کد خبر : 35886
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۲:۳۷
11 views بازدید

نگاه های جنسیتی به زنان در کمپانی های بزرگ تکنولوژی

در این مقاله ترفندی برای آموزش توانایی زندگی برای شما گردآوری کرده ایم با عنوان نگاه های جنسیتی به زنان در کمپانی های بزرگ تکنولوژی .خواندن این مقاله را پیش نهاد مینماییم. هفته نامه صدا: زنان کمی در سیلیکون با این وجود از افشای نکاتی که این ماه سوزان فاولر آشکار کرد شوکه شدند. فاولر مهندس نرم افزاری است که گزارش پیرامون فرهنگ جنسیت گرایی […]

در این مقاله ترفندی برای آموزش توانایی زندگی برای شما گردآوری کرده ایم با عنوان نگاه های جنسیتی به زنان در کمپانی های بزرگ تکنولوژی .خواندن این مقاله را پیش نهاد مینماییم.

هفته نامه صدا: زنان کمی در سیلیکون با این وجود از افشای نکاتی که این ماه سوزان فاولر آشکار کرد شوکه شدند. فاولر مهندس نرم افزاری است که گزارش پیرامون فرهنگ جنسیت گرایی و رفتارهای غیراخلاقی پخش کرد که به گفته ایشان در طول دورانی که در کمپانی حمل و نقل کار می کرد، با آن به مبارزه پرداخته بود.

برای مردم زیادی زا زنان در سیلیکون با این وجود، شرح جریان خانم فاولر از تجربه متاثرکننده ای حکایت می کند. جریان هایی مانند جریان ایشان در تمامی صنعت تکنولوژی می باشد. گاردین در هفته جاری گزارش داد که یک کارمند خانم کمپانی تسلا شکایتی علیه این تولیدکننده خودروی الکتریکی با مضمونی که آن را «تعرض فراگیر» نامیده، تنظیم کرده است (تسلا در اعلامیه ای مطرح کرد که این ادعاها اثبات نشده است). حتی در مواردی که سوءاستفاده به خوبی مستند است- مانند برنامه شکایت ناموفق تعرض الن پاو علیه کمپانی سرمایه گذاری.

«کاوفیلداند بایرز» در دست به کلینر پرکینز- مردانی که مسئولند به ندرت مجازات می شوند و تصویر کلی به ندرت افزایش می یابد.

ولی باید گفت رسوایی اوبر دارای اختلاف به نظر می رسد. این گزینه مانند یک نقطه عطف به حساب می آید. برای مدافعان گوناگون جنسیتی در صنعت تکنولوژی، ادعای خانم فاولر و اعتراضات عمومی که به آن دست زده اند، این امکان را ممکن می کند که ممکن است در آتی ای نزدیک اتفاق تازه ای رقم بخورد.

 

چه اتفاقی امکان دارد بیفتد؟

چیزی خلاقانه: این مسئله می تواند شروع تلاشی عمیق، طولانی مدت و کامل برای بازسازی فرهنگی باشد که زنان را به زانو درآورده است- نه تنها در باب اوبر، حتی به علاوه از طرف دیگر در تمامی تجارت تکنولوژی.

فریدا کاپور کِلین، بیان میکند: «من هنوز امید و فرصت را برای اوبر می بینم». ایشان شریک کمپانی سرمایه گذاری «کاپور کاپیتال» و مدیرکل «مرکز تاثیرات اجتماعی کاپور» است که همراه با همسر کارآفرینش میچ کاپور، سرمایه گذاران اوبر هستند. هفته قبلی، این زن و شوهر یک نامه سرگشاده شدیدا انتقادی پخش کردند که کمپانی را به بررسی آشکار فرهنگ خود مجبور می کرد. خانم کاپور کلین گفت که اوبر در صنعت تکنولوژی به دلیل رفتار غیردوستانه درمقایسه با زنان مشهور است.

ایشان گفت: «اوبر در مسیر مورد نظر خود بسیار پیش رفته است، حرفی که در بین مهندسان زنی که من با آنها صحبت کردم می باشد این است که اوبر مظهری از فرهنگ مردانه نویس (کنایه از کلیشه مرد بودن برنامه نویسان) است».

با اینحال دقیقا به همین دلایل خانم کاپور کلین استدلال کرد که اگر اوبر بررسی صادقانه را در فرهنگ خود به انجام رساند و متعهد شود که به شیوه ای شفاف هر آنچه که باعث اشکال می شود را از نو بسازد، چنین رویکردی می تواند یک الگو برای این صنعت باشد.

آنها از من پرسیدند: «آیا در عرصه تکنولوژی کسی این کار را انجام داده است؟» و من گفتم: «نه هنوز؛ و این به معنای یک فرصت برای اوبر است».

این امکان دارد کمی خوش بینانه به نظر برسد. با اینحال انگیزه های تجاری اوبر به خوش بینی محفوظ خانم کاپور کلین اعتباری می دهد. هم اینک، اسم تجاری اوبر چندپاره شده است. این تولیدکننده در معرض زنجیره ای طولانی از رسوایی ها و اختلافات ناشی از مبارزه تهاجمی علیه ناظران و رقبا قرار گرفته است. خریداران در این باره تردیدی ندارند. حتی وقتی که اعمال اوبر گمراهانه نیست مردم کمی در مقام دفاع از آن برآمده اند؛ مانند وقتی که این تولیدکننده به اشتباه متهم به شکستن اعتصاب تاکسی های نیویورک در انتقاد به ممنوعیت مهاجرتی مدیرکل جمهور ترامپ شد.

این مسئله برای اوبر که مکررا در حال نزول است، یک موقعیت پذیرفتنی به حساب می آید. برای نمونه سال قبلی کمپانی برای اجرای تست یک خودروی خودران در سانفرانسیسکو ناظران ایالت کالیفرنیا را فراخواند. وقتی یکی از اتومبیل ها از چراغ قرمز عبور کرد، اوبر اعلامیه ای پخش کرد و تقصیر را به گردن خطای انسانی انداخت. با شرایطی که نیویورک تایمز هفته قبلی گزارش داد، این مسئله حقیقت نداشت. ماشین به روش اتوماتیک رانندگی می کرد و اوبر همه را فریب داد.

برای شما هم جالب است؟ :  آموزش شب زفاف یا شب اول عروسی (حجله)

 

 نگاه های جنسیتی به زنان در شرکت های بزرگ فناوری

فریدا کاپور کِلین 

هر کمپانی با چنین فرهنگ بی ملاحظه و شهرت لکه داری، باید برای بازسازی برند خود کاری کند. با اینحال اوبر برای این کار انگیزه های دیگری هم دارد.

برخلاف بسیاری از استارت آپ های پرتکاپویی که قبل از این اجرا شده اند- برای نمونه به سادگی نمی شد بر آمازون و فیس بوک غلبه کرد- اوبر یک انحصار طبیعی نیست. این تولیدکننده خدماتی معرفی میکند که جانشین های تکمیل دارد و در بسیاری از بازارهای عمده خود، حاوی رقبایی با بودجه خوب است. رقیبان آن، به ذهن خطور می کند آشناترین برندهای خود را در مرکز استراتژی نبردی خود قرار داده اند. همه آنها منتظرند اوبر شکست بخورد، و هر بار که اوبر راهی را پیدا می کند که اعتبارش را حتی بیش از قبل کاهش دهد، رقبا می توانند خریداران، رانندگان و مهندسان آن را به مسیر دیگری هدایت کنند.

بالاخره، «عامل ترامپ» می باشد. از لحظه انتخابات ریاست جمهوری، مردم در صنعت تکنولوژی پیشرفت کرده اند. کارکنان و خریداران آموخته اند در مقابل کمپانی هایی که به ارزش های آنها اهمیتی نمی دهند، به مقابله بپردازند و کمپانی ها هم شروع به گوش دادن کرده اند.

کارن کاتلین، مهندس نرم افزار سابق که اکنون حامی زنان در صنعت تکنولوژی است، گفت: «سیلیکون با این وجود چپ گرا از راه پیمایی زنان (اعتراضی جهانی که ژانویه ۲۰۱۷ انجام شد تا به دفاع از حقوق زنان در عرصه های مختلف پرداخت کند) استقبال کرده و به آگاهی بالایی درمقایسه با مسائلی که زنان به دلیل وجود مردان متعصب با آن رو به رو بوده اند، رسیده است. هم اینک همان انرژی که به وسیله رسانه های اجتماعی علیه مدیرکل جمهور ترامپ شکل گرفته بود، علیه اوبر ترتیب داده شده، که در توییتر با هشتگ #deleteUber شناخته می شود.

اگر تمامی این عوامل را کنار یکدیگر بگذارید، با حقایقی ناخوشایند پیرامون درآمدهای اشتغال اوبر مواجه می شوید. با شرایطی که بن تامپسون گرداننده وبلاگ «استراتکری» هفته قبلی خاطرنشان کرد، هم اینک اعتبار اوبر به خودی خود مانند یک بحران به نظر می رسد. اسم تجاری آن به اندازه ای افول کرده که امکان دارد برای بار نخست مشاهده نمائید که به چه نحو دارایی عظیم حدودا هفتاد میلیارد دلاری این تولیدکننده، شروع به بررسی رفتن می کند.

به نظر می رسد تراویس کلانیک، مدیرعامل اوبر و دیگر مردم در این تولیدکننده، شدت این تهدید را درک کنند. این تولیدکننده سریعا اقدام به بررسی اتهامات خانم فاولر کرد. اریک اچ. هولدر جونیور، دادستان سابق و آریانا هافینگتون، کارآفرین رسانه ای که در هیئت مدیره اوبر حضور دارد، به اشتراک افرادی بودند که مامور شدند تا دریابند که سخت کمپانی چیست.

آقای کلانیک هفته قبلی در نشست ای احساسی با مهندسان زن، پشیمان به نظر می رسید و مصمم بود که این تولیدکننده را اصلاح کند. ایشان گفت: «افرادی در این اتاق هستند که تجربه های واقعا ناعادلانه ای داشته اند». با استناد به اسنادی که به وسیله «بازفید نیوز» انتشار یافته است، «من می خواهم بی عدالتی را ریشه کن کنم؛ می خواهم افرادی که اینجا را به مکانی بد مبدل می کنند، به نقد بکشم و این تعهد را به شما می دهم.»

 

 نگاه های جنسیتی به زنان در شرکت های بزرگ فناوری

همه اینها می تواند کارهای نمایشی باشد. برای مردم زیادی از مردم، اظهارات آقای کلانیک دیگر ارزشی ندارد. با اینحال شما مجبور نیستید تنها به ایشان اعتماد کنید. اگر اوبر در باب بازسازی فرهنگش جدی باشد، قادر ایم بیننده اقدامی حقیقی باشیم.

خانم کاپور کلین دنبال چند مرحله است. ایشان می خواهد تمام نکات گزارش آقای هولدر پیرامون چیزهایی که در کمپانی یافته را برای عموم شرح دهد. ایشان می خواهد بیننده اجرای سیاست های تازه استخدام کارمندان در کمپانی اوبر باشد؛ سیاست هایی که باعث تنوع بیشتر در نیروی کار این سازمان می شود. ایشان می خواهد این تولیدکننده راه های رسمی و غیررسمی بیشتری پیش پای کارمندان بگذارد تا مشکلات را به مدیریت گزارش دهند، از نمونه اینکه- به منظور جلوگیری از تنبیه- اجازه دهد این کار را به روش ناشناس انجام دهند. ایشان به علاوه از طرف دیگر می خواهد اوبر آموزش های بیشتری برای کارکنان و تحقیقات های بهتری درخصوص محیط کار ممکن کند تا تصوری از مشکلات موجود به دست بیاورد.

برای شما هم جالب است؟ :  اگر در حمله‌ای گرفتار شدید، چه باید بکنید؟

نتیجا، خانم کاپور کلین گفت می تواند اعمال خود آقای کلانیک را نیز مورد بررسی قرار دهد.

ایشان گفت: «شما نیاز به تعهدات صریحی از بالا دارید. وقتی که کسی کاری شنیع انجام می دهد، آیا شما بهترین منبع سود خود را حریق می زنید؟ این آزمونی است که به تصمیم گیری کمک می کند.»

سخنگوی اوبر از اظهارنظر پیرامون بررسی ها آقای هولدر، که با این وجود هنوز در اول کار قرار دارد، خودداری کرد با اینحال این را گفت که تمامی پیش نهاد های خانم کاپور کلین در دست بررسی است. آقای کلانیک به علاوه از طرف دیگر نشان داد که مایل به حذف متخلفان است. بعد از خبری که نشان داد آمیت سینگال، معاون ارشد مهندسی تازه اوبر، کار قبلی خود در گوگل را با اتهام آزار و رفتارهای غیراخلاقی ترک کرده است، آقای کلانیک ایشان را اخراج کرد و به ذهن خطور می کند مایل است رفتار خود را تغییر دهد (آقای سینگال هرگونه تخلفی را رد کرده است).

 

روز سه شنبه، بعد از آنکه بلومبرگ ویدئویی را پخش کرد که نشان می داد آقای کلانیک در حال بحث با یک راننده اوبر بر سر هزینه های کمپانی است، ایشان در یک پیغام عذرخواهی که به کارکنان خود فرستاد نوشت: «واضح است که این ویدئو منعکس کننده من است و نقدی که دریافت کرده ایم تذکر دقیقی است که من باید با اسم یک رهبر اساس تغییر و افزایش کنم. این اولین بار است که من مایلم اقرار کنم که در این رهبری به کمک نیاز دارم و قصد دارم آن را دریافت کنم».

هر کاری که اوبر در هفته های آتی انجام دهد، تنها یک شروع خواهدبود. افرادی که بری گوناگونی [جنسیتی] در صنعت تکنولوژی مبارزه می کنند، به این نکته اشاره می کنند که این سخت به سختی حل می شود؛ به سال ها اقدام محتاطانه و شرمنده کننده نیاز است تا اوبر و دیگر کمپانی ها درمقایسه با زنان مهربان تر شوند.

خانم کاپور کلین، با اشاره به داستانی که چندی قبل پیرامون گروهی از برنامه نویسان در یک کمپانی تکنولوژی دیگر شنیده بود، گفت: «چنین موضوعی عمیقا جا افتاده است. من پیرامون مهندسی شنیده ام که گفته کاری که ایشان و دوستانش در محل کار برای سرگرمی انجام می دهند، این است که زنان متقاضی شغل را برمبنای اینکه می خواهند با کدام یک ازدواج کنند، کدام یک را بکشند و یک کار سوم، مقام بندی کنند». کفایت می کند بگوییم که مورد سوم، پیرامون احراز صلاحیت زنان برای شغل مورد نظر نبوده است.

 

 نگاه های جنسیتی به زنان در شرکت های بزرگ فناوری
ایشان گفت: «این تنها پس عرصه آنچه که ما با آن سر و کار داریم را به شما نشان می دهد. درست کردن این سخت یک دوی ماراتن خواهدبود، نه یک دوی سرعت.»

محیط کار مسموم اپل

براساس گزارش ها محیط کاری در اپل بسیار جنسیتی است.

کمپانی اپل در چند سال واپسین تلاش کرده تا تنوع جنسیتی و نژادی را به اشتراک کارکنان خود گسترش دهد، با اینحال حضور تنها ۳۲ درصدی زنان در این تولیدکننده نشان می دهد که تبعیض جنسیتی هنوز نیز به اشتراک اهالی کوپرتینو رواج دارد. حال عده ای گزارش ها از درون این تولیدکننده نشان می دهد که این عدم تعادل به شیوه های نه چندان خوشایندی اثرات خود را نمایش داده است.

برای شما هم جالب است؟ :  تامین حقوق ابتدایی یک کودک چقدر هزینه دارد؟

وبسایت Mic مدعی است که چندی قبل به چند ایمیل از تعدادی کارمندان زن در اپل دست یافته که ترسیم کننده تبعیض های جنسیتی و مواردی از آزار و اذیت به اشتراک دیوارهای این تولیدکننده است. به شکلی که می توان اپل را یکی از جنسیتی ترین و مسموم ترین محیط ها برای کار زنان برشمرد. در یکی از ایمیل های مورد اشاره Mic، زنی مدعی شده که در واحد تمام مردانه ایشان دیگر همکاران پیوسته با شوخی های زننده و گاهی تهدیدآمیز ایشان را آزار می دهند.

 

این مسئله دلیل شده مهندس زن ذکر شده طی ایمیلی مسئله را با تیم کوک به اشتراک بگذارد، با اینحال پاسخی از طرف مدیرعامل دریافت نکرده است. یا در موردی دیگر، زنی مدعی شده در یک نشست کاری و در شرایطی که ایشان تنها زن حاضر در آنجا بوده، دیگر مردان به تمسخر پرحرفی و نق زدن های زنان پرداخته اند و مدیر نشست نیز اقدامی برای انتهای دادن به آن انجام نداده است. مضاف بر اینکه از طرف مدیرکل تیم به این زن پیش نهاد شده که در حضور دیگران بیشتر لبخند بزند.

زن دیگری بیان میکند که از برقراری رابطه با دیگر همکارانش در هراس بوده است، چرا که احتمال آن می رفته گزارش های ناخوشایندی از چنین رفتارهایی به دست مدیران برسد. نتیجا نیز فردی برای تحقیق و مطالعه شرایط کاری این مهندس خانم به ایشان مراجعه و تایید کرده است که محیط کاری ایشان بسیار خشن و نامناسب است. در چنین شرایطی به فرد ذکر شده توصیه شده، یا با همین شرایط کنار بیاید، یا این که به تیم دیگری با پرداخت و مزایای کمتر نقل مکان کند. که ایشان از سر ناچاری گزینه دوم را انتخاب است. این فرد در انتها جو حاکم بر اپل را «سفیدپوست و مردسالارانه، بسیار مسیحی، ضدزن و جنسیت گرایانه» توصیف کرده است.

 

 نگاه های جنسیتی به زنان در شرکت های بزرگ فناوری

کارمند زن ذکر شده در انتها تاکید می کند که به طرز معمول خروج زنان یا رنگین پوستان از کمپانی با استقبال مدیران مواجه می شود و پیرامون این مثال هیچ گفتگو ای برای تحقیق و مطالعه علل خروج انجام نمی گیرد.

وبسایت Mic پیشتر گزارش خود می افزاید که این شرایط مسموم غیر از زنان و رنگین پوستان، گاهی درخصوص عده ای مردان دیگر نیز می باشد، مخصوصا آنهایی که ذاتا احساساتی باشند، یا صبر و شکیبایی آنها در طرف دیگر فشارها و مشکلات کمتر از دیگران است.

قادریم بگوییم در اپل با این قبیل کارکنان به مانند زن ها رفتار می شود. غیر از رفتارهای نامناسب، به نظر می رسد زنان در اپل از شانس کمی برای رسیدن به مدیران بالا دارا هستند. نمونه دیگری از مهندسان زن اپل در ایمیل خود آورده که حدودا هیچ زنی در اپل، هرگز به دو مقام بالاتر از آن جایگاهی که در گفتگو ورودی برایش تعیین شده، پیشرفت پیدا نمی کند. ایشان مدعیست که تا این لحظه دو بار چنین پستی در تیم کاری ایشان خالی شده و ایشان برای جایگزینی آنها مطرح آمادگی کرده است، با اینحال هر بار یک مرد به این مکان رسیده. مهندس ذکر شده انتقاد خود را به دپارتمان خدمات رسانی از حقوق کارکنان کمپانی و حتی شخص تیم کوک مطرح داشته، با اینحال تا اینجای کار هیچ پاسخی از طرف این دو نهاد به ایشان داده نشده است.

یکی از سخنگویان اپل در خصوص این گونه گزارش ها به Mic گفته که کمپانی متبوعش آنها را جدی گرفته و تک تک آنها را به طرز کامل بررسی خواهدکرد، با اینحال به دلیل حفظ حریم شخصی مردم از اظهارنظر درخصوص هر یک از موارد مطروحه در گزارش ذکر شده خودداری کرد. اگر جو کاری اپل واقعا به شکلی باشد که در گزارش فوق آمده، به احتمال فراوان کمپانی کالیفرنیایی خیلی زود اعلامیه ای رسمی را درخصوص آن پخش خواهدکرد، گرچه نمی توان درخصوص تغییر شرایط آن چنان هم امیدوار بود.

منبع این مقاله

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات