کد خبر : 42282
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۰
47 views بازدید

وکلا از ابلاغ الکترونیک گله مندند

در اخرین اخبار اجتماعی خبری پخش شده مبنی بر اینکه وکلا از ابلاغ الکترونیک گله مندند. پیشتر این خبر را برای شما علاقه مندان اخباراجتماعی روز پخش میکنیم. خبرگزاری ها: مدیرعامل کانون وکلای دادگستری با بیان این‌که «وکلا از مسئله ابلاغ الکترونیک گله‌مندند» پیرامون دلیل این انتقاد گفت:‌ گاهی دسترسی سخت و رابطه قطع می‌شود. امیر حسین‌آبادی در مراسم معرفی امضای الکترونیکی و احراز هویت […]

در اخرین اخبار اجتماعی خبری پخش شده مبنی بر اینکه وکلا از ابلاغ الکترونیک گله مندند. پیشتر این خبر را برای شما علاقه مندان اخباراجتماعی روز پخش میکنیم.

خبرگزاری ها: مدیرعامل کانون وکلای دادگستری با بیان این‌که «وکلا از مسئله ابلاغ الکترونیک گله‌مندند» پیرامون دلیل این انتقاد گفت:‌ گاهی دسترسی سخت و رابطه قطع می‌شود.

امیر حسین‌آبادی در مراسم معرفی امضای الکترونیکی و احراز هویت قوه قضاییه با تبریک اعیاد قربان و غدیر و با تاکید بر این‌که «گسترش تکنولوژی معلومات و ارتباطات آثاری را در زندگی ایجاد کرده و قابلیت ها خدمت بیشتری را به مسئولین داده است» اظهار داشت: این مسئله در قسمت قضایی می‌تواند باعث تسهیل در رسیدگی، گسترش کیفیت رسیدگی و کمک برای دادرسی عادلانه که غایت همه دادرسی‌ها است باشد. با استناد به این‌که ماده ۱۷۵ قانون آیین دادرسی کیفری مسئله تکنولوژی معلومات را در این عرصه پیش‌بینی کرده مسئولین قضایی مخصوصا آقای شهریاری اهتمام مخصوصی به این مسئله داشتند و بیننده بودم ایشان توجه مخصوصی به این مسئله داشتند.  مسئولین قبل از تصویب این قانون با بهره برداری از دفاتر الکترونیک قضایی به این امر اقدام کردند.

وی اضافه کرد: ما به علاوه از طرف دیگر تفاهم‌نامه‌ای برای کارت هوشمند وکلا امضا کردیم. با این وجود در این‌باره موانعی هم می باشد. حجم مراجعات به قوه قضاییه، پرونده‌هایی که مطرح می‌شود و مشکلاتی که هست به آسودگی نمی‌گذارد از این خدمات سود ببریم و مشکلاتی ایجاد می‌کند. با اینحال استفاده‌هایی که از این مسئله داشته چشم‌گیر بوده است. نمی‌توان جهات مثبت این مسئله الکترونیک را ندید.

برای شما هم جالب است؟ :  برنامه ضربتی مبارزه با موش در شمال تهران

وی تصریح کرد:‌ با این وجود مسائلی و مشکلاتی هم می باشد که در ابتدای کار طبیعی است. همکاران ما از مسئله ابلاغ ، شکوه و گلایه دارند، گاهی سامانه باز نمی شود. گاهی دسترسی کار مشکلی است. علي الخصوص ابلاغ هایی که مقید به لحظه معین است. برای نمونه یک ابلاغ رفع نقص آمده و پنج یا شش روز فرصت است. حتی وکیل باید به موکل هم در این لحظه دسترسی بیابد با این وجود این مشکلات در ابتدای کار طبیعی است و امیدواریم که برطرف شود.

مدیرعامل کانون وکلا گفت: با استناد به روایاتی که شنیدم ۱۵ میلیون پرونده در قوه قضاییه می باشد که سخت این‌ها باید همه برطرف شود. مشکلات فنی می باشد و امیدوارم که همانگونه که آقای شهریاری و دوستان توجه دارند این مشکلات برطرف شود. خدمات دیگری مانند دادخواست تجدید نظر و مواردی درمقایسه با اظهارنامه تا آخر امسال در این سامانه امکان دارد. وکلا برنامه ریزی شده است بیشترین خدمات را در این‌باره کسب کنند. پس طبیعی است با بیشترین مشکلات در این باره روبرو باشد با اینحال ضروری است بگوییم همراه با مشکلات فنی یک سری مشکلات محتوایی هم می باشد . این سامانه به گونه‌ای دیزاین شده که در عده ای خواسته‌ها و دادخواست‌ها از فرد خواسته می‌شود که دلیل مخصوصی را معرفی دهد با این وجود مطابق با قانون معرفی دلیل با مدعی است و این‌گونه می‌شود که دادخواست ایجاد نمی‌شود. از لحاظ محتوایی از دوستان و قضات باتجربه می‌خواهیم که این مشکلات رفع شود و ما این سامانه را به فال نیک می‌گیریم. اگر این مشکلات رفع شود، به مشکلات جامعه حتی ترافیک و حمل و نقل کمک می‌شود در این‌باره از آقای شهریاری تشکر ویژه دارم.

برای شما هم جالب است؟ :  شناسایی پیکر یک شهید بعد از 35 سال

لینک خبر

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات