کد خبر : 35486
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
19 views بازدید

چرا مجردها سالم تر هستند؟

موضوعات روانشناسی در بیشتر مواقع مورد استقبال خواندگان عزیز ایران پی پر بوده است. مقاله ای داریم با اسم چرا مجردها سالم تر هستند؟ که امیدواریم مورد قبول خوانندگان واقع شود. وب‌سایت بدونیم – مریم اسدی: دکتر بلا دپائولو روانشناس دانشگاه کالیفرنیا در سن ۶۳ سالگی هنوز مجرد است. ایشان بیان میکند: هرگز نمی خواهم ازدواج کنم و در زندگی مجردی در بیشتر مواقع شاد […]

موضوعات روانشناسی در بیشتر مواقع مورد استقبال خواندگان عزیز ایران پی پر بوده است. مقاله ای داریم با اسم چرا مجردها سالم تر هستند؟ که امیدواریم مورد قبول خوانندگان واقع شود.

وب‌سایت بدونیم – مریم اسدی: دکتر بلا دپائولو روانشناس دانشگاه کالیفرنیا در سن ۶۳ سالگی هنوز مجرد است. ایشان بیان میکند: هرگز نمی خواهم ازدواج کنم و در زندگی مجردی در بیشتر مواقع شاد خواهم بود.
دکتر دپائولو زندگی مجردهای فراوانی را مورد مطالعه قرار داده است و در تحقیقاتش بعد از یک دهه به این نتیجه رسیده است که مجرد بودن فایده ها بیشماری دارد هم از جهت روانی و هم از جهت جسمی.

به گفته دپائولو این باور که مجردها بدبخت، تنها و بدون عشق هستند و هیچ چیزی به جز متاهل شدن در فکر ندارند افسانه ای بیش نیست.

ایشان در سال ۲۰۱۶ بررسی ها فراوانی که در عرصه زندگی مجردی و متاهلی شده بود را مورد مطالعه قرار داد و به این نتیجه رسید که تنها بررسی ها ایشان نیستند که می گویند مجرد بودن فایده ها سلامتی بیشماری دارد. این نوشته را بخوانید تا از تمام فایده ها مجرد بودن آگاه شوید.

 

 

مقایسه سلامتی مجردها و متاهل ها


مجردها روابط اجتماعی قوی تری درمقایسه با متاهل ها دارند

در سال ۲۰۱۵ محققان علوم اجتماعی اختلاف بین متاهل ها و مجردها در رابطه با دوستان، خویشاوندان و همسایه ها را مورد مطالعه قرار دادند و به این نتیجه رسیدند که مجردها نه تنها به شبکه های اجتماعی بیشتر دسترسی دارند حتی درمقایسه با متاهل ها علاقه بیشتری به کمک کردن و کمک خواستن از مردم دارند. پس نتیجه می گیریم مجرد بودن روابط اجتماعی را هم در زنان و هم در مردان گسترش می دهد.

برای شما هم جالب است؟ :  افسردگی؛ از سیر تا پیاز
مجردها از تناسب اندام بهتری برخوردارند

بعد از آماری که از ۱۳۰۰۰ زن ومردبین سنین ۱۸ تا ۶۴ سال گرفته شد به این نتیجه رسیدند افرادی که مجرد هستند و هرگز ازدواج نکرده اند در مقایسه با متاهل ها هر هفته مرتب ورزش می کنند. در مقاله ای در مجله علوم اجتماعی و پزشکی مهم توده بدن۴۵۰۰ نفر مورد مقایسه قرار گرفته شده و متوجه شده اند که زنان و مردان مجرد مهم توده بدن پایین تری درمقایسه با زنان و مردان متاهل دارند. به طرز متوسط زوج های متاهل ۳ گیلوگرم درمقایسه با مجردها سنگین تر هستند.

مجردها بیشتر به افزایش شخصی می رسند

در سال ۱۹۹۸ در تحقیقی که مقایسه ای بین مجردها و متاهل ها انجام دادند به این نتیجه رسیدند مجردها درمقایسه با متاهل ها بیشتر به افزایش شخصی می رسند.

مجردها بعد از ازدواج بخشندگی کمتری دارند

دکتر بلا دپائولو بعد از بررسی که در این عرصه انجام داده به این نتیجه رسیده است که مجردها درمقایسه با متاهل ها بیشتر حاضر هستند کمک مالی به خویشاوندان خود بکنند.

مجردها بیشتر از متاهل ها از لحظات تنهایی لذت می برند

گاهی اوقات تنهایی فایده ها فراوانی برای سلامت ذهن دارد و دلیل افزایش خلاقیت و سازندگی می شود. لحظات تنهایی بنیادی برای شناخت بهتر خودتان است.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات