کد خبر : 32295
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱:۱۸
13 views بازدید

وقتی «تتلو» جایزه می‌گیرد و «ناظری» نمی‌تواند کنسرت دهد

با استناد به تازه ترین گزارش های خبرگزاریها وقتی «تتلو» جایزه می‌گیرد و «ناظری» نمی‌تواند کنسرت دهد. اگر علاقه مند باشید میتوانید این خبر را پیشتر مطالعه کنید. خبرآنلاین: عباس عبدی در خصوص اتفاقاتی که شامگاه جمعه ششم مرداد برای شهرام ناظری در قوچان رخ داد بیان میکند اصولگرایان احساس می‌کنند در حال از دست دادن پایگاه‌شان به اشتراک جوانان هستند و بدین جهت با […]

با استناد به تازه ترین گزارش های خبرگزاریها وقتی «تتلو» جایزه می‌گیرد و «ناظری» نمی‌تواند کنسرت دهد. اگر علاقه مند باشید میتوانید این خبر را پیشتر مطالعه کنید.

خبرآنلاین: عباس عبدی در خصوص اتفاقاتی که شامگاه جمعه ششم مرداد برای شهرام ناظری در قوچان رخ داد بیان میکند اصولگرایان احساس می‌کنند در حال از دست دادن پایگاه‌شان به اشتراک جوانان هستند و بدین جهت با وقوع هر رویدادی که معرف و یادآور از دست دادن پایگاه‌شان باشد مخالفت می‌کنند.

شامگاه جمعه ششم مرداد، کنسرت شهرام و حافظ ناظری در قوچان به دلیل پلمبِ سالن به دستور دادستان آن شهر، تعطیل شد.

عباس عبدی، پژوهشگر اجتماعی، روزنامه‌نگار و اکتیو سیاسی اصلاح‌طلب در باب این موضوع به خبرگزاری خبرآنلاین گفت: «به نظرم جناح اصولگرا دچار مشکلاتی جدی و تناقضاتی بنیادی شده است که نمی‌تواند به این راحتی حل‌شان کند تا برخوردی منطقی با مسائل مختلف داشته باشد. این جناح از یک سو باورنکردنی‌ترین کار ممکن، یعنی قدردانی از یک چهره هنری ویژه مانند امیرحسین مقصودلو (تتلو) را در سطحی وسیع انجام می‌دهد و وانگهی جلوی کنسرت هنرمندان معتبری چون شهرام ناظری را می‌گیرد.»

این اکتیو اصلاح‌طلب ادامه داد: «دلیل آن قدردانی و ارج‌گذاری؛ عطش قدرت بود. به بیان دقیق‌تر؛ تلاش برای کسب رای و موجه جلوه دادن خود، منجر به ایجاد آن رابطه با آن خواننده شد و وانگهی دلیل مخالفت با اجرا کنسرت هنرمندی چون شهرام ناظری واقعیتی است که هم به روش شهودی و هم به روش تحقیقی قابل اثبات است؛ با تکیه بر نشانه‌هایی متعدد می‌توان اثبات کرد که نحوه دید موردپسند اصولگرایان و آن‌چه آن‌ها گمان می‌کنند درست است در اکثر شهرها و حتی روستاها در حال از بین رفتن است، به گونه‌ای که هر لحظه مواضع‌شان نزد مردم ضعیف‌تر می‌شود. اصولگرایان احساس می‌کنند در حال از دست دادن پایگاه‌شان به اشتراک جوانان هستند و بدین جهت با وقوع هر رویدادی که معرف و یادآور از دست دادن پایگاه‌شان باشد، مخالفت می‌کنند.»

برای شما هم جالب است؟ :  صدا و سیما، جریمه شد

عبدی تصریح کرد: «یکی از حقایق روشنی که اصولگرایان نمی‌خواهند به آن تن دهند این است که در شهر کوچکی چون قوچان یقینا چند هزار نفر برای تماشای کنسرت هنرمندی چون شهرام ناظری بلیت می‌خرند و هزینه می‌کنند با اینحال در طرف دیگر برنامه‌های اصولگرایان با سطح وسیعی از آگهی رسمی و حتی اندیشیدن تمهیدات تشویقی نیز با استقبال مردمی مواجه نمی‌شود.»

ایشان اضافه کرد: «در کل به ذهن خطور میکند جناح اصولگرا از مزیت‌ مرکزیتی برای تصمیم‌گیری بی‌سود شده و بدین جهت هر فردی، هر تصمیمی را که می‌خواهد به هر شکلی که دوست دارد عملی می‌کند و حاصلش می‌شود، موقعیت متناقضی که در آن تتلو در تهران تقدیر می‌شود، بالای صحنه می‌رود و جایزه می‌گیرد و شهرام و حافظ ناظری در قوچان برای اجرا کنسرتی که همه مجوزهای قانونی‌اش هم گرفته شده با درهایی پلمب شده مواجه می‌شوند.»  

عبدی در انتهای گفت: «این حد از تناقض کالا موقعیت بسیار بغرنج، صدمه پذیر و ویرانگری است که این جناح دچارش شده و دیر یا زود این سدها شکسته خواهد شد. بیاد داشته باشید که این نوع رفتار امکان دارد به ضدیت بیشتر مردم با ارزش‌هایی که آنان تبلیغ می‌کنند بیانجامد و حتی عده ای اعتقاد دارند ریشه‌های شکل‌گیری سکولاریسم؛ یعنی چیزی که این جناح از آن می‌ترسد با چنین رفتاری آبیاری می‌شود.»

منبع خبر

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات