کد خبر : 13627
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۵
9 views بازدید

پنج تیپ آدم بدقلق

در دسته مقالات موفقیت خبری داریم مبنی بر اینکه پنج تیپ آدم بدقلق . امیدواریم با “ایران پی پر” همراه باشید تا این مقاله را بیشتر بخوانید. وب‌سایت اقیانوس آبی: آیا تابه‌حال در ایجاد رابطه درست با دوستان و همکاران و مشتریانتان به سخت برخوردید؟ آیا به وقوع پیوسته است که نتوانید آن‌ها را درک کنید و رابطه مناسبی با آن‌ها داشته باشید و به‌طورکلی […]

در دسته مقالات موفقیت خبری داریم مبنی بر اینکه پنج تیپ آدم بدقلق . امیدواریم با “ایران پی پر” همراه باشید تا این مقاله را بیشتر بخوانید.

وب‌سایت اقیانوس آبی: آیا تابه‌حال در ایجاد رابطه درست با دوستان و همکاران و مشتریانتان به سخت برخوردید؟ آیا به وقوع پیوسته است که نتوانید آن‌ها را درک کنید و رابطه مناسبی با آن‌ها داشته باشید و به‌طورکلی ارتباطتان را با آن‌ها قطع کرده باشید.
 
به دلیل آنکه نمی‌توانید دیگران را تغییر دهید خوب است دیگران را بشناسید و نحوه درستِ برقراری رابطه با آنها را بیاموزید.

این ۵ تیپ به ترتیب مردم تانک یا تهاجمی، زیرآب زن، نارنجکی، همه‌چیزدان، بادکنکی، در بیشتر مواقع موافق، در بیشتر مواقع مخالف، ممکنی یا شایدی، خنثی، نق زن می‌باشند.

 

 
مردم تانک

مردم تانک صدای کلفت و خشنی دارند و با تن صدای بلند صحبت می‌کنند و جملات آن‌ها به‌صورت کوتاه و زورگویانه است و به‌صورت تهاجمی رفتار می‌کنند.

وقتی‌که این مردم شما را به‌صورت لفظی مورد حمله قرار می‌دهند و متهم می‌کنند باید رفتار شما با استناد به احترام باشد، چون این مردم به‌سادگی نمی‌توانند به افرادی که به آن‌ها احترام می‌گذارند حمله کنند. مردم مهاجم نیاز به جواب قاطعانه دارند. رفتار شما باید یک سیگنال روشن که شما قوی و توانا هستید را به این مردم منتقل کند.

پیشنهادهایی که در مقابل مردم تانک باید داشت:

در جای خود محکم ایستادن: نه عقب و نه جلو بروید و به چشم‌های ایشان بنگرید و توجه خود را به تنفس خود معطوف کنید تنفس عمیق دلیل می‌شود که مجدد کنترل خود را به دست بیاورید.

با احترام رفتار کردن: یک راه‌حل مسالمت‌آمیز توصیه دهید، یک‌لحظه و موقعیت دیگر را برای ادامه صحبت انتخاب کنید.

کارهایی که در مقابل مردم تانک نباید انجام داد:

عقب‌گرد نکنید، نباید حرف‌های خودشان را به خودشان شرح داد و مرور کرد.

قضاوت نکنید، برای نمونه نخواهید به آن‌ها بگویید که منظور شما این بود.

رابطه را کامل تمام نکنید و درهای مذاکره برای آتی را نبندید.

برای شما هم جالب است؟ :  آیا توانایی رهبری و مدیریت، به ژنتیکِ ما بستگی دارد؟

مثالی برای رابطه خوب با مردم تانک

اگر خریدار دارید که فکر می‌کند خدماتی را که از شما بدست آورده است کامل نبوده است و جز تیپ مردم تانک است و به‌صورت پرخاشگرانه و بلند صحبت می‌کند. بهترین برخورد شما این هست که محکم جلوی خریدار بایستید و هیچ تغییری در رفتار و جای شما مبنی بر ترس و عقب‌نشینی مشاهده نشود. لحظه نفس‌گیری چند بار اسم خریدار را خطاب قرار می‌دهید و توجه خریدار را جلب می‌کنید و با ۷۰ تا ۷۵ درصد تن صدای خریدار شروع به صحبت کنید و از کلمه ما به‌جای من استفاده کنید.

مردم زیرآب زن

مردم زیرآب زن به‌صورت طعنه‌آمیز صحبت می‌کنند و تخصص فراوانی در احمق نشان دادن شما دارند و اصولاً در تلاش اند با نقاط ضعفتان شما را در موقعیت ضعیف قرار دهند.

پیشنهادهایی که در مقابل مردم زیرآب زن باید داشت:

عقب‌گرد کنید: قسمتی از جملات خودش را به‌صورت سؤالی بازگو کنید.

از سؤالات مستقیم استفاده کنید.


شفاف‌سازی کنید: با شفاف‌سازی امکان دارد این مردم به حالت مردم تانک مبدل شوند که در چنین موقعیتی استراتژی‌های ارتباطی با مردم تانک را بدانید تا قادر باشید درست برخورد کنید.

کارهایی که در مقابل مردم زیرآب زن نباید انجام داد:

با قواعد خودشان رفتار نکنید، چون این مردم در رفتار خود حرفه‌ای هستند و از نقاط ضعف شما استفاده می‌کنند.

مثالی برای رابطه خوب با مردم زیرآب زن

فرد زیرآب زن به شما طعنه‌ای می‌زند و شما میتوانید با سؤالی که من هنوز منظور شما را از بیان این جمله متوجه نشدم» که با این کار شخص را از موضع پشت پرده بودن خارج می‌کنید و در این موارد معمولاً جواب‌های مردم زیرآب زن این هست که من شوخی کردم. این نوع سؤال دلیل می‌شود که احتمال رفتار شبیه به را در آتی با شما از بین ببرد.

مردم نارنجکی

این مردم رفتارشان ما بین مردم تانک و پایین آب زن است اصولاً این مردم ساکت هستند و دنبال تائید می‌گردند.

برای شما هم جالب است؟ :  برندسازی در اینستاگرام و گسترش فالوور
پیشنهادهایی که در مقابل مردم نارنجکی باید داشت:

توجه این مردم را جلب کنید. وقتی‌که این مردم کنترل خودشان را از دست می‌دهند، توجه آن‌ها را با خطاب قرار دادن نامشان جلب کنید

موقعیت و مکان خود را در مقابل این مردم محکم نگه دارید؛ و سعی کنید متناسب با تن صدای فرد نارنجکی صحبت کنید.

به این مردم آرامش بدهید. در طول صحبت کم‌کم تن صدای خود را پایین بیاورید به این شکل این مردم متوجه می‌شوند که هم به آن‌ها توجه کرده‌اید و هم به آرامش آن‌ها.

عقب‌گرد کنید.

کارهایی که در مقابل مردم نارنجکی نباید انجام داد:

برای این مردم به‌هیچ‌عنوان عصبانی نشوید.

اصلاً قضاوت نکنید، چون با کوچک‌ترین موردی امکان دارد این مردم به حالت مردم تانک مبدل شوند.

مردم همه‌چیزدان

این مردم سطح آگاهی و دانش خیلی بالایی دارند که تعدادشان خیلی کم هست؛ و سرعت بالایی در صحبت کردن دارند و مجال صحبت کردن به شما نمی‌دهند. در ۹۸ درصد مسائلی که شما صحبت می‌کنید معلومات دارند و قادر اند مشکلات را حل کنند.

پیشنهادهایی که در مقابل مردم همه‌چیزدان باید داشت:

به‌صورت محترمانه و با تأیید به حرف‌هایشان عقب‌گرد کنید.

دیدگاه‌هایتان را به‌صورت غیرمستقیم بیان کنید. با جملاتی که ممکن هست و یا ممکن است

نقش شاگرد و مربی را ایفا کنید. اگر قادر باشید نقش شاگردی را در مقابل این مردم بپذیرید مجال این را پیدا خواهید کرد که نظرها و فرضیه‌های خود را بیان کنید.

خیلی خوب و مؤثر گوش دهید. این مردم باید متوجه شوند که شما دارید حرف‌هایشان را خوب گوش می‌کنید، چون اگر درک کنند که شما حرف‌هایشان را گوش نمی‌کنید مجدد تکرار می‌کنند پس هر از چند گاهی برخی از جملاتشان را تکرار و تأیید کنید.

کارهایی که در مقابل مردم همه چیزدان نباید انجام داد:

چیزی را برای آن‌ها نخواهید که اثبات کنید، چون شما را به نتیجه نخواهد رساند.

برای شما هم جالب است؟ :  16 عادت هر روزه که برای هر فردی ضروری است
روی فرضیه‌های خودتان اصرار نکنید، چون به‌صورت قطع شکست خواهید خورد.

مثالی برای رابطه خوب با مردم همه‌چیزدان

آقای… اگر درست متوجه شده باشم برنامه آموزشی برای کارکنانتان و واضح کردن استراتژی‌هایتان در راستای برنامه‌ریزی برای برندتان هست.

مردم بادکنکی

این مردم در باب همه‌چیز اظهار نظر می‌کنند و زیاد صحبت می‌کنند و این مردم بسیار دنبال تأیید هستند و هدف آن‌ها جلب توجه است. بیشتر از جملات در بیشتر مواقع و اکثراً استفاده می‌کنند و در حقیقت تعمیم می‌دهند.

پیشنهادهایی که در مقابل مردم بادکنکی باید داشت:

عقب‌گرد کنید:، چون این مردم دنبال جلب‌توجه و دیده شدن هستند عقب‌گرد به جملاتشان احساس خوبی را به آن‌ها می‌دهد پس سعی کنید از جملات خودشان استفاده کنید.

سعی کنید تا جاییکه شرایط اجازه میدهد نظرها ایشان را تأیید کنید، با این وجود در کار و زندگی‌تان نظراتشان را به کار نبرید.

چرخه تکرار را بشکنید: درصورتی‌که تند تند صحبت می‌کنند با اسم ایشان را خطاب قرار می‌دهید و قسمتی از حرف‌های ایشان را تکرار و تأیید کنید به‌این‌ترتیب سریع‌تر به نتیجه می‌رسید.

کارهایی که در مقابل مردم بادکنکی نباید انجام داد:

به‌هیچ‌عنوان حبابشان را نترکانید: دنبال این نباشید که به این مردم ثابت کنید که نظراتشان اشتباه است.

زود قضاوت نکنید.

مثالی برای رابطه خوب با مردم بادکنکی

فرد بادکنکی مدعی شده است که مقاله‌های فراوانی پیرامون مسئله مدیریت و رابطه مؤثر خوانده است و مکررا در باب آن‌ها صحبت می‌کند و پیرامون این مثال میتوانید چرخه تکرار را بشکنید و بگویید، با این وجود من متأسفانه فرصت مطالعه این مقاله را نداشتم و به‌اصطلاح فرصت پیدا می‌کنید تا مذاکره را زودتر به نتیجه برسانید.

ایران پی پر امیدوار است خبر پنج تیپ آدم بدقلق مورد استقبال شما قرار بگیرد. این امکان را دارید با ابزارهای سایت که در پایین آمده دوستان علاقه مند را مطلع نمائید.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات