کد خبر : 32301
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱:۴۸
15 views بازدید

پرتاب اولین موشک فالکون سنگین در ماه نوامبر

برای علاقه مندان به اخبار علمی خبری داریم مبنی بر اینکه پرتاب اولین موشک فالکون سنگین در ماه نوامبر. برای مطالعه این خبر با ما همراه باشید. خبرگزاری ها: با استناد به مطرح “الون ماسک” بنیانگذار “اسپیس ایکس”، اولین موشک عظیم این تولیدکننده تحت عنوان “Falcon Heavy” در ماه نوامبر به فضا پرتاب خواهد شد. با استناد به گفته اسپیس، “الون ماسک”(Elon Musk) در حساب‌های […]

برای علاقه مندان به اخبار علمی خبری داریم مبنی بر اینکه پرتاب اولین موشک فالکون سنگین در ماه نوامبر. برای مطالعه این خبر با ما همراه باشید.

خبرگزاری ها: با استناد به مطرح “الون ماسک” بنیانگذار “اسپیس ایکس”، اولین موشک عظیم این تولیدکننده تحت عنوان “Falcon Heavy” در ماه نوامبر به فضا پرتاب خواهد شد.

با استناد به گفته اسپیس، “الون ماسک”(Elon Musk) در حساب‌های کاربری خود در اینستاگرام و توییتر خبر از پرتاب اولین موشک عظیم “اسپیس ایکس” موسوم به”Falcon Heavy” داد.

ایشان در حساب توییتر خود نوشت: “Falcon Heavy” همین نوامبر پرتاب خواهد شد.

ایشان تاریخ مشخصی را برای پرتاب این موشک ذکر نکرده است، همزمان با اینکه حدسیات می شود از سکوی پرتاب “Pad 39A” در مرکز فضایی “کندی”(Kennedy) در دست به “سازمان فضایی آمریکا”(ناسا) واقع در کیپ کاناورال ایالت فلوریدا به پرواز در بیاید.

“اسپیس ایکس” این سکوی پرتاب را از ناسا اجاره کرده و از آن برای پرتاب موشک “فالکون ۹” سود میبرد.

موشک تازه “اسپیس ایکس” یک موشک سنگین بالابر است که ۷۰ متر ارتفاع داشته و قادر به حمل بارهایی با جرم بیش از ۶۰ تن در مدار داخلی زمین و بیش از ۲۴ تن در مدار انتقال جغرافیایی است.

نمایندگان کمپانی “اسپیس ایکس” می‌گویند که این موشک قوی‌ترین موشک آمریکایی ساخته شده از لحظه دوران موشک‌های آپولو ناسا مانند”ساترن ۵″ (Saturn V) است.

“Falcon Heavy” از دو پیشران “فالکون ۹” در دو طرف موتور پیشران اصلی خود سود میبرد و مثل موشک فالکون ۹ قابل بازیابی و استفاده مجدد خواهد بود. به گفته موسس اسپیس‌ایکس این دو پیشران جانبی بازیابی شده هستند.

برای شما هم جالب است؟ :  جان سخت ترین موجود جهان را بشناسید

مدتی قبل ماسک در یک کنفرانس انتظارات از این موشک را کاهش داده بود. وی گفته بود که اگر این موشک بتواند به مدار برسد و یا به اندازه کافی از سکوی پرتاب فاصله بگیرد، عملکرد خوبی داشته است!

منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات