کد خبر : 19727
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱:۲۴
14 views بازدید

چه تیمی برای بار نخست با گل طلایی پیروز شد؟

برای علاقه مندان به اخبار فوتبالی خبری داریم مبنی بر اینکه چه تیمی برای بار نخست با گل طلایی پیروز شد؟ . پیشتر این خبر ورزشی با ما همراه باشید. ایسنا: فاتح یورو ۱۹۹۶ انگلیس، اولین تیم قهرمان با گل‌طلایی بود.  تیم ملی اسپانیا در سال ۱۹۹۶ تحت هدایت خاویر کلمنته قرار داشت و به مرحله نهایی یورو صعود کرده بود. ولی باید گفت جو […]

برای علاقه مندان به اخبار فوتبالی خبری داریم مبنی بر اینکه چه تیمی برای بار نخست با گل طلایی پیروز شد؟ . پیشتر این خبر ورزشی با ما همراه باشید.

ایسنا: فاتح یورو ۱۹۹۶ انگلیس، اولین تیم قهرمان با گل‌طلایی بود.

 تیم ملی اسپانیا در سال ۱۹۹۶ تحت هدایت خاویر کلمنته قرار داشت و به مرحله نهایی یورو صعود کرده بود. ولی باید گفت جو خوبی در این تیم حکم‌فرما نبود چون رابطه سرمربی با مطبوعات بد بود. لاروخا دو بازی در ابتدا خود را در این بازی‌ها با تساوی برابر بلغارستان و فرانسه شروع کرد با اینحال در تازه ترین دیدار، رومانی را شکست داد و به یک چهارم‌نهایی صعود کرد. شاگردان کلمنته باید در این قسمت کار برابر انگلیس میزبان قرار می‌دریافت کردند. اسپانیا بهتر بازی کرد با اینحال تیم برنده در ضربات پنالتی معلوم شد. آندونی زوبی‌زارتا در مهار توپ‌های بازیکنان تیم انگلیس ناکام بود. فرناندو هیرو اولین پنالتی اسپانیا را از دست داد و ضربه چهارم لاروخا نیز به وسیله دروازه‌بان میزبان مهار شد و به همین خاطر انگلیسی‌ها به زدن ضربه پنجم نیاز پیدا نکردند. از نو لاروخا در یک چهارم حذف شد (این تیم مدتی در مسابقات مهم در این قسمت کار حذف می‌شد).

رقابت‌ها ادامه یافت. تیم‌های صعودکننده به نیمه‌نهایی، انگلیس، فرانسه (با ضربات پنالتی)، آلمان و چکسلواکی بودند. در این قسمت کار باز هم ضربات پنالتی تیم‌های فینالیست را تعیین کردند. آلمان و چک اسلواکی به دیدار نهایی رسیدند. به خاطر گسترش تعیین تیم‌های برنده در ضربات پنالتی تصمیم گرفته شد که از گل طلایی استفاده شود، یعنی هر تیمی که در وقت‌های اضافه گلزنی می‌کرد تیم پیروز مطرح می‌شد و  بازی در آن لحظه به انتهای می‌رسید. ولی باید گفت این موضوع نه در یک چهارم نهایی و نه در نیمه نهایی رخ نداد. چهار بازی در وقت‌های اضافه دنبال شد با اینحال گل طلایی به ثمر نرسید. بالاخره در فینال این بازی‌ها چنین اتفاقی افتاد. با این وجود قبل از این بازی اتفاق مخصوصی دیگری نیز رخ داد. ولادیمیر، بازیکن چکسلواکی که خیلی خوشبین نبود مراسم ازدواج خود را دو روز قبل از فینال تعیین کرده بود چون هرگز فکر نمی‌کرد تیمش به فینال برسد. وقتی که این روز فرا رسید ایشان هنوز در رقابت‌ها حضور داشت. سرمربی چکسلواکی به این بازیکن اجازه داد تا چند ساعت کنار تیم ملی نباشد. اسمیچر با هواپیما به پراگ رفت، ازدواج کرد و از نو به رقابت‌ها بازگشت. ایشان بازی را با اسم بازیکن ذخیره شروع کرد، سپس در دقیقه ۸۶ وارد زمین شد و در وقت‌های اضافه برای تیمش بازی کرد.

برای شما هم جالب است؟ :  گران‌ترین بازیکنان تاریخ باشگاه‌های لالیگا

بازی نزدیکی در دیدار نهایی یورو ۱۹۹۶ در جریان بود. پاول ندود و پوبورسکی برای چکسلواکی در این بازی درخشیدند. آلمان مانند دوره‌های قبلی ستاره نداشت با اینحال در ترکیب این تیم بازیکنان بزرگی مانند ماتیاس سامر، هسلر و یورگن کلینزمن بازی می‌کردند. در نیمه دوم چکسلواکی از روش ضربه پنالتی با یک گل پیش افتاد. سپس اولیور بیرهوف وارد زمین شد. ایشان متهم شده بود که به خاطر دوستی پدرش با سرمربی در تیم ملی آلمان حضور دارد با اینحال بیرهوف در این بازی نشان داد که حضورش در تیم ملی بطور کلی عادلانه بوده است. ابتدا با گلزنی‌اش دلیل شد که بازی در وقت‌های اضافه دنبال شود. سپس در دقیقه چهارم وقت‌های اضافه یک ضربه به سوی دروازه زد که به هورناک مدافع حریف برخورد کرد و کوبا دروازه‌اش را باز شده دید. آلمان با گل طلایی قهرمان شد. این تیم اولین تیمی بود که این چنین با اسم قهرمانی دست یافت چون گل طلایی مدتی کوتاه در قانون فوتبال باقی ماند. این قانون مورد پسند همه نبود و تصمیم گرفته شد تنها ضربات پنالتی تعیین کننده تیم پیروز شود.

لینک خبر

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات