کد خبر : 19683
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۵
5 views بازدید

همجنسگرایی در خانه هنرمندان!

با استناد به تازه ترین گزارش های خبرگزاریها همجنسگرایی در خانه هنرمندان!. اگر علاقه مند باشید میتوانید این خبر را پیشتر مطالعه کنید. خبرگزاری فارس: مدتی قبل سریالی از شبکه «HBO» آمریکا پخش شد که در آن برای تبلیغ همجنس‌گرایی، سراغ عده ای معایب و نقاط ضعف روابط زناشویی رفت و در شنیع‌ترین حالت ممکن آن‌ها را برای مخاطبان به تصویر کشاند تا پوچ‌بودن چنین […]

با استناد به تازه ترین گزارش های خبرگزاریها همجنسگرایی در خانه هنرمندان!. اگر علاقه مند باشید میتوانید این خبر را پیشتر مطالعه کنید.

خبرگزاری فارس: مدتی قبل سریالی از شبکه «HBO» آمریکا پخش شد که در آن برای تبلیغ همجنس‌گرایی، سراغ عده ای معایب و نقاط ضعف روابط زناشویی رفت و در شنیع‌ترین حالت ممکن آن‌ها را برای مخاطبان به تصویر کشاند تا پوچ‌بودن چنین روابطی را نتیجه بگیرد و نشان دهد که انسان حال حاضر برای رسیدن به یک زندگی فرضیه‌آل، نیازمند نوع دیگری از زندگی یعنی دگرباشی جنسی یا همان همنجسگرایی است!

فرضیه منحط و منحرفی که متأسفانه معدود افرادی را در اقصی‌نقاط جهان با خود همراه کرده و با تمام تلاش و قابلیت ها سعی در پیشرفت و همه‌گیر کردن این تفکر و باور پوچ را دارد.

آن سری تلویزیونی با اینکه آن‌ چنان‌که باید و ممکن است مطرح نشد، با اینحال پرده از شیوه تازه تبلیغی و ترویجی دگرباش‌ها کنار زد و استراتژی تازه و نوین آن‌ها را به دنیا نشان داد.

به نوعی نمونه در خصوص آن سریال همین بس که با نیت مشمئز شدن روابط زناشویی از شخصیت‌ها و روابطی از قبیل عشق پیرزن ۹۰ ساله به پسر نوجوان که منجر به ازدواج می‌شود گرفته تا سوء استفاده‌های جنسی پیرمردی از دختر جوان در شکل یک رابطه زناشویی و دیگر روابطی که یا مرد یا زن در آن دچار سخت هستند، سلسله اتفاقات ناخوشایندی را در سخیف‌ترین حالت ممکن به تصویر کشید تا به مخاطب القا کند ازدواج با جنس مخالف از اساس اشتباه است و نوع دیگری از زندگی را می‌توان تجربه کرد که همان دگرباشی جنسی است.

* تبلیغ همجنسگرایی، از سریال آمریکایی تا نمایش ایرانی

با اینحال چند صباحی از این پرده‌برداری نگذشته بود که در کمال تعجب رگه‌هایی از همان شیوه‌های اجرایی در عده ای کارهای هنری داخل پدیدار شد و متأسفانه به توجه به تذکرات و هشدارهای پی‌درپی، هرگز گوش شنوایی برای پیشگیری و مهار این جریان بیمار نبود و نتیجه آن‌چنان شد که این جریان منحط و منحرف، در سایه سهل انگاری مدیران خود را آرام و خزنده از حاشیه به متن رساند و آنچه که نباید می‌شد به وقوع پیوست.

برای شما هم جالب است؟ :  جشن تولدی ویژه برای زنده یاد داود رشیدی

به گونه‌‌ای که در اندک زمانی با وقاحت تمام در بطن کارهای هنری رخنه کرده و به‌روشنی در حال معرفی و ترویج در شکل‌های گوناگون فرهنگی و هنری آن‌هم با مجوزهای قانونی در سطح جامعه است!

ازجمله این قالب‌های هنری، ‌نمایشی است که حتی نامش هم برآمده از عنوان «دگرباش‌ها» است، به کارگردانی و بازی یکی از هنرمندان که آثارش این ایام به شکل عجیبی در کانون توجه این جریان قرار دارد و در یکی از سالن‌های زیرمجموعه خانه هنرمندان ایران روی صحنه رفته است. نمایشی که حتی خود نویسنده در گفتگویی مطرح کرد از اجرای آن در ایران بسیار متعجب شده و با این وجود برایش هم خوشحال‌کننده و هم غیرمنتظره است.

تئاتری که ممکن است در نگاه در ابتدا تنها به گفتگوی ساده بین دو زن که هر دو همسر یک مرد هستند مرتبط می‌شود و یا به‌اصطلاحِ نمایش، جریان «مرد دو آدرسه» است که در حق همسرانش ظلم‌ها کرده با اینحال فارغ از ارزش‌گذاری فنی اثر که بسیار ضعیف ساخته و پرداخته شده، اصل قصه و جریان، نه آن مرد دو آدرسه هدف است و نه مصائب آن دو زن حتی آنچه غایت و روش دراماتیک اثر بیان می‌کند تهی و پوچ بودن روابط زناشویی است که می‌تواند نه در روابط اشخاص نمایش حتی در تمامی زوج‌ها و روابط زناشویی سیطره بیابد.

* تأکید نمایش بر نکبت بودن روابط زناشویی!

این نمایش در طول اجرا بر نکبت بودن روابط زناشویی اشاره مستقیم دارد و حتی در وقیح‌ترین حالت ممکن جزئیات هم‌بستری با شوهر و تمایلات جنسی را (که تنها خاستگاه بودن کنار مرد جریان است) نیز غیر مستقیم و فرمی روایت می‌کند. و درنهایت، با اِلمان‌های واضح و محرز به مخاطب نشان می‌دهد که این نمونه زندگی نتیجه جز نکبت و بیچارگی نخواهد داشت با اینحال در ازای آن هر دو زن قادر اند نوع دیگری از زندگی را که همان همراه با هم و باهم بودن است، تجربه کنند و به فرضیه آل‌هایشان دست پیداکرده و فرصت‌های ازدست‌رفته زندگی‌ را از نو زنده کنند و حتی احتیاجات غریزی خود را نیز همراه با هم برآورده سازند!

برای شما هم جالب است؟ :  آگهی یک میلیونی برای بلیت تئاتر شهاب حسینی!

به گونه‌‌ای که در انتهای نمایش کارگردان با وقاحت مثال‌زدنی سعی در نشان دادن آن می‌کند؛ و با این وجود برای صریح و شفاف نشان دادن پیغام نمایش، از نماد مشهور همنجسگرایان در طول مدت اجرا در دیزاین لباس بازیگر سود می‌برد.

* آیا صلح نماد غیر شبهه‌برانگیز ندارد؟

با این وجود فراموش نشود که در خصوص پیکسل نصب‌شده می‌توان صدها توجیه و تفسیر معرفی کرد با اینحال اکثراً حکایت آن خانم را شنیده‌اند که در طرف دیگر یک ریش‌سفید ایستاد و سؤال کرد «چرا وقتی دست‌وپا و کمر را جداگانه به حرکت درمی‌آوریم ایرادی ندارد با اینحال وقتی که همه را با هم و یکجا و ریتمیک به حرکت درمی‌آوریم سرشار از ایراد می‌شود» و این  دقیقاً می‌شود حکایت همین خانم بازیگر و توجیهاتشان؛ با اینحال جالب‌تر آنجاست که کارگردان اثر متوسل به عذری بدتر از گناه شده و این پیکسل را از بُعد دیگر تفسیر و توجیه کرده و آن را نماد صلح یا فلان ماه برشمرده و عجب صلحی است که نمادش رنگ‌به‌رنگ و خط به خط نمود دگرباش‌ها و همنجسنگرایان شده است؟! و اصولاً با علم به قبول چنین توجیهی آیا صلح هیچ نماد دیگری (کبوتر صلح، شاخه زیتون، و …) جز این نماد شبهه‌برانگیز نداشته و ندارد؟!

و صدالبته فراموش نکنیم که این صلح نه معنای صلح حقیقی و حقیقی حتی صلحی بین همه اقشار جهانیان چه همنجسبازها و چه سایرین است و ای‌کاش بازیگر نمایش هرگز چنین توجیهی را عنوان نمی‌کرد تا حداقل بگوییم از جهلشان بوده است با اینحال با این تفسیر کار از جهل قبلی، دقیقاً همان شیوه و دورنمایی است که در ابتدای یادداشت در شکل یک نمونه تلویزیونی اشاره شد. شیوه و شیوه‌ی تبلیغی که دگرباش‌ها هم اینک با بهره برداری از آن به ترویج و گسترش جریان منحط و منحرف خود پرداخته و متأسفانه تا حدودی موفق نیز بوده و مردم فریب‌خورده‌ را همراه کرده‌اند.

با اینحال مسئله تأسف‌بار زمانی است که این نمایش با مجوز، روی صحنه رفته است و آب از آب تکان نخورده! گویی بخش‌های نظارتی و مسئولین امر یا خود را به ندیدن زده‌اند یا به‌سادگی از کنارش قبلی‌اند.

برای شما هم جالب است؟ :  نمایش «یادم تو رو فراموش» در آمریکا

* تمجید بی‌بی‌سی از نمایش مروج همجنسگرایی

با این وجود فراموش نشود که این سری فرهنگی، پیش‌از این نمایش نیز تئاتری با عنوان «س.پ» با همین بازیگر در سالن خود به نمایش گذاشت که دقیقاً با همین هدف‌گذاری تولید و به مرحله اجرا رسیده بود و جالب‌تر آنکه تئاتر موردنظر نیز کالا همین گروه (م.ت) است. گروهی که مدتی قبل در شبکه ضدانقلاب بی‌بی‌سی به خاطر اختصاص یافتن شماره واپسین مجله خانه هنرمندان ایران (شیوه) به پرونده کاری سرپرست آن (ج. ت) مورد تمجید کم‌مانند مسعود بهنود قرار گرفت و این دقیقاً مصداق صحیح و بی‌بدیل ولنگاری فرهنگی است که به دفعات و به دفعات رهبر معظم انقلاب درمقایسه با آن تذکر دادند.

با اینحال مانند در بیشتر مواقع هیچ گوش شنوایی نبوده و از تذکرات معظم‌له به سادگی گذشتند و هزار افسوس که عده ای مدیران فرهنگی نمک انقلاب را خوردند و نمکدانش را طوری شکستند که اینچنین مورد تعریف و تمجید عنصر های ضدانقلاب و فراری در خارج از کشور قرار می‌گیرند.

 

در انتهای خطاب به مدیران و مسئولین فرهنگ و هنر یادآور می‌شود که رهبر معظم انقلاب با روشنی مثال‌زدنی و نگاه پیشرو‌شان ابزار فرهنگ کشور را در سخنرانی واپسین خود حاوی سخت مطرح نموده و دستور «حریق به اختیار» را صادر فرمودند، ازاین‌رو از آن ابزار به توجه به سهل‌انگاری و کوتاهی محرز و مسلمش در خدمات رسانی از دو نمایش ذکر شده و عده ای کارهای دیگر حدسیات می شود در رفتار به انجام وظایف و مأموریت‌های پیشرو خود اقدام عاجل را به رفتار‌آورد.

خاطرنشان می‌شود که همان بازیگر و همان گروه هم‌اکنون در تماشاخانه خصوصی دیگری با اسم «پ» نیز در حال اجرای نمایشی هستند که بازهم مروج و مبلغ جریان منحط و منحرف هم‌جنس‌گرایی است.

امیدواریم به هر میزان زودتر ابزار‌های مسئول به وظایف قانونی خود در خصوص آن جامع رفتار پوشانده و با جلوگیری تبلیغ و ترویج آن جریان در بین جوانان کشور گامی در جهت جبران کاستی‌ها و سهل‌انگاری‌ها بردارند.

منبع خبر

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات