کد خبر : 40527
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۵
23 views بازدید

وجود ۱۹ میلیون بد مسکن در کشور

خبرگزاری ها در عرصه اخبار اقتصادی خبری پخش کرده اند دال بر اینکه وجود ۱۹ میلیون بد مسکن در کشور. پیشتر این خبر را برای شما علاقه مندان اقتصادی پخش میکنیم. خبرگزاری ایلنا: عباس آخوندی عصر امروز در ستاد استانی بازآفرینی شهری استان کرمان خاطرنشان کرد: تعداد مردم بد مسکن، یک‌سوم جمعیت شهری کشور را شامل می‌شوند و این نشان می‌دهد حتما یک جایی از […]

خبرگزاری ها در عرصه اخبار اقتصادی خبری پخش کرده اند دال بر اینکه وجود ۱۹ میلیون بد مسکن در کشور. پیشتر این خبر را برای شما علاقه مندان اقتصادی پخش میکنیم.

خبرگزاری ایلنا: عباس آخوندی عصر امروز در ستاد استانی بازآفرینی شهری استان کرمان خاطرنشان کرد: تعداد مردم بد مسکن، یک‌سوم جمعیت شهری کشور را شامل می‌شوند و این نشان می‌دهد حتما یک جایی از کار ایراد دارد و درمان این مسئله نیز ساده نیست.

وی ادامه داد: به خانه‌های تک اتاقه یا حتی منازلی که در و پیکر خوبی نداشته باشند، از خدمات بهداشتی استانداردی دارا نباشند و از‌قابلیت ها آب، برق و گاز بی سود باشند، بد مسکن گفته می‌شود.

آخوندی گفت: پرداختن بیشتر به حواشی و توجه کمتر به متن یک مساله بسیار بسیار جدی در کشور است که تا اینجای کار سیاستمدان و سیاست گذاران برای رفع آن توجه ضروری را نداشته‌اند. به توجه به همه تلاش‌های صورت گرفته، اعمال بزرگ انجام شده در عرصه‌های مختلف و صرف هزینه‌های هزاران میلیاردی، کالا نهایی که باید در کیفیت زندگی مردم نمایان شود، حاصل نشده و باید دید که اشکال کار در کجاست.

وی با بیان اینکه تا وقتی که در ایران به اجماع نرسیم نمی‌توانیم این مساله را حل کنیم، گفت: اصلی‌ترین سخت ما نحوه رویارویی با مفاهیم مدرن است که بحث بسیار پیچیده‌ای است. مدرنیته مسئله بسیار پیچیده‌ای است. نحوه رویارویی ما با مدرنیته عمدتا به شکل نفی قبلی و شروع تازه بوده است.

آخوندی اضافه کرد: مارکت ما مارکت اقتصاد کشاورزی است و به هر میزان اقتصاد مدرن داریم خارج از این مارکت است، به گونه‌ای که اگر یک واحد بزرگ تولیدی بخواهد دفتر داشته باشد، به سوی مارکت نمی‌رود و همه بیرون از مارکت می‌آیند بدلیل آنکه مرکز اقتصاد صنعتی جای دیگری است و این برش تاریخی را به خوبی در این مارکت می‌توان دید.

برای شما هم جالب است؟ :  پلمب تمام شعبه‌های یک مؤسسه مالی غیرمجاز

وی اظهار کرد: باید به متن برگردیم. باید به شکلی برگردیم تا بدانیم کجا ایستاده‌ایم و این تصور که می‌توانیم انسان را خارج از لحظه و مکان ببینیم، تصور نادرستی است بدلیل آنکه نمی‌توان حس تعلق مردم به جای و لحظه را جدا کرد.

آخوندی با اشاره به اینکه نتیجه بریدن انسان از لحظه و مکان، حاشیه‌نشینی است که لحظه و مکان در آن تعریفی ندارد، عنوان کرد: باید به بافت قدیم برگردیم و در این بافت باید حال حاضر زندگی کرد با اینحال تاریخ خود را فراموش نکنیم.برای تلفیق صحیح بین مدرنیته و تاریخ باید اقلیم را باور کرد و موقعیت هویتی را شناخت.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: تصور تخریب تاریخ بدترین تصوری است که به ما دست داده و این امر ویژه شهر و کشور ما نیست و در دیگر کشورها نیز می باشد.

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم اندیشه بازگشت به متن، بازگشت به بافت‌های قدیمی، باور اینکه شهر یک سازمان اجتماعی است و شناسایی راه‌های مدرن شدن آن رونق یابد تا بتوانیم به سوی یک پیشرفت پایدار حرکت کنیم.

لینک خبر

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات