کد خبر : 31967
تاریخ انتشار : یکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۰
15 views بازدید

چرا آیفون به درد شما نمی خورد؟

توصیه میکنیم در صورت وجود علاقه مندی به مقالات علوم دیجیتال مقاله چرا آیفون به درد شما نمی خورد؟ را مطالعه کنید و با دوستان خود به اشتراک بگذارید. امیدواریم این مقاله علمی میتواند مورد استقبال شما واقع شود. روزنامه هفت صبح: سه دلیل مهم برای این که چرا باید سیستم عامل اندروید و موبایل های بنا شده بر آن را انتخاب کنید. سال هاست […]

توصیه میکنیم در صورت وجود علاقه مندی به مقالات علوم دیجیتال مقاله چرا آیفون به درد شما نمی خورد؟ را مطالعه کنید و با دوستان خود به اشتراک بگذارید. امیدواریم این مقاله علمی میتواند مورد استقبال شما واقع شود.

روزنامه هفت صبح: سه دلیل مهم برای این که چرا باید سیستم عامل اندروید و موبایل های بنا شده بر آن را انتخاب کنید.

سال هاست که دو سیستم عامل مطرح این روزهای تلفن های هوشمند یعنی اندروید و آی ایشان اس به رقابت با یکدیگر پرداخته و هر یک مخاطب های ویژه خود را دارند. تقابل آی ایشان اس و اندروید مثل کوکاکولا و پپسی از دیرباز مطرح بوده و پیوسته علاقه مندان آنها بحث های بسیاری با یکدیگر دارند. ولی باید گفت، امروزه این دو سیستم عامل شبیه به یکدیگر هستند و بسیاری از دستورات مصرف کنندگان را به نحو احسن انجام می دهند. به این خاطر اگر بخواهید یکی از این پلتفرم ها را انتخاب کنید، چیز فراوانی را از دست نخواهید داد.

اکنون حدودا می دانیم اندروید O و آی ایشان اس ۱۱ چه خصوصیت هایی دارند، به نظر می رسد هنوز عده ای کارها هست که برخلاف آیفون اپل، با موبایل های اندرویدی می توان انجام داد. به همین بهانه پیشتر به شرح و بیان عده ای از قابلیت های دلنشین اندروید خواهیم پرداخت.

۱٫ اگر شما پیرامون لیست قابلیت های دلخواه آی ایشان اس ۱۱ در گوگل جستجو کنید، خواهید دید که بسیاری از تارنما ها از امکان تغییر حالت اپ های پیش فرض خبر داده اند. ولی باید گفت، به جای آن که اپل با اضافه کردن قابلیت های بیشتر به آی ایشان اس، پلتفرم خود را قوی تر کند، ترجیح می دهد با گسترش خصوصیت های اپ های پیش فرض، مصرف کنندگان را به بهره برداری از آنها ترغیب کند. با اسم مثال، برنامه آی مسیج هم لحظه با معرفی آی ایشان اس ۱۰، استیکرهای فراوانی را در یک بروزرسانی بزرگ دریافت کرد و در آی ایشان اس ۱۱ نیز توانایی پرداخت وجه به آن اضافه شد.

برای شما هم جالب است؟ :  در IFA 2017 منتظر چه گوشی‌هایی باشیم؟

به علاوه از طرف دیگر، امسال بیننده افزودن توانایی نمایش نقشه داخلی بسیاری از مراکز خرید، پاساژها و بیشتر به اپ نقشه اپل و یا گسترش امنیت مرورگر سافاری بودیم. به نوشته دیجی لند، نبود امکان انتخاب برنامه پیش فرض در آی ایشان اس ۱۱، گله بسیاری از مصرف کنندگان درمقایسه با اپل است. اگر شما لینکی در واتس اپ را لمس کنید، نقشه اپل یا مرورگر سافاری به روش اتوماتیک آن را نمایش می دهند با اینحال در سیستم عامل اندروید، مصرف کنندگان به سادگی می توانند برای هر کاری، نرم افزار دلخواه خود را انتخاب کنند.

با اسم نمونه، آیا دوست دارید آدرس های مختلف را به نقشه گوگل، در ویز ببینید؟ آیا تصمیم گرفته اید صفحه مخصوصی در شبکه جهانی وب، به روش پیش فرض به وسیله اپرا نمایش داده شود؟ جواب این پرسش ها واضح بوده و امکان انتخاب اپ پیش فرض، یکی از قابلیت های دلنشین اندروید شمرده می شود.

۲٫ با اینکه امکان ضبط رابطه های صوتی از دیرباز در موبایل های اندرویدی وجود داشته است با این وجود در کمال تاسف راه راحتی برای انجام آن در آی ایشان اس نیست. با وجود این، ضبط رابطه تلفنی پیامدهای قانونی را نیز در عده ای کشورها در جستجوی دارد که دلیل می شود از این خصوصیت استفاده نکنیم. در بسیاری از موارد ضبط رابطه تلفنی می تواند کارآمد باشد. با اسم مثال، بعد از یک گفتگو تلفنی و ضبط آن، به سادگی می توان با پخش از نو این رابطه، معلومات ضروری را یادداشت کرد.

برای شما هم جالب است؟ :  بهترین گوشی‌های جانشین گلکسی نوت 8

هم اینک امکان نصب اپ های شخص ثالث ضبط رابطه صوتی روی تمام موبایل های اندرویدی وجود داشته و حتی در عده ای از آنها از قبیل تولیدات شیائومی، این توانایی به شماره گیر پیش فرض گوشی اضافه شده است. همزمان با اینکه نرم افزارهای متعددی برای ضبط رابطه صوتی در آی ایشان اس نیز می باشد، با اینحال بهره برداری از آنها شرایط ویژه به خود را داشته و مصرف کنندگان بابت ضبط هر رابطه باید مبلغی را پرداخت کنند. به علاوه از طرف دیگر انجام این کار به سادگی ضبط رابطه ها در سیستم عامل اندروید نخواهد بود.

۳٫ حالت چند کاربره نمونه دیگری از قابلیت های دلنشین اندروید است که اپل نه تنها آن را در آیفون نادیده گرفته است، حتی آیپدها نیز از چنین قابلیتی خدمات رسانی نمی کنند؛ خصوصیت بسیار خوبی که شانس به پخش کردن تبلت میان عضو های خانواده را گسترش می دهد.

این خصوصیت از لحظه پیشرفت اندروید ۵٫۰ آبنبات چوبی به سیستم عامل گوگل اضافه شده است. حالت چند کاربره بدان معناست که شما مثل استفاده کننده ویندوز یا مک قادر اید حساب های کاربری دیگر خود را با معلومات ایمنی در دست به خود از قبیل اثر انگشت، کلمه عبور یا پین انتخاب کنید. به علاوه از طرف دیگر برای مصرف کنندگان موقتی حالت مهمان نیز مقرر کرده شده است.

برای دسترسی به این توانایی، شما باید دو بار بخش اعلان ها را پایین کشیده و سپس آیکون تنظیمات شخصی را لمس کنید. در کمال تاسف این حالت می باشد که حتی در صورت بهره برداری از اندروید ۵٫۰ نیز قادر به پیدا کردن این آیکون نباشید. همین مسئله نیز دلیل شده تا تولیدکنندگان با حذف کلی این بخش، آن را با سیستم ویژه خود جانشین کنند. با اسم مثال این بخش در موبایل های سامسونگ با عنوان «پرایوت فولدر» شناخته می شود. با این وجود، خصوصیت های سیستم تولیدکنندگان مختلف به اندازه پیاده سازی گوگل، یکپارچه نیست.

برای شما هم جالب است؟ :  کنسول یا PC؛ کدام برای بازی خوب است؟

سایت خبری “ایران پی پر” امیدوار است مقالات علمی و دیجیتال آن از نمونه مقاله چرا آیفون به درد شما نمی خورد؟ مورد بهره برداری شما دوستان عزیز واقع شود. در بیشتر مواقع میتوانید دوستان خود را با ابزارهای سایت در باب این مقاله و مباحث دیگر سایت مطلع کنید.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات