کد خبر : 16084
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۰
20 views بازدید

نکات ریز و کاربردی پیرامون آشپزی

برای دسته بندی مخلفات با نکات ریز و کاربردی پیرامون آشپزی در خدمت شما خوانندگان محترم ایران پی پر هستیم. ماهنامه سفره ایرانی: در این نوشته نکاتی را پیرامون آشپزی برای شما آورده ایم که حتما برای پختن غذایی بهتر به شما کمک می کند. ۱٫    مواد خمیر برگر یا فیله های ماهی را به طرز جداگانه در کیسه نایلونی بپیچانید یا قبل از فریز […]

برای دسته بندی مخلفات با نکات ریز و کاربردی پیرامون آشپزی در خدمت شما خوانندگان محترم ایران پی پر هستیم.

ماهنامه سفره ایرانی: در این نوشته نکاتی را پیرامون آشپزی برای شما آورده ایم که حتما برای پختن غذایی بهتر به شما کمک می کند.

۱٫    مواد خمیر برگر یا فیله های ماهی را به طرز جداگانه در کیسه نایلونی بپیچانید یا قبل از فریز کردن میان آنها کاغذ روغنی قرار دهید تا در صورت نیاز به طرز جداگانه یخ هر یک آب شود.

۲٫    قبل از خرید هرگونه ماده ابتدایی، دستور تهیه را از شروع تا انتهای بخوانید. ماده ابتدایی ای که دارید یا موادی که به اندازه کافی نیستند را کنترل کنید و حتما موادی را که خانواده و یا مهمانان تان امکان دارد به آنها آلرژی داشته باشند را از لیست مواد حذف کنید.

۳٫    نان بیات را دور نیندازید. قادر اید از آن برای تهیه کروتن (تکه نان مکعب شکل برشته و یا سرخ شده که در سوپ یا روی سالاد می ریزند) یا خرده نان استفاده کنید.

 

 

۴٫    برای شستن راحت سبزیجات ابتدا آنها را در ظرف حاوی آب سرد قرار دهید. آنها را هم بزنید و اجازه دهید به مدت چند دقیقه در آب سرد بمانند. سپس آنها را از آب درآورید و از نو این کار را تکرار کنید با این وجود کمی نمک سنگ به آب اضافه کنید تا آب تمیز بوده و آلودگی و رسوب در آن دیده نشود.

۵٫    سفیده و زرده تخم مرغ ها را با بهره برداری از کفگیر جدا کنید. بهره برداری از دست ها یا حرکت داردن زرده به عقب و جلو به اشتراک پوسته های تخم مرغ می تواند آن را در معرض باکتری قرار دهد و غذا را فاسد سازد.

برای شما هم جالب است؟ :  اشتباهات و اصول پخت سبزیجات

۶٫    برای به سرعت نرم کردن کره آن را به قطعات کوچک برش دهید. به علاوه از طرف دیگر قادر اید کره را میان دو ورقه کاغذ ضدچربی (grease proot) قرار دهید و سپس با بهره برداری از وردنه آن را پهن کنید. اجازه دهید به مدت چند دقیقه در همان حال بماند تا به دمای محیط برسد.

۷٫    سیب زمینی و بادنجان را بعد از برش دادن در آب سرد قرار دهید تا از تغییر رنگ آنها جلوگیری شود.

۸٫    شکر قهوه ای سفت شده را بهمراه یک برش سیب نگهداری کنید تا آن را از نو نرم کند یا اینکه شکر را برای ۲۰ ثانیه در مایکروویو قرار دهید.

۹٫    لحظه نگهداری غذاهای کنسروی آنهایی را که تاریخ انقضای نزدیک تری دارند در جلوی قفسه یا روی آن قرار دهید تا زودتر مصرف کنید.

۱۰٫    موزها را از دیگر میوه ها دور نگه دارید، چونکه آنها گازهایی از خود آزاد می کنند که می توانند باعث رسیدن میوه ها شود.

۱۱٫    خامه، آب مرغ، آب گوشت و سبزیجات، آب میوه ها و دیگر مایعات را از روش فریز کردن آنها در ظرف های یخ نگهداری کنید. وقتی که فریز شدند، آنها را به یک کیسه نایلونی انتقال داده و روی آنها تاریخ زده و در لحظه نیاز از آن استفاده کنید.

۱۲٫    کیک ها را حداکثر ۲۰ دقیقه قبل از سرو برش دهید تا از خشک شدن آنها جلوگیری کنید.

۱۳٫    ماندگاری سبزیجات تازه را با فریز کردن گسترش دهید. آنها را از بسته بندی شان درآورید و در پایین آب سرد آب بکشید، بعد از اینکه آنها گرفته شد روی حوله ای کاغذی پخش کنید. سپس آنها را در کیسه نایلونی قرار داده و در جایخی نگهداری کنید.

برای شما هم جالب است؟ :  طرز تهیه ترشی انبه، به سبک رستوران های هندی

۱۴٫    برای نگهداری سبزیجاتی مانند سیر، پیاز و سیب زمینی که باید در محلی خنک و خشک و درجریان هوا قرار گیرند از سبدهای ویژه بخارپز با جنس بامبو که در تایلند بسیار کارایی دارند، استفاده کنید.

۱۵٫    خوارکی های خشک مانند برنج، شکر، پاستا و آرد را در ظرف دردار نگهداری کنید. یک یا دو برگ بو و یا یک ساقه مریم گلی (اسطوخودوس) در آنها قرار دهید تا آفت نزنند. آنها را در محلی خشک و خنک نگهداری کنید.

۱۶٫    خشکبار را با نگهداری آنها در کیسه های پلاستیکی و فورا فریز کردن تازه نگه دارید.

۱۷٫    قارچ های تازه را بدون شستن آنها درون پاکت کاغذی در یخچال نگهداری کنید.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات