کد خبر : 40524
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۲
52 views بازدید

نکات کشف وسایل تاریخی در اندیمشک

در اخرین اخبار اجتماعی خبری پخش شده مبنی بر اینکه نکات کشف وسایل تاریخی در اندیمشک. پیشتر این خبر را برای شما علاقه مندان اخباراجتماعی روز پخش میکنیم. خبرگزاری ها: معاون میراث فرهنگی مدیر کل میراث فرهنگی خوزستان نکات کشف کارهای تاریخی در اندیمشک را تشریح کرد. مرجان شوشتری اظهار کرد: بعد از اطلاع از به دست آمدن تعدادی اشیاء شامل تعدادی استخوان و اشیاء […]

در اخرین اخبار اجتماعی خبری پخش شده مبنی بر اینکه نکات کشف وسایل تاریخی در اندیمشک. پیشتر این خبر را برای شما علاقه مندان اخباراجتماعی روز پخش میکنیم.

خبرگزاری ها: معاون میراث فرهنگی مدیر کل میراث فرهنگی خوزستان نکات کشف کارهای تاریخی در اندیمشک را تشریح کرد.

مرجان شوشتری اظهار کرد: بعد از اطلاع از به دست آمدن تعدادی اشیاء شامل تعدادی استخوان و اشیاء سفالی در شهرستان اندیمشک، صاحبنظران میراث فرهنگی به محل عزیمت کرده و به بررسی مسئله پرداختند.

ایشان با بیان این‌که اداره‌ی میراث فرهنگی اندیمشک بعد از توقف فعالیت برنامه، اقدام به تجمیع کارهای ثبت شده کردند، اضافه کرد: ادامه‌ی فعالیت برنامه منوط به تهیه‌ی گزارش باستان‌شناسی و تعیین تکلیف کارهای باستانی و کسب مجوز از سازمان میراث فرهنگی است.

شوشتری با اشاره به این‌که بررسی ها نشان می‌دهد که داده‌های حاضر مرتبط به یک تدفین از نوع چاله‌ای ساده هستند، تصریح کرد:  با استناد به آن‌چه از سفال‌ها و نوع تدفین برداشت می‌شود، مواد فرهنگی انتشار یافته می‌تواند مرتبط به بخشی از دوره‌ی اشکانی باشد چراکه تدفین چاله‌ای ساده ساده در دوره‌ی اشکانی به وفور قابل مشاهده است.

معاون میراث فرهنگی خوزستان ادامه داد: با استناد به بررسی ها صورت گرفته بر روی سفال‌های این دوره، فرم، جنس و نقوش موجود با سفال‌های دوره‌ی اشکانی همخوانی دارد با اینحال با استناد به این‌که سفال‌های مهم دوران میانی و متأخر اشکانی کمتر در سری حضور دارند، امکان این‌که این سری مرتبط به بخش پایانی دوره‌های سلوکی باشد نیز می باشد. از این جهت با احتیاط می‌توان گفت یقینا این اطلاعات در قسمت پایانی دوره‌ی سلوکی و قسمت اتبتدایی اشکانی قرار می‌گیرند.

برای شما هم جالب است؟ :  صدای نامتعارف در حرم عبدالعظیم ناشی از چه بود؟

شوشتری تأکید کرد: هرگونه نتیجه گیری قطعی و نهایی منوط به انجام کاوش و بررسی ها تکمیلی بیشتر در این عرصه است.

در تاریخ ۳۰ مرداد ۹۶ یک کمپانی پیمانکاری که در لحظه انجام یک برنامه ی آب و فاضلاب شهری در شهرستان اندیمشک، با تعدادی کارهای سفالی و یک تکه استخوان مواجه شدند  که از همان لحظه بررسی‌ها درخصوص اشیاء به‌دست آمده شروع شد.

لینک خبر

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات