کد خبر : 37387
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۶
5 views بازدید

«هاروارد»؛ دانشگاهی با درآمدهای میلیارد دلاری

در دسته مقالات موفقیت خبری داریم مبنی بر اینکه «هاروارد»؛ دانشگاهی با درآمدهای میلیارد دلاری . امیدواریم با “ایران پی پر” همراه باشید تا این مقاله را بیشتر بخوانید. وبسایت روزیاتو: هاروراد، تنها یک مرکز علمی و دانشگاهی نیست. حتی یک بستر دانش بنیان دانشگاهی به حساب می آید که تعامل گسترده ای با صنایع مختلف در عرصه های مهندسی، اشتغال و پزشکی با کمپانی […]

در دسته مقالات موفقیت خبری داریم مبنی بر اینکه «هاروارد»؛ دانشگاهی با درآمدهای میلیارد دلاری . امیدواریم با “ایران پی پر” همراه باشید تا این مقاله را بیشتر بخوانید.

وبسایت روزیاتو: هاروراد، تنها یک مرکز علمی و دانشگاهی نیست. حتی یک بستر دانش بنیان دانشگاهی به حساب می آید که تعامل گسترده ای با صنایع مختلف در عرصه های مهندسی، اشتغال و پزشکی با کمپانی ها و موسسات گوناگون در تمامی جهان دارد. امری که باعث شده تا این دانشگاه در سال ۲۰۱۵ میلادی، بیش از ۴.۵ میلیارد دلار سود بدست آورد.

 

 

 

کمپانی های دانش بنیان دانشگاهی هاروارد (University Spin-off Companies) مثل استانفورد و برکلی، نقش فراوانی در تجاری سازی تولیدات و خدمات دانش پژوهان این دانشگاه در چند دهه واپسین ایفا کرده اند. امری که عرصه شهرت و موفقیت این دانشگاه را در عرصه های مختلف علمی و صنعتی دو چندان کرده است.

هر ساله، سال تحصیلی در این دانشگاه، با سخنرانی یکی از شخصیت های مطرح علمی، سیاسی و اقتصادی شروع می شود.

وقتی صحبت از دانشگاه هاروارد می شود، مردم کتابخوان و اهل مطالعه، ناخودآگاه به خاطر کتاب «آن چه هاروارد به شما نمی آموزد» اثر  «مارک مک کورمک»، محقق اشتغال و سخنران مطرح دانشگاه هاروارد در قرن بیستم می افتند.

در این کتاب، دکتر مک تلاش دارد به فعالان اشتغال یادآوری کند که راه همه موفقیت ها در عرصه مدیریت و اشتغال، از داخل دانشگاه هاروراد نمی گذرد و به تجارب و انگیزه و معلومات فرا بخشی تکمیلی نیز باید دسترسی داشت و آگاه بود. کتابی که اگر چه انتقادات بسیاری را روانه مک کورمک کرد، با اینحال بیش از ۱ میلیون ورژن از آن به فروش رسید و به ده ها زبان، ترجمه شد.

این کتاب، گواهی بر این مدعا بود که اگر چه هاروارد، راه خوبی برای تحصیل و تحقیق در عرصه مدیریت و کسب و کارهای موثر روزگار امروز بود، با اینحال تنها راه نیست و خیلی مسائل را در دانشگاه هاروارد نمی توان اموخت.

 با «هاروارد»؛ دانشگاهی با درآمد های میلیارد دلاری آشنا شوید

(تصویر کتاب آن چه دانشکده اشتغال هاروارد به شما نمی آموزد)

به اشتراک بیش از ۷۲ میلیون صفحه ایندکس شده پیرامون این دانشگاه در گوگل، ۴ مسئله پایین، با استقبال بیش تری بین علاقمندان به تحصیل در این دانشگاه مواجه شده است.

 با «هاروارد»؛ دانشگاهی با درآمد های میلیارد دلاری آشنا شوید

(۴ کلید واژه پرطرفدار مصرف کنندگان وب پیرامون دانشگاه هاروارد که شامل نیازمندی های پذیرش، کورس های دانشگاه، بورسیه های دانشگاه و بدین شکل دسترسی به درس های انلاین رایگان این دانشگاه است)

هزینه ۶۲ هزار دلاری که دانشگاه هاروارد برای پذیرش دانشجویان علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه معرفی کرده است، خیلی ها را از تحصیل در این دانشگاه منصرف می کند، با اینحال بازهم رقابت برای تحصیل رایگان (با بورسیه) در این دانشگاه در تمامی جهان بسیار زیاد هست و از ایران نیز، شمار فراوانی از دانشجویان، موفق به اخذ بورسیه و تحصیل در مقاطع عالیه این دانشگاه بعد از انقلاب اسلامی شده اند که مایه مباهات ایرانیان است.

سایت نشریه مشهور هاروارد بیزینس ریویو که در این نشانی قرار دارد، یکی از با اعتبارترین منابع علمی پیرامون مقالات و یافته های علمی در عرصه اشتغال و مدیریت به حساب می آید که به علاقمندان این رشته ها پیش نهاد می کنیم هر از گاهی به این پرتال ها سر بزنند.

برای شما هم جالب است؟ :  جدی ترین دلایل شکست استارت‌آپ‌ها در ایران

 با «هاروارد»؛ دانشگاهی با درآمد های میلیارد دلاری آشنا شوید

(یکی از شماره های نشریه مشهور هاروارد بیزینس ریویو به مسئله به فرضیه های بزرگ برای کسب و کارهای بزرگ اشاره دارد و تفکر ناب Lean) )

دانشگاه Harvard، برای خیلی ها با اسم دانشکده بیزینس مطرح است و با این وجود این دانشگاه مشهور آمریکای شمالی، به جز رشته های بیزینس و حقوق، در رشته های مختلف، دانشکده دارد.

دانشگاه هاروارد را به کارخانه نخبه پروری آمریکا می شناسند و پیوسته در چند دهه واپسین، در مقام در ابتدا برترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است. دانشگاه هاروارد، در دسته چند موسسه بررسی و آکادمیک برتر جهان هست که هر محققی، آرزوی تحصیل و تحقیق در آن را دارد. ممکن است ورود به این دانشگاه از فارغ التحصیل شدنش کمی سخت تر به نظر برسد. دانشگاهی که برای قبولی در آن، نمره GRE یا Gmat بسیار بالا، رزومه ای قوی و صلاحیت علمی، با اسم بارزترین شرایط پذیرش (admission’s requirements) دانشجویان مطرح می شود.

شمار فراوانی از فارغ التحصیلان دانشگاه هاروارد، برنده جوایز علمی مشهور مانند نوبل شده اند. عده ای از سیاستمداران، هنرمندان، ورزشکاران و فعالان اجتماعی و حقوقی دنیا، فارغ التحصیلان این دانشگاه بوده و هم اینک ده ها هزار محقق از تمامی دنیا، در این دانشگاه سرگرم به تحصیل، تحقیق و تدریس هستند.

ممکن است ریاست دانشگاه هاروارد و موسسه هوا محیط آمریکا ناسا، از شغل ریاست جمهوری این کشور بالاتر و با اهمیت تر باشد.

 با «هاروارد»؛ دانشگاهی با درآمد های میلیارد دلاری آشنا شوید

(باراک اوباما در دانشکده حقوق دانشگاه هاروارد در لحظه دانشجویی – فوریه ۱۹۹۰)

عنوانی که از لحاظ خیلی ها، از پست دبیرکلی سازمان ملل متحد نیز، با اهمیت تر و پر پستیژتر هست. نشریه Harvard Business Review، هم اینک با اعتبارترین نشریه در عرصه مدیریت و اشتغال در دنیاست که مخاطبان میلیونی دارد.

 با «هاروارد»؛ دانشگاهی با درآمد های میلیارد دلاری آشنا شوید

(تصویر مدیرکل حال حاضر دانشگاه هاروارد – دکتر Drew Fause)

دانشگاه هاروارد در شهر کمبریج ایالت ماساچوست قرار دارد و ابتدا قرن شانزدهم میلادی تاسیس شد. این دانشگاه را قدیمی ترین دانشگاه آمریکا می دانند که به موازات شکل گیری این کشور، اجرا شد.

دانشکده پزشکی و دانشگاه بازرگانی هاروارد را برترین دانشکده های پزشکی و بازرگانی جهان می دانند که سالانه هزاران محقق را به سوی کارگاه ها و لابراتوار های بررسی آن سوق می دهد. اسم دانشگاه بر گرفته از اسم یک راهب مسیحی به اسم جان هاروارد هست که برای تاسیس آن، کمک هایی معرفی کرد.

حدود ۴۰ هزار استاد و دانشجو و محقق در این دانشگاه سرگرم به تحصیل هستند و بودجه سالانه این دانشگاه، با بودجه سالانه عده ای از کشورهای جهان برابری می کند و به ده ها میلیارد دلار بالغ می شود.

دریافت بیش از ۴۰ جایزه نوبل به وسیله دانش پژوهان این دانشگاه، خود نمایش دهنده اعتبار علمی و ارزش بررسی و دانش بنیان بودن دانشگاه در یک قرن واپسین دارد. موضوعی که برای شمار کمی از دانشگاه های امریکای شمالی، قابل دیدن است. دانشگاه هاروارد، در رشته های متفاوتی، محقق دارد که از آن جمله می توان به رشته‌های علوم انسانی، تجربی، مهندسی، دندان پزشکی، الهیات، آموزش و پرورش، حقوق و پزشکی اسم برد که با این وجود همان شکلی که که قبلا هم گفته شد، رشته های پزشکی و اشتغال این دانشگاه، شهرت بیشتری برای عاشقان علم در خارج از کشور دارد.

برای شما هم جالب است؟ :  همه چیز ممکنه، تنها کافیه بهایش را هزینه کنید

موسسات وابسته به دانشگاه هاروارد در سطح جهان پراکنده است که از آن جمله می توان به موسسات خاور شناسی و روسیه شناسی اشاره نمود.

کتابخانه دانشگاه هاروارد با بیش از ۱۵ میلیون جلد کتاب، یکی از بزرگترین کتابخانه های دانشگاهی جهان می دانند که ارزش فراوانی در پیشرفت فرهنگ نشر و کتابخوانی در آمریکای شمالی ایفا کرد. افرادی چون جان آدامز، تئودور روزولت، فرانکلین روزولت، جان اف کندی و باراک اوباما، روسای جمهوری پیشن و حال حاضر آمریکا، همه از فارغ التحصیلان این دانشگاه به شمار می روند.

زوکربرگ و ناتلی پورتمن، موسسه فیس بوک و بازیگر مشهور هالیوود نیز، از نمونه فارغ التحصیلان هاروارد معرفی شده اند گه در یکی از ۱۶۰ رشته در مقطع کارشناسی تا پسا دکترا در این دانشگاه تحصیل کردند.

بیش از ۲۰۰ میلیون نتیجه جست وجو ایندکس شده در گوگل برای کلید واژه Harvard معرفی می شود که ارزش این دانشگاه و اطلاع رسانی ان در محیط مجازی را نشان می دهد. پرتال harvard.edu نه تنها مورد بهره برداری علاقمندان به تحصیل و تحقیق در این دانشگاه بوده، حتی افرادی که خواهان دسترسی به منابع علمی و تحصیلی معرفی شده به وسیله دانش پژوهان و اساتید این دانشگاه به روش رایگان نیز هست، از آن سود می گیرند.

 با «هاروارد»؛ دانشگاهی با درآمد های میلیارد دلاری آشنا شوید

(تصویر ایندکس پرتال دانشگاه هاروارد)

سایت دانشگاه هاروارد، سایت ساده با اینحال بسیار قوی و با حجم اطلاع رسانی گسترده و سنگین هست. ممکن است برای شما جالب باشد که بدانید دانشگاه هاروارد، در جامعه و بین مردم نیز حضور فعالی دارد و این دانشگاه محصور به فضاهای دانشگاهی و آزمایشگاهی و شمار دانشجوان و محققانش نیست.

در قسمت جامعه که در نشانی اینترنتی به این نشانی در معرض هست، می توان به سری اعمال دانشگاه در عرصه جامعه و آموزش های مختلف به خانواده ها و کودکان و عموم مردم، دسترسی داشت.

 

 با «هاروارد»؛ دانشگاهی با درآمد های میلیارد دلاری آشنا شوید

(صفحه روابط اجتماعی دانشگاه هاروارد)

با این وجود دانشگاه هاروارد، چندی قبل بخشی را با اسم یادگیری بدون محدودیت اجرا کرده است که برای عموم علاقمندان پیرامون مسائل مختلف، محتوای جالب دارد و در نشانی اینترنتی به این آدرس در معرض است. برنامه هایی برای جوانان، خانواده ها و مردم کهنسال، از نمونه مواردی هست که در این بخش معرفی می شود و خوب است تجربه درستی برای دانشگاه های کشورمان نیز بشود.

 با «هاروارد»؛ دانشگاهی با درآمد های میلیارد دلاری آشنا شوید

(صفحه آموزش های عمومی دانشگاه هاروارد)

اخبار برترین موسسه علمی جهان، می تواند برای خیلی ها جالب توجه باشد. اکنون می توان از روش بخش خبری سایت به این نشانی از این معلومات آگاهی یافت. با این وجود با عضویت در قسمت خبرنامه سایت، قادر اید اخبار دانشگاه را لحظه به لحظه بر روی پست الکترونیک خود دریافت کنید.

 با «هاروارد»؛ دانشگاهی با درآمد های میلیارد دلاری آشنا شوید

(صفحه بخش خبری سایت دانشگاه هاروارد)

در قسمت خبری، می توان به نظرها و گفتگو های اساتید دانشگاه پیرامون مسائل مختلف روز دسترسی پیدا کرد.

بخش پذیرش دانشگاه هاروارد، ممکن است بخشی باشد که خیلی از مشتاقان تحصیل در دانشگاه های امریکای شمالی را به سوی خود جلب کند. با این وجود نباید به این فکر کرد که پذیرش در این دانشگاه تنها برای قشر ثروتمند هست. حتی بسیاری دانشجویان نخبه با درامد کم، با بورسیه دانشگاه در رشته های مختلف، سرگرم به تحصیل هستند.

برای شما هم جالب است؟ :  تمرینات حافظه‌ای که یادگیری را ساده‌تر می‌کنند

این بخش در این نشانی قرار دارد و برای متقاضیان مقاطع کارشناسی تا دکترا، مدارک موزد نیاز برای پذیرش و هزینه ها و شرایط مربوطه را به طرز کامل معرفی کرده است.

 با «هاروارد»؛ دانشگاهی با درآمد های میلیارد دلاری آشنا شوید

(تصویر صفحه بخش پذیرش دانشگاه هاروارد)

با این وجود اگر استفاده کننده اینستاگرام هستید، قادر اید اخبار پذیرش دانشگاه را از صفحه پذیرش دانشگاه در اینستاگرام نیز به این نشانی پیگیری کنید.

 با «هاروارد»؛ دانشگاهی با درآمد های میلیارد دلاری آشنا شوید

(تصویر صفحه اینستاگرام خدمات پذیرش دانشگاه هاروارد)

تحصیل در رشته MBA در دانشگاه هاروارد بسیار مرسوم و با استقبال فراوانی همراه است. رشته ای که تلفیقی از مهندسی و مدیریت و اشتغال بوده و به دانشجویان، شیوه رهبری و مدیریت اشتغال را در عصر تازه آموزش می دهد. صفحه پذیرش بخش MBA در دانشگاه هاروارد، تنها بخش پذیرش نیست و به مسائل علمی و آموزشی هم اشاره دارد که در این نشانی دنبال می شود. با این وجود این بخش پایین سری HBS هست که پرتال مجزایی از سایت دانشگاه هاروارد  است.

 با «هاروارد»؛ دانشگاهی با درآمد های میلیارد دلاری آشنا شوید

(تصویر صفحه آموزش MBA در سایت Harvard Business School با مطالب آموزشی متنوع)

اگر محقق یا فارغ التحصیل در رشته مخصوصی در داخل و خارج از کشور هستید، پیش نهاد می کنیم اگر پژوهش یا تحقیقی در عرصه ای انجام داده اید، خلاصه یا کلیات آن را به اطلاع اساتید دانشگاه هاروارد برسانید تا نظرها آن ها را برای پیشرفت کار خود، اگر امکان دارد دریافت کنید.

با این وجود اساتید دانشگاه هاروارد، در بسیاری از رشته ها، از مشاوران سازمان ها و کمپانی های بزرگ هستند که امر تدریس را در این دانشگاه بر عهده دارند و به همین واسطه، می توانند راهنماهای ارزنده ای برای دانش پژوهان ایرانی باشند.

بخش اساتید دانشگاه هاروارد در این آدرس قابل دیدن است. به هر حال اگر پیرامون این دانشگاه نیاز به کسب معلومات بودید، پیش نهاد می کنیم به پست الکترونیک info_center@harvard.edu که مرتبط به بخش خبری و اطلاع رسانی دانشگاه هست مکاتبه کنید و پیوسته در قسمت مسئله، عنوان درخواست خود را به طرز شفاف بیان کنید.

دانش پژوهان و دانشجویان دانشگاه هاروارد، منابع خوبی برای کسب معلومات وراهنمای عملی و حرفه ای پیرامون موضوعات مختلف علمی و صنعتی هستند و به همین خاطر، پیش نهاد می کنیم با این سری در صورت نیاز، در تعامل باشید.

بهره برداری از شبکه های اجتماعی مرتبط به این دانشگاه در محیط مجازی نیز می تواند لحظه سپری کردن شما در این شبکه ها را اثر بخش تر با گرفتن حجم بهتری از معلومات ارزشمند و اثربخش همراه کند.

ایران پی پر امیدوار است خبر «هاروارد»؛ دانشگاهی با درآمدهای میلیارد دلاری مورد استقبال شما قرار بگیرد. این امکان را دارید با ابزارهای سایت که در پایین آمده دوستان علاقه مند را مطلع نمائید.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات