کد خبر : 14987
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۳:۳۰
9 views بازدید

کارهایی مهم برای رفع یبوست در ماه رمضان

بخاطر ارزش مسئله سلامتی نوشته ” کارهایی مهم برای رفع یبوست در ماه رمضان “را برای شما انتخاب کرده ایم. با امید به استفاده شما علاقه مندان گرامی ایران پی پر به این نوشته میپردازیم. کارهایی مهم برای رفع یبوست در ماه رمضان   ماه رمضان و روزه گرفتن بسیار برای بدن مفید است با اینحال با رعایت نکات سلامتی منصور رضایی کارشناس تغذیه با […]

بخاطر ارزش مسئله سلامتی نوشته ” کارهایی مهم برای رفع یبوست در ماه رمضان “را برای شما انتخاب کرده ایم. با امید به استفاده شما علاقه مندان گرامی ایران پی پر به این نوشته میپردازیم.

کارهایی مهم برای رفع یبوست در ماه رمضان

 

ماه رمضان و روزه گرفتن بسیار برای بدن مفید است با اینحال با رعایت نکات سلامتی منصور رضایی کارشناس تغذیه با اشاره به مشکلات گوارشی در ماه رمضان اظهار داشت: یکی از مشکلات شایع گوارشی در طول سال و به ویژه در روزهای ماه مبارک رمضان بحث یبوست است، بدلیل آنکه در این لحظه، معمولاً تحرک مردم و مصرف عده ای از فیبر‌ها و مایعات کاهش می‌یابد.

وی ادامه داد: با این وجود کاهش تحرک بدنی، مصرف فیبر‌ها و مایعات در روزهای ماه مبارک رمضان، بیننده شیوع بیشتر یبوست در این ماه در بین روزه داران هستیم.

این کارشناس تغذیه به روزه داران پیش نهاد کرد: مردم اگر می‌خواهند سخت گوارشی کمتری داشته باشند و از یبوست کمتر رنج ببرند تا جاییکه شرایط اجازه میدهد سعی کنند مدیریت آب را در طول روز داشته باشند و مصرف منابع آبی را که بهمراه فیبر‌ها باشند به ویژه میوه و سبزی گسترش دهند و در طرف دیگر، از مصرف چای دوردستی کنند. وی ادامه داد: چون چای با اسم یک ماده قابض است و احتمال یبوست را گسترش می‌دهد.

با این وجود باید بیاد داشت که در صورت مصرف بیش از اندازه فیبر در مواد غذایی، باید حتما به میزان مصرف آب هم اضافه شود، بدلیل آنکه گرچه فیبر ها در افزایش عملکرد ابزار گوارش کمک می کنند با این وجود این پروسه نیازمند حضور آب بهمراه فیبر ها می باشد، ضمن اینکه فیبر ها خود جذب آب زیادی دارند.

برای شما هم جالب است؟ :  5 اخطار جدی و خطرناک برای سلامتی

این کارشناس تغذیه به روزه داران پیش نهاد کرد: روزه داران، به علاوه از طرف دیگر سعی کنند در بین وعده‌های افطار تا شام و یا تا قبل از سحر، تحرک فیزیکی خود را داشته باشند، بدلیل آنکه گسترش تحرک و مصرف مایعات به گسترش حرکت ابزار گوارش کمک و یبوست را تا حدودی درمان می‌کند.

 

برای گسترش کیفیت سلامت جامعه میتوانید نوشته کارهایی مهم برای رفع یبوست در ماه رمضان را برای دوستان خود بفرستید. برای راحتی این امر ابزارهایی در پایین برای شما آورده شده است.

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات