لبخند بزنید.

وارد مساله شوید: فرصت‌هایی بوجود بیاورید که قادر باشید به خودتان ثابت کنید بیشتر از آن چیزی هستید که باور دارید. کسی که الان باور دارید هستید، یقینا به وسیله دیگران تعریف شده و نظر آنها بوده است.میتوانید از کم شروع کنید؛ در یک کلاس تازه ثبت‌اسم کنید یا در کارگاهی کمپانی کنید که چیزی به شما آموزش می‌دهد که در آن ضعف داشتید.

برای شما هم جالب است؟ :  کفش مورد توجه تان در باب شما چه بیان میکند؟

به یادگیری و افزایش ادامه دهید: هرچه بیشتر بدانیم و درک کنیم، بهتر می‌توانیم با موقعیت‌های مختلف کنار بیاییم. این شامل یادگیری درمورد خودتان هم می‌شود، با کسب خودآگاهی.برای این منظور باید زیاد بخوانید، کلاس‌های مختلف بروید و در سمینارها و کارگاه‌های مختلف کمپانی کنید. نوشتن خاطرات هر روزه هم ابزارهایی محشر برای کشف خودتان است.کشف کنید که شما چگونه کار می‌کنید و آدم‌ها به طرز کل چگونه کار می‌کنند. این دانشتان را بالا برده و میتوانید از این دانش در موقعیت‌های مختلف زندگی استفاده کنید. با این کار تجربه کسب می‌کنید و تجربه نیز علم و خرد شما را بالا می‌برد. این علم و آگاهی هم اعتماد‌به‌نفستان را بالا می‌برد.

 

 نکاتی برای خودباوری
هدف تعیین کنید: هدف‌هایی کوچک، قابل دستیابی و کوتاه‌مدت برای خود تعیین کنید تا به خودتان ثابت کنید که میتوانید به آنچه در ذهنتان است و برای آن تلاش می‌کنید، برسید.

با توقعات خودتان زندگی کنید، نه توقعات دیگران: خیلی اوقات، نداشتن اعتمادبه‌نفس از این حقیقت ناشی می‌شود که در جستجوی اهداف دیگران برای خودمان هستیم، نه هدف‌های اصلی خودمان. این وظیفه شما نیست که انتظارات دیگران از خودتان را برآورده کنید. وظیفه شما این است که برای توقعات خودتان زندگی کنید، آرزوهای خودتان را پیگیری کنید و از استعدادها، مهارت‌ها و نعمت‌هایی که دارید استفاده کنید.

از مقایسه کردن خودتان با دیگران دست بکشید: ظاهر، موفقیت‌ها، داشته‌ها و همه چیزهای دیگر، برای خودتان است. شما همه ابزارهای ضروری برای رسیدن به اهداف خودتان را دارید، نه اهداف دیگران.برای باور کردن خودتان، بهترین‌ها را برای شما علاقه مندان آرزو می‌کنیم. مطمئن باشید تلاش برای حاصل شدن این باور، بسیار ارزشمند است.وقتی خودتان را باور داشته باشید، همه چیز ممکن می‌شود!

برای شما هم جالب است؟ :  بزرگ‌ترین ضعف متولدین ماه‌های مختلف

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات