کد خبر : 14827
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۴
13 views بازدید

هزینه اجاره خانه های دانشجویی در ۶ شهر ایران

در این مقاله ترفندی برای آموزش توانایی زندگی برای شما گردآوری کرده ایم با عنوان هزینه اجاره خانه های دانشجویی در ۶ شهر ایران .خواندن این مقاله را پیش نهاد مینماییم. روزنامه هفت صبح – محمدرضا احمدی: اگر متقاضی ورود به دانشگاه باشید و موفق شوید سال تحصیلی آتی را در یکی از دانشگاه های خوب کشور شروع کنید، قادر اید اتفاق های خوبی را […]

در این مقاله ترفندی برای آموزش توانایی زندگی برای شما گردآوری کرده ایم با عنوان هزینه اجاره خانه های دانشجویی در ۶ شهر ایران .خواندن این مقاله را پیش نهاد مینماییم.

روزنامه هفت صبح – محمدرضا احمدی: اگر متقاضی ورود به دانشگاه باشید و موفق شوید سال تحصیلی آتی را در یکی از دانشگاه های خوب کشور شروع کنید، قادر اید اتفاق های خوبی را برای خود متصور شوید.

 

از تسریع پیشرفت در زندگی و رسیدن به آرزوهای تان تا پیدا کردن دوستانی که هم مسیر و هم فکر شما هستند؛ بسیار محشر ناگفته پیداست که شرایط تان نسبتا فرضیه آل خواهد بود با اینحال اگر دانشگاه شما در شهری دارای اختلاف با شهر محل سکونت تان باشد، آن وقت سر و کارتان به خوابگاه می افتد. معمولا خیلی ها در همان لحظه ورود به خوابگاه شوق و ذوق قبولی دانشگاه را فراموش می کنند.

اگر نتوانید به این شرایط عادت کنید یقینا چاره ای جز یافتن خانه ای برای زندگی مجردی تان باقی نمی ماند. خانه ای که بسته به موقعیتش در آن شهر، متراژ، تعداد سال هایی که از ساختش می گذرد، حاوی انباری و پارکینگ باشد یا نباشد و ده ها شرط دیگر هزینه متفاوتی خواهد داشت.

در این خبر سعی کردیم تصویری از هزینه خانه های خوب برای استفاده دانشجویی در شهرهای مختلف ایران بدهیم که در صورت قبول شدن تان در یکی از دانشگاه های مشهور کشور خیلی از هزینه هایی که باید برای ساختمان های پایین ۵۰ و حتی ۴۰ متر هزینه کنید، شگفت زده نشوید.

تهران

این که در یکی از دانشگاه های تهران قبول شوید خبر بسیار خوبی است با اینحال خبری که ممکن است شما را خیلی خوشحال نکند، این است که هزینه خانه در تهران حداقل سه یا چهار برابر شهرهای دیگر ایران است. معمولا اولین و ممکن است خوب ترین توصیه برای دانشجوها در این سوپر کلان شهر محله نواب و خیابان جمهوری است. محله هایی که در جاهای مرکزی شهر قرار دارند و به اتوبوس های BRT و مترو نیز دسترسی خوبی دارند. اگر بخواهید آپارتمانی یک خوابه را در محله نواب و در قسمتی نزدیک به مترو در آن اجاره کنید باید حدود ۲۰ میلیون تومان را با اسم رهن و ۶۰۰ هزار تومان را هم اجاره بدهید.

 

 

 

مواردی با این هزینه را قادر اید با کف سرامیک شده، کابینت MDF، پکیج و با ۳ متر انباری اجاره کنید و با این وجود بیشتر موارد با این هزینه در طبقه های سه و چهار بدون آسانسور هستند. اگر با دور بودن از مترو و جنوبی تر بودن خانه تان در این محله مشکلی نداشته باشید قادر اید سوئیتی حدود ۳۵ متری را با ۲۵ میلیون تومان به طرز کامل رهن کنید. مورد شبیه به این هزینه می تواند در طبقه چهارم و بدون آسانسور، حاوی انباری، کمد دیواری، کابینت، کولر و کف سرامیک باشد.

برای شما هم جالب است؟ :  علائم پرده بکارت پاره شده و راه ترمیم بکارت

اگر با قرار گرفتن در برنامه ترافیک مشکلی نداشته باشید قادر اید حوالی خیابان جمهوری را نیز امتحان کنید. برای نمونه قادر اید خانه ای ۴۵ متری در خیابان جمهوری و نزدیک به میدان جمهوری را با ۳۰ میلیون رهن و حدود ۳۵۰ هزار تومان اجاره هم تهیه کنید که از لحاظ دسترسی به حمل و نقل عمومی موقعیتی نسبتا بهتر از نواب دارد.

اگر محله ای بهتر و با دسترسی نسبتا خوب تصمیم گرفته اید قادر اید به امیرآباد سر بزنید. محله ای که هزینه خانه هایش به طرز متوسط حدود ۱۰ درصد بیشتر از نواب است. برای نمونه قادر اید آپارتمانی ۴۵ متری را با حدود ۵۰ میلیون تومان به طرز کامل رهن کنید. با این وجود در طبقه سوم با یک اتاق و بدون پارکینگ.

بودن در مرکز شهر آزارتان می دهد و تصمیم گرفته اید با هزینه ای خوب در جایی به دور از ترافیک زیاد این منطقه زندگی کنید؟ توصیه ما منطقه پیروزی است، جایی که قادر اید با ۱۵ میلیون رهن و حدود یک میلیون و دویست تومان اجاره آپارتمانی ۴۰ متری را در طبقه همکف و درب جداگانه اجاره کنید. این منطقه هم دسترسی نسبتا خوبی به مترو و اتوبوس های BRT دارد.

اگر بخواهید مقداری به غرب تهران بروید هم قادر اید به پونک سر بزنید. محله ای که قادر اید آپارتمانی یک خوابه و ۴۵ متری را با ۵۰ میلیون تومان رهن و ۵۰۰ هزار تومان اجاره تهیه کنید. با چنین هزینه ای یقینا قادر اید آپارتمانی نسبتا نوساز، حاوی پارکینگ، انباری و آسانسور و با دسترسی خیلی خوبی تهیه کنید.

با اینحال اگر اساسا محله ای شمالی تر را تصمیم گرفته اید باید کمی سر کیسه را شل کنید، چون هزینه های جاهای شمالی شهر حداقل دو برابر هزینه هایی است که تا این لحظه گفته ایم. پیدا کردن خانه پایین ۵۰ متر نیز در این جاهای کار بسیار سختی است.

برای سکونت در آپارتمانی ۷۵ متری و دو خوابه در تقاطع سئول و شیخ بهایی باید حدود ۵۰ میلیون تومان رهن و دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان اجاره هزینه کنید. با این وجود دید محشر به شمال و جنوب، پارکینگ با در ریموت کنترل، آیفون تصویری و آسانسور نیز می تواند از خصوصیت های این خانه باشد. با این وجود ضروری است بدانید بسیاری از دانشجویان اعتقاد دارند همزمان با اینکه اکثر دانشجویان در اتاق های خوابگاهی چهار تا ۸ نفره زندگی می کنند، کسی که آپارتمانی با این هزینه و قابلیت ها را برای دوران دانشجویی انتخاب کند، اساسا دانشجو نیست.

برای شما هم جالب است؟ :  مقایسه سود ایرانیان با مردم دنیا

مشهد

اگر با انتخابی اجباری در سازمان سنجش یا انتخاب بطور کلی اختیاری شهر محل تحصیل شما مشهد شد، هزینه های کمتری درمقایسه با تهران را پیش رو خواهید داشت با اینحال کماکان شهری بزرگ و وسیع را پیش رو دارید.

 

 قیمت اجاره خانه های دانشجویی در 6 شهر ایران

یقینا «وکیل آباد» برای دانشجویان گزینه ای خوب و خوب است؛ جایی که در آن قادر اید آپارتمانی ۴۵ متری در طبقه همکف را با حدود شش میلیون رهن و حدود ۱۷۰ هزار تومان اجاره کنید. اگر هم محله ای دارای اختلاف را بخواهید، ممکن است صیاد شیرازی بد نباشد. برای سکونت در ۵۰ متر ساختمان در این منطقه باید حدود یک میلیون تومان رهن و ۲۵۰ هزار تومان اجاره بدهید. با این وجود در موردی که ما دیدیم، صاحب تنها به خانم مجرد یا دانشجو اجاره می داد.

 

برای اجاره آپارتمانی ۵۰ متری در طبقه دوم یک ساختمان بدون آسانسور و واقع در منطقه لادن این شهر مذهبی باید حدود ۲۳ میلیون تومان رهن و ۵۰ هزار تومان اجاره بدهید، هزینه ای که به نسبت هزینه خانه در وکیل آباد و صیاد شیرازی، خیلی «دانشجویی» به نظر نمی رسد. با این وجود امکاناتش بد نیست، کف سرامیک، MDFف آبگرمکن برقی و ممکن است از همه مهمتر بدون حضور صاحب.

اصفهان

اگر دوران دانشجویی شما در این شهر توریستی باشد و بخواهید سوئیتی ۳۲ متری را در منطقه بزرگمهر تهیه کنید، باید حدود ۵ میلیون رهن و ۳۵۰ هزار تومان اجاره بدهید. در موردی با هزینه شبیه به، در ورود و خروج جداگانه و حیاط و باغچه خواهید داشت.

در قسمتی دیگر از این شهر و در محله دروازه شیراز هم می شود با ۳۰ میلیون رهن و یک میلیون تومان اجاره سوئیتی مبله و ۴۳ متری را تهیه کرد. سوئیتی که تخت تاشو و دسترسی خیلی خوبی داشته باشد و از حضور صاحب محترم نیز خبری نباشد.

برای شما هم جالب است؟ :  یک کتابچه‌ی فروتن پیرامون‌ی مکان اجتماعی آشپزی

در منطقه خانه اصفهان نیز قادر اید آپارتمانی یک خوابه و ۵۰ متری را با ۱۳ میلیون تومان رهن و ۱۵۰ هزار تومان اجاره ماهیانه کرایه کنید. آپارتمانی با هزینه و موقعیت شبیه به حاوی کف سرامیک و پکیج است و در طبقه دوم قرار دارد.

تبریز

اگر ترجیح دادید دوران دانشجویی خود را در منطقه ای سردسیر با اینحال کماکان توریستی سپری کنید، تبریز گزینه ای خوب است. در کوی دانش این شهر می شود با سه میلیون تومان رهن و ۳۰۰ هزار تومان اجاره، آپارتمانی یک خوابه و ۵۰ متری را اجاره کرد. آپارتمانی که دسترسی اش به حمل و نقل عمومی خوب است و راه جداگانه و ظاهر نسبتا مدرنی دارد.

ممکن است محله سفیر امید این شهر نیز انتخاب خوبی باشد؛ محله ای که سوئیتی ۵۰ متری را می توان با رهنی ۴ میلیونی و اجاره ای ۳۵۰ هزار تومانی در دست گرفت.

اهواز

اگر ترجیح بدهید دوران دانشجویی خود را در شهری با مردم خونگرم سپری کنید و با گرما هم سخت مخصوصی نداشته باشید، یقینا انتخاب تان اهواز خواهد بود. در منطقه زیتون کارمندی این شهر قادر اید آپارتمانی ۵۰ متری را با ۱۲ میلیون تومان رهن و ۷۰۰ هزار تومان اجاره ماهیانه تهیه کنید. آپارتمانی که یک خواب و دسترسی نسبتا خوبی نیز به وسایل حمل و نقل عمومی دارد.

محله نیوسایت این شهر هم ممکن است گزینه بدی نباشد؛ جایی که برای یک واحد نقلی، با یک اتاق و راه مستقل و با این وجود بدون پارکینگ باید چیزی حدود ۳۲ میلیون تومان رهن کامل بدهید.

رشت

اگر اساسا طبع تان با باران جور در می آید و مانند انسان های نرمال این کره خاکی عاشق سرسبزی و جنگل باشید، شمال کشور تنها گزینه شماست. برای تهیه خانه ای ۵۰ متری و یک خوابه در شهر رشت و منطقه شهرداری این شهر و در نزدیکی سینما سعدی، باید حدود دو و نیم میلیون رهن و ۵۰۰ هزار تومان به روش ماهیانه اجاره بدهید. آپارتمانی که در طبقه پنجم قرار دارد، آسانسور دارد و حاوی موقعیت و منظر ای محشر است. با این وجود باز هم مراقب جنسیت مورد درخواست صاحب خانه باشید، به طرز مثال در یکی از آگهی ها، صاحبخانه از پذیرش دختر مجرد خودداری می کرد.

منبع این مقاله

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات