کد خبر : 42877
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۱:۴۸
89 views بازدید

چکار کنیم که دوست داشتنی به نظر برسیم؟

در این مقاله ترفندی برای آموزش توانایی زندگی برای شما گردآوری کرده ایم با عنوان چکار کنیم که دوست داشتنی به نظر برسیم؟ .خواندن این مقاله را پیش نهاد مینماییم. وقتی چنین اتفاقی میوفتد ما کمتر برای دیگران وقت داریم و به آنها توجه ضروری را نشان نمی‌دهیم که همین مسئله هم امکان دارد منجر به پیش آمدن کدورت یا از دست دادن برخی از […]

در این مقاله ترفندی برای آموزش توانایی زندگی برای شما گردآوری کرده ایم با عنوان چکار کنیم که دوست داشتنی به نظر برسیم؟ .خواندن این مقاله را پیش نهاد مینماییم.

وقتی چنین اتفاقی میوفتد ما کمتر برای دیگران وقت داریم و به آنها توجه ضروری را نشان نمی‌دهیم که همین مسئله هم امکان دارد منجر به پیش آمدن کدورت یا از دست دادن برخی از دوستان‌مان شود.

اگر شما آنقدر در زندگی و مشکلات خود غرق شده‌اید که فراموش کرده‌اید چگونه می‌توان دوست پیدا کرد یا دوستان خود را نگه داشت، ما پیشتر ۱۰ نکتهٔ بنیادی که شما را به فردی دوست داشتنی‌تر مبدل می‌کند آورده‌ایم:

۱.بیشتر گوش کنید

فرقی نمی‌کند چقدر سرتان شلوغ باشد، با اینحال در بیشتر مواقع باید به طرز دقیق حواستان به حرف‌هایی که دیگران به شما می‌زنند باشد. اگر مکررا وسط صحبت‌های آنها حواستان پرت شود نه تنها بی ادب به بنظر می‌آیید و امکان دارد دوستان‌تان را از دست بدهید، حتی امکان دارد نکات و معلومات مهمی را هم متوجه نشوید.

۲. در بیشتر مواقع با دیگران همانطور رفتار کنید که دوست دارید با خودتان رفتار شود

یک قانون ساده برای دوست داشته شدن می باشد و آن هم این است که با دیگران همانطوری رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار شود. شما مطمئنا دوست ندارید نادیده گرفته شوید، بهتان دروغ گفته شود یا عمدا بهتان آسیبی رسانده شود پس خودتان هم در رفتار با دیگران همین شیوه را پیگیری کنید.

شما نمی‌توانید تعیین کنید که دیگران حتما باید چگونه رفتار کنند، با اینحال این طوری میتوانید مطمئن باشید که شما کسی هستید که دارد کار درست را انجام می‌دهد و بدین ترتیب وجدان خودتان آسوده‌تر خواهد بود.

برای شما هم جالب است؟ :  کار باورنکردنی تازه عروس با جن ها برای خواهر شوهر (تصویر)

۳. لطفا و متشکرم را بیاد داشته باشید

اینکه وقتی کسی کاری برای شما انجام می‌دهد تشکر کنید ممکن است چیز کوچکی بنظر برسد با اینحال واقعا در میزان دوست داشتنی بودن شما موثر خواهد بود. در این جهان شلوغ پلوغ، مردم بسیار قدردان همین کلمات موثر کوچک خواهند بود.

۴. بی دریغ به دیگران یاری برسانید

فرقی نمی‌کند در را برای کسی نگه دارید یا در حمل کردن وسیله‌ای سنگین به کسی کمک کنید، همین کمک کردن‌های کوچک می‌تواند شما را در چشم دیگران دوست داشتنی جلوه بدهد. نکتهٔ مهم این است که بی دریغ و بدون انتظار به دیگران کمک کنید. اگر قادر باشید این خصوصیت را در خود داشته باشید خیلی انسان دوست داشتنی‌تر و بهتری بنظرخواهید رسید.

۵. در بیشتر مواقع به قول‌های خود وفادار باشید

وقتی سرتان خیلی شلوغ است فکر می‌کنید که اگر یکی دوتا قول کوچک را پایین پا بگذارید اشکالی ندارد، با اینحال اینطور نیست. چراکه دیگران روی حرف‌ها و قول‌های شما، در چنین موقعیتی کوچک، حساب باز می‌کنند و اگر شکستن قول کار هر روز شما باشد، دیگر مردم به شما اعتماد نکرده ودر چشم آنها شخصی دوست داشتنی نخواهید بود.

۶. بیشتر لبخند بزنید

لبخند زدن هم دلیل می‌شود خودتان حال‌تان بهتر شود و هم حال و هوای اطرافیان‌تان عوض شود. اگر چهرهٔ خندانی داشته باشید مردم علاقه بیشتری به نزدیک شدن به شما دارند، پس اگر بیشتر لبخند بزنید دوستان بیشتری هم پیدا خواهید کرد. اگر به معجزهٔ لبخند باور ندارید، دفعهٔ بعد که بیرون رفتید همینطوری به یک غریبه لبخند بزنید! به احتمال ۹۹٪ خواهید دید که لبخند شما را با لبخند جواب خواهد داد.

برای شما هم جالب است؟ :  شهرهای خلاق؛ از «برلین» تا «اصفهان»

۷. تظاهر به عقل کل بودن نکنید

مردم افرادی که ادعا می‌کنند همه جیز را می‌دانند دوست ندارند؛ پس سعی کنید اینطور نباشید. هیچوقت از اینکه از کسی تقاضای کمک کنید یا اقرار کنید که جواب سوالی را نمی‌دانید واهمه نداشته باشید. اگر صادق باشید و در جستجوی خودنمایی نباشید مردم بیشتر تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. اگر چنین رفتاری داشته باشید دیگران بیشتر دوست خواهند داشت که هم صحبت شما شوند.

۸. تیمی کار کنید

وقتی مردم با یکدیگر کار می‌کنند، هم بهتر کار می‌کنند و هم دستاوردهای بیشتری بدست می‌آورند. به دیگران نشان دهید که میتوانید در جهت اهداف تیم یا گروه فعالیت کنید؛ اینطوری مردم به شما احترام بیشتری قرار داده و شما را بیشتر دوست خواهند داشت. گفتن این مسئله در اینجا ضروری است که این مسئله هم در محیط کار و هم خارج از آن صدق می‌کند و کمک به همسایه هم به اندازهٔ کمک به یک همکار حائز ارزش است.

۹. از دیگران تعریف کنید

همه دوست دارند مورد تعریف دیگران واقع شوند، با اینحال واقعا تازه ترین باری که از کار یا نمونه موی کسی تعریف کردید کی بود؟ یک تعریف صادقانه می‌تواند روز یک نفر را بسازد و نمایش دهندهٔ این است که شما به دیگران توجه نمایش داده و می‌خواهید آنها را ترغیب کنید.

۱۰. علاقه و ارزش نشان دهید

یقینا یکی از چیزهایی که وقتی سرتان شلوغ است بخاطرش احساس گناه می‌کنید، این است که در موقع لزوم به مشکلات دیگران توجه ضروری را نشان نداده‌اید. اگر گربهٔ همکارتان مرده، ممکن است برای شما هیچ اهمیتی نداشته باشد با اینحال برای خود ایشان مسئلهٔ مهمی است. اظهار تاسف شما در این شرایط چند لحظه بیشتر طول نخواهد کشید و این کار شما را انسان دوست داشتنی‌تری در نظر آنها جلوه خواهد داد.

برای شما هم جالب است؟ :  نحوه تشخیص آجیل های سمی در مارکت

منبع این مقاله

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات