کد خبر : 26665
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۵
19 views بازدید

هیوندای سانتافه؛ مشهور جهانی، پرطرفدار ایرانی ها

در دسته مقالات و اخبار خودرو مقاله هیوندای سانتافه؛ مشهور جهانی، پرطرفدار ایرانی ها را برای شما انتخاب کرده ایم که امیدواریم مورد قبول شما واقع شود.ایران پی پر تلاش میکند بهترین اخبرا خودرو را هر روزه برای شما گردآوری نماید. برترین ها – ترجمه از محمدرضا مرتضایی: نمونه پرطرفدار هیوندای سانتافه در سال ۲۰۱۸ با خصوصیت هایی تازه باز می گردد و این بازگشت یقینا […]

در دسته مقالات و اخبار خودرو مقاله هیوندای سانتافه؛ مشهور جهانی، پرطرفدار ایرانی ها را برای شما انتخاب کرده ایم که امیدواریم مورد قبول شما واقع شود.ایران پی پر تلاش میکند بهترین اخبرا خودرو را هر روزه برای شما گردآوری نماید.

برترین ها – ترجمه از محمدرضا مرتضایی: نمونه پرطرفدار هیوندای سانتافه در سال ۲۰۱۸ با خصوصیت هایی تازه باز می گردد و این بازگشت یقینا تازه ترین حضور این نمونه در عرصه خودرو سازی است. تولید نمونه تازه سانتافه در دسته‌ی موجی تازه از تولید ماشین های سه ردیفی مانند تویوتا هایلندر و یا هوندا پایلوت، به حساب می آید. با این وجود با گسترش سایز نمونه تازه سانتافه، نمونه های پیشین آن در برابرش قدری کوچک به نظر می رسند.

 

 

همزمان با اینکه هنوز یک یا دو سال تا معرفی نمونه تازه سانتافه باقی مانده است، نمونه حال حاضر این خودرو بازهم از لحاظ ایمنی در تصادف و هزینه، فرضیه آل به نظر می رسد. گروه Car Connection به دلایل گفته شده، به علاوه از طرف دیگر سواری راحت با این خودرو و قابلیت های متنوع آن، امتیاز ۳/۷ از ۱۰ را  به این خودرو اختصاص می دهد.

با این وجود دلیل شهرت سانتافه، ظاهر و سبک دیزاین زیبای آن نیست با اینحال دیزاین بسیار حرفه ای و آرامش بخشی که ترکیبی از سبک خودروهای های SUV و سواری است؛ از پنجره های شش تکه گرفته تا انحنای ظریف سقف، این ماشین چشم نواز است.

عملکرد این خودرو نیز، بهترین خصوصیت آن شمرده نمی شود. طی مسافت زیاد با استناد به حجم مخزن بنزین، و بدین شکل شتاب موتور شش سیلندر این خودرو، درمقایسه با دیگر خودروها متوسط ارزیابی می شود. رانندگی در سانتافه، احساس شکوه و غرور را در سرنشینان برمی انگیزد و وقتی که کنترل سه گانه فرمان آن در حالت ورزشی قرار می گیرد، بهتر می تواند خود را با مسیر بزرگراه ها تطبیق دهد.

 
از لحاظ صاحبنظران سایت Car Connection دلیل شهرت سانتافه، محیط داخلی آن است. کمپانی هیوندای سرنشینان جلو را با موارد مختلف فضاها حیرت زده کرده که همه این موارد بر جذابیت تهیه آن اضافه است. سرنشینان ردیف دوم نیز قابلیت ها نسبتا خوبی دارند. ردیف سوم را برای مردم ریز و کوچک هیکل رزو کنید و اگر تمام صندلی ها پر هستند، بار کمتری بردارید چرا که  محیط پشتی سانتافه درمقایسه با رقیبان تازه تر این نمونه، کوچکتر است.

سانتافه در آزمون های تصادفات عملکرد بسیار خوبی داشته است و حاوی یک دوربین برای نشان دادن نمای عقب ماشین است. هشدارها در لحظه گسترش احتمال برخورد از سمت جلو و ترمز اتوماتیک اضطراری در ورژن گران تر این خودرو، به روش استاندارد در آمده اند. از خصوصیت های جالب دیگر آن،  پخش صدا به روش High-end audio، توانایی محرک بودن تمام چرخ ها (AWD)، و  یک سقف پانورمیک را می توان اسم برد – با اینحال هیوندای سیستم سرگرمی را برای ردیف عقب سرنشینان ممکن نکرده است و این رفتار را با این فرض که تبلت یا شبکه موبایل شما قادر به انجام این کار خواهند بود، انجام داده است.

دیزاین و شکل ظاهری

 نهایتا بدین شکل مطرح شده است که واژه “آرام بخش” برای توصیف سبک ظاهری این خودرو خوب باشد. کمپانی هیوندای مدل۲۰۱۸  سانتافه را با اندکی تفاوت در دیزاین عقب و جلو خودرو معرفی کرده است. این شکل تازه با اینکه ماجراجویانه نیست، با اینحال زیبایی خارجی و درونی حودرو حفظ شده است. دیزاین شکل ظاهری سانتافه، امتیاز ۷ از ۱۰ را از مقیاس Car Connection بدست آورده است.

 

 نقدی بر مدل سانتافه 2018  شرکت هیوندای( مرتضایی)

سانتافه بدون غوغا و سر و صدا وارد مارکت خودرو شده است. قادریم بگوییم که جلوبندی مشبک شش قسمتی این خودرو، به استاندارد درجه یک خودرو های کراس اور (CUV) (منظور خودرو هایی است که ترکیبی از خودرو های SUV و خودروهای سواری هستند) مبدل شده است. تغییر شکل سپر جلویی خودرو، و چراغ های LED به زیبایی ظاهری چهره این خودرو خدشه ای وارد نکرده است.

ظاهر خودرو از نمای کناری، همه چیز تمام استبه طوری که زیبایی های ظاهری آن از این زاویه بیشتر به چشم می آید. این خودرو شبیه به یک ون کوچک است که درهای کشوئی ون معمولی را ندارد . سقف منحنی و شیشه های پنجره های آن، نشانه هایی از مینی ون های معمولی موجود در مارکت، به استثنای خودرو بسیار شیک کرایسلر پاسیفیکا را به خاطر می آورد.

کابین راننده نیز شبیه به استاندارد های درجه یک خودروهای SUV است؛ یک بورد به شکل سپر که در دو طرف آن دریچه های بزرگی برای تهویه هوا قرار دارد نیز در آن دیده می شود. سطح داشبورد شکلی موج دار داشته و تا جلوی سرنشینان دیگر ادامه پیدا می کند.  در قسمت های مختلف سانتافه ۲۰۱۸، گیج های مختلف و کنسول مرکزی کنترل و دکمه های متفاوتی برای کنترل سرعت فن و صدا قرار داده شده است. در عده ای ورژن های این خودرو، صفحه لمسی بزرگتر بهمراه گیج های الکترولومیسنت قرار داده شده که این کار بدون آنکه از استاندارد خودروهای کراس اور فاصله بگیرد، انجام شده است.

برای شما هم جالب است؟ :  با سریع ترین خودروهای دنیا آشنا شوید

عملکرد

عملکرد خودرو پذیرفتنی ارزیابی شده است با اینحال قدرت بیشتر مطمئنا برای چنین وسیله نقلیه ای ضرر نخواهد داشت. کمپانی هیوندای، نمونه سانتافه را به یک موتور ۶ سیلندر با حجم ۳/۳ لیتری و ۶ دنده اتوماتیک تجهیز کرده است. این پیشرانه در حالت محرک بودن چرخ های جلو یا تمام چرخ ها به اندازه ای توان ایجاد می کند که برای حرکت خودرو بطور کلی پر از سرنشین کفایت می کند.

راندن خودرو و سیستم هدایت فرمان آن در مقایسه با موتور اجرای مناسب تری دارند، از این جهت صاحبنظران Car Connection به عملکرد سانتافه در این بخش امتیاز ۶ از ۱۰ را اختصاص داده است.

بخش پیشرانه موتور طوری تنظیم شده که در دور موتورهای پایین، توان بیشتری تأمین کند. ولی باید گفت، شتاب این خودرو در حد متوسط قرار دارد و ممکن است دلیل اصلی این مسئله به وزن ۴۰۰۰ پوندی سانتافه بر میگردد. تغییر آرام و سریع حالت رانندگی (تعویض دنده) در لحظه حرکت از مزایای همیشگی سانتافه است به طوری که سیستم تغییر دنده دستی آن را تا اندازه ای غیر ضروری جلوه می دهد. گیربکس این ماشین نیز لحظه فشار ناگهانی پدال گار، راننده را سورپرایز می کند.

یکی از نکات قابل توجه سانتافه این است که توانایی دارد بار یا جسمی به وزن ۵۰۰۰ پوند را به روش بوکسل، بکشد. سیستم هدایت فرمان برقی سانتافه سه حالت انتخابی مختلف به اسم های اقتصادی، معمولی و ورزشی دارد. تجربه ی هیوندای در سیستم های هدایت فرمان برقی، بسیار دور و دراز است و سانتافه نیز از این سنت مستثنی نیست.  این سیستم تمایلی به هدایت شدن در جهتی خارج از حالت پایه ندارد و لحظه حرکت در بزرگراه های میان ایالتی آمریکا، اندکی دچار سردرگمی می شود. نمونه دیگری از نکات جالب سانتافه این است که با اکتیو کردن حالت ورزشی در آن به وزنش اضافه می شود و سواری راحت تری در بزرگراه ها خواهیم داشت.

با قرار گیری استرات در قسمت جلویی و سیستم تعلیق چند بخشی در عقب، سانتافه توانسته بین حرکت آرام و بی سر و صدا و محیط بار موجود در صندوق عقب خود (سیستم های بزرگ و پیچیده تعلیق در عقب خودرو، محیط فراوانی اشغال می کنند) تعادل خوبی برقرار کرده است. بزرگترین مزیت سانتافه ۲۰۱۸ ممکن است طول نسبتا بزرگ آن باشد. فاصله زیاد بین دو محور چرخ ها، بیشتر ناهمواری های مسیر را خنثی می کند و این مسئله حتی وقتی که تجهیز به چرخ های ۱۹ اینچی  نیز است، صادق می باشد.

 

 نقدی بر مدل سانتافه 2018  شرکت هیوندای( مرتضایی)

آسایش و راحتی و کیفیت


سانتافه ۲۰۱۸ اگر بخواهیم جمع بندی کنیم بسیار بزرگ و راحت است، با اینحال اندازه آن نسبتا به خودرو های رقیب، اندکی کوچک تر ارزیابی شده است. سانتافه ۲۰۱۸ در حقیقت ورژن ای از خودروهای SUV هیوندای با سه ردیف سر نشین است. این ماشین به نوبه خود بسیار بزرگ و جا دار است، با اینحال اندازه آن درمقایسه با خودرو های رقیب مانند نمونه هوندا پایلوت کوچکتر است. Car connection از لحاظ تعداد محیط سرنشینان و بار و بدین شکل چیدمان قابل تغییر ردیف سوم سرنشینان امتیاز ۹ از ۱۰ را به سانتافه اختصاص می دهد.

برای شما هم جالب است؟ :  5 خودروی وسوسه انگیز پایین 200 میلیون در مارکت

 کمپانی هیوندای این نمونه از سانتافه را با اسم یک خودرو با ۶ یا ۷ سرنشین به فروش می رساند. در هر دو حالت، طول این خودرو ۱/۱۹۳ اینچ (۵/۸ اینچ بیشتر از طول Santa Fe Sport) بوده و فواصل دو محور چرخ آن ۲/۱۱۰ اینچ (۹/۳ اینچ بیشتر از نمونه اسپورت) است.

ردیف جلوی سرنشینان به خوبی نشان می دهد که چرا بسیاری از رانندگان خودروهای SUV و مینی ون ها، به سوی خودرو های کراس اوری مانند سانتافه روی آورده اند. محیط تعبیه شده برای سر و پاهای سرنشینان بسیار زیاد است؛ با این وجود به جز در حالتی که سانروف پانورمیکی آن مورد بهره برداری قرار می گیرد که این آپشن در نمونه های نهایی (Ultimate) قرار داده شده است. صندلی های بسیار نرم و پشتی های بسیار محکم برای سرنشینان جلو، با بالشتک های پایین سری به خوبی تطبیق داده شده اند و این هماهنگی بسیار رضایت بخش ارزیابی شده است.  مخصوصا اگر شما قبلا یک فورد فلکس را رانده باشید؛ چرا که در لحظه رانندگی مطمئنا این جس را داشته اید که گردنتان به سوی جلو هل داده می شود.  

در محیط بین دو سرنشین جلو، محیط فراوانی برای نگه داری لیوان ها و ریختن زباله ها جای گرفته شده است که شامل یک محفظه عمیق که در جلوی محل تنظیم دنده قرار دارد، می شود.

در ردیف دوم سانتافه یک نیمکت کشیده یا دو صندلی شبیه به صندلی راننده برای سرنشینان ممکن شده است. طولانی بودن فاصله دو محور، باعث شده که محیط پاها برای ردیف دوم سرنشینان نیز خوب باشد و صندلی ها از تکیه گاه خوبی دارا هستند و حتی در عده ای نمونه ها، حاوی سیستم حرارتی نیز هستند.

ردیف سوم این ماشین در حقیقت قسمتی است که سانتافه در تنظیم و چیدمان آن از رقیبان خود عقب تر است. صندلی ها کوچک بوده و محیط بسیار کمی با کف دارند. دسترسی به آن ها حتی با جلو کشیدن صندلی های ردیف دوم اندکی ساده نیست. محیط سر و زانو برای سرنشینان این ردیف بسیار محدود است.

محیط حمل بار (صندوق عقب) بسیار باریک سانتافه در پشت ردیف سوم، با  حجم تنها ۵/۱۳ فوت مکعب، یک ضعف بزرگ برای این ماشین به حساب می آید. با این وجود اگر ردیف سوم صندلی ها را تا کنید، محیط بار سانتافه به ۴۰ فوت مکعب مبدل خواهد شد.

سانتافه کابین بسیار دلچسب و با مزه ای دارد؛ در نمونه های پرهزینه آن، از نوع چوب و در نمونه های ارزان تر از نوع پلاستیک ساخته شده است.. نمونه ۶ سیلندر این ماشین صدای بسیار کمی را ایجاد می کند با اینحال صدای چرخ ها درمقایسه با نمونه اسپورت، بیشتر به گوش می رسد.

ایمنی

سانتافه در تصادف های آزمایشی، امتیازهای بسیار محشر کسب کرده با اینحال در عین حال ضروری است بگوییم که بروزترین  خصوصیت ایمنی استاندارد را هنوز کسب نکرده است. کمپانی هیوندای هنوز امتیازهای بدست آورده در تصادفات آزمایشی را برای نمونه ۲۰۱۸ آپدیت نکرده با اینحال  تعمیم امتیازهای نمونه ۲۰۱۷  به این نمونه نیز برای سانتافه ۲۰۱۸ کافی خواهد بود.  

در سال ۲۰۱۷، موسسه بیمه ایمنی بزرگراه های آمریکا (IIHS) نمونه ۲۰۱۷ سانتافه را با اسم بهترین انتخاب از لحاظ ایمنی معرفی کرد. این خودرو در تمام تصادفات آزمایشی امتیازات خوبی به دست آورده است. در عین حال، اداره ایمنی ترافیک بزرگراه های امریکا (NHTSA) در تمام آزمون ها به این خودرو ۵ ستاره را اختصاص داده است که با این وجود این مسئله تنها یک استثنا دارد چرا که در آزمون مقاومت در لحظه چپ کردن این خودرو ۴ ستاره بدست آورده است.

 

 نقدی بر مدل سانتافه 2018  شرکت هیوندای( مرتضایی)

دوربینِ نما از عقب به روش استاندارد در تمامی نمونه ها استفاده شده است و دوربین های مرتبط به نماهای جانبی و اطراف ماشین به روش آپشن های دلخواه در آن قرار می گیرند.

در مقیاس مقام بندی Car Connection، سانتافه از لحاظ ایمنی امتیاز ۸ از ۱۰ را کسب می کند. اگر هیوندای سیستم اخطار در لحظه برخورد با مانع از سمت جلو، و ترمزهای اتوماتیک اضطراری را روی نمونه های بیشتری قرار دهد، می تواند به دریافت امتیاز ۹ امیدوار باشد.

برای شما هم جالب است؟ :  خانم‌های ایرانی، این خودرو‌ها را سوار شوند

 

 نقدی بر مدل سانتافه 2018  شرکت هیوندای( مرتضایی)

قابلیت ها

نمونه ۲۰۱۸ سانتافه با قابلیت های ویژه مانند تهویه حرارتی صندلی ها و سیستم صوتی پرمیوم توزیع خواهد شد. این خودرو در ورژن های پایه، SE، Limited و Ultimate فروخته خواهد شد.

 

 نقدی بر مدل سانتافه 2018  شرکت هیوندای( مرتضایی)

خصوصیات استاندارد و دلخواه این خودرو، بهمراه سیستم اطلاعاتی- سرگرم کننده آن در معیار Car connection امتیاز ۸ از ۱۰ را کسب خواهد نمود.

تمام نمونه های سانتافه با خصوصیت های ویژه قدرتی، کنترل در حالت کروز، صندلی های روکش شده، یک دوربین از نمای عقب، صندلی برقی راننده، سیستم کنترل تهویه مطبوع دوگانه در داخل خودرو،  توانایی پخش صوت های AM/FM/XM/CD با اتصال USB و بلو توث، و یک صفحه لمسی ۷ اینچی تجهیز شده اند. در نمونه های پایه و SE، چرخ های ۱۸ اینچی آلیاژی استاندارد هستند.

در تریم پرمیوم سانتافه ۲۰۱۸،  آیتم‌های صندلی برقی برای سرنشین، روشن شدن بدون کلید، سنسور تشخیص نقاط کور، و باز و بسته شدن اتوماتیک درب عقب محفظه بار خودرو نیز اضافه شده اند. نمونه Limited سانتافه، از  قابلیت ها سیستم گرمایش صندلی ها و فرمان خودرو، قطعات چرمی و گیج های الکترو لومیسنت، دارا است.

 

نقدی بر مدل سانتافه 2018  شرکت هیوندای( مرتضایی) 

تریم نهایی سانتافه ۲۰۱۸، حاوی دوربین های نمای اطراف، سنسورهای پارک کردن، سیستم های تهویه و گرمایشی در ردیف جلو، صفحه لمسی ۸ اینچی و چرخ های ۱۹ اینچی است. به علاوه از طرف دیگر، این نمونه تجهیز به سیستم اخطار دهنده برخورد از سمت جلو و ترمزهای اضطراری اتوماتیک، کنترل تطبیقی کروز،و سیستم اخطار دهنده در صورت خروج از لاین می باشد.

هیوندای برای سرنشینان عقب، سیستم سرگرم کننده در نظر نگرفته است و باور مهندسین و مسئولین این تولیدکننده این بوده است که اکثر سرنشینان به ابزار سرگرمی مانند موبایل های هوشمند و تبلت و لپتاپ دسترسی دارند.

 

 نقدی بر مدل سانتافه 2018  شرکت هیوندای( مرتضایی)
سیستم تلماتیک هیوندای با عنوان BLueLink خدمات متنوعی مانند قفل شدن درها و استارت خودرو را ممکن می کند. با روی کار آمدن نمونه ۲۰۱۸ ، بهره برداری از این سیستم و خدمات آن به وسیله هیوندای، سه ساله می شود.

اقتصادی بودن مصرف سوخت

نمونه ۲۰۱۸ سانتافه از لحاظ مصرف سوخت در مقایسه با نمونه هایی که سیستم دو چرخ جلو محرک (FrontWD) دارند، اقتصادی تر است. با اینحال عملکرد مصرف سوخت بهینه این نمونه در مقایسه با خودروهای تمام چرخ محرک، عملکردی متوسط دارد. بهترین حالت مصرف سوخت بهینه در این نمونه، حالتی است که تنها محور تحرک دو چرخ جلو اکتیو است.

سانتافه با موتور ۶ سیلندر و تعویض اتوماتیک دنده، از دیدگاه EPA، امتیازهای ۱۸ مایل در هر گالن (MPG) در شهر، ۲۵ Mpg  در بزرگراه، و به روش ترکیبی ۲۱ mpg را مختص خود کرده است. این ارقام، در حالت محرک بودن تمام چرخ ها، به روش ۱۸/۲۴/۲۰ خواهد بود.

 

 نقدی بر مدل سانتافه 2018  شرکت هیوندای( مرتضایی)

با استناد به مقیاس سبز Car Connection ، امتیاز ۶ از ۱۰ را به خود اختصاص می دهد. نهایتا بدین شکل مطرح شده است که حالت AWD سانتافه، در مقایسه با امتیاز ۲۲ mpg نمونه Pilot هوندا، یا ۲۱ mpg مرتبط به داج دورانگو، نیاز به تقویت شدن دارد.

 

دیدگاه منتقدین

نکات مثبت:

•    هیچ نقص واضح و زیادی ندارد
•    هزینه آن بسیار خوب است
•    محیط مسافران در حد محشر است
•    بطور کلی تجهیز، در قسمت بورد
•    انتقال آرام و روان توان به وسیله موتور ۶ سیلندر

نکات منفی:

•    جریمه های سنگین تجاوز از محدوده کلیومتراژ واضح شده در قرار داد کرایه در حالت محرک بودن تمام چرخ ها (AWD)
•    کم بودن تعداد ۶ دنده
•    محیط باریک ردیف سوم 

سایت خبری “ایران پی پر” امیدوار است اخبار خودرو آن و از نمونه خبر هیوندای سانتافه؛ مشهور جهانی، پرطرفدار ایرانی ها مورد بهره برداری شما دوستان عزیز واقع شود. شما خواننده گرامی در بیشتر مواقع میتوانید دوستان خود را با ابزارهای سایت در باب این مقاله و مباحث دیگر سایت مطلع نمایید.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات