کد خبر : 41492
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۸
2 views بازدید

کاهش تدریجی سود بانکی؛ از شنبه

خبرگزاری ها در عرصه اخبار اقتصادی خبری پخش کرده اند دال بر اینکه کاهش تدریجی سود بانکی؛ از شنبه. پیشتر این خبر را برای شما علاقه مندان اقتصادی پخش میکنیم. خبرگزاری ها: مسعود کرباسیان در جمع خبرنگاران اصفهان اظهار کرد: وزارت اقتصاد در دولت یازدهم درحالی واگذار شد که تورم بیش از ۴۰ درصد، نابسامانی و نوسانات نرخ ارز و عدم ثبات پولی و مالی […]

خبرگزاری ها در عرصه اخبار اقتصادی خبری پخش کرده اند دال بر اینکه کاهش تدریجی سود بانکی؛ از شنبه. پیشتر این خبر را برای شما علاقه مندان اقتصادی پخش میکنیم.

خبرگزاری ها: مسعود کرباسیان در جمع خبرنگاران اصفهان اظهار کرد: وزارت اقتصاد در دولت یازدهم درحالی واگذار شد که تورم بیش از ۴۰ درصد، نابسامانی و نوسانات نرخ ارز و عدم ثبات پولی و مالی نبود.وابستگی به نفت باعث شده بود که کشور نفت بیش از ۱۰۰ دلار می‌فروخت با اینحال تراز تجاری کشور منفی بود. بدهی دولت به سیستم‌های بانکی نیز بسیار زیاد بود.

وی با بیان اینکه دولت یازدهم زحمات فراوانی کشید تا قطار اقتصاد به ریل اصلی بازگردد،ادامه داد:هم اینک تورم تک رقمی شده است،تراز تجاری مثبت است و صادرات بر واردات غلبه کرده است. افزایش اقتصادی کشور بالای ۱۲ درصد بوده و موسسات غیرمجاز بانکی نیز برچیده شده‌اند.

وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به اینکه دولت دوازدهم در مسئله اقتصاد استمرار دولت یازدهم با برنامه‌های بهتری پیش خواهد رفت،تاکید کرد:جذب سرمایه‌گذار خارجی،خصوصی‌سازی و مردمی کردن اقتصاد و نه خصوصی‌سازی به معنای رد دیون، باعث شده تا مدیریت ارزی که همراه با این خصوصی‌سازی انجام گرفته است، افزایش اقتصادی را برای کشور ممکن آورد.

کرباسیان ادامه داد: کاهش تورم از بنیادی‌ترین فعالیت‌هایی بوده که صورت گرفته و ادامه خواهد داشت. افزایش محیط اشتغال موضوع دیگری است که مدنظر است و روی آن در دولت دوازدهم تمرکز خواهد شد. کاهش تدریجی سود بانکی نیز در مسیر پیش روی بوده و از روز شنبه کلید خواهد خورد.

وزیر اقتصاد و دارایی با بیان اینکه در دولت یازدهم کاهش وابستگی به نفت رخ داد و سهم مالیاتی از کل منابع عمومی در سال ۹۵ به ۳۶ درصد رسید، اظهار کرد: ما آرام آرام بیننده افزایش تولید هستیم و در بازه زمانی سال‌های ۹۲ تا ۹۵، یک میلیون و ۹۶۰ هزار شغل ایجاد کرده‌ایم که این نشان از روند پویایی اقتصاد دارد.

برای شما هم جالب است؟ :  معرفی شیوه تازه خرید بلیت قطار

کرباسیان با اشاره به اینکه با کاهش سود بانکی و کاهش تورم نیز ادامه پیدا خواهد کرد، اضافه کرد: وقتی که در این کشور تورم ۴۰ درصدی داشته‌ایم، سود بانکی ۲۲ درصد بوده است، با اینحال امروز که تورم به کمتر از ۱۰ درصد رسیده است چرا باید سود بانکی روی ۲۲ درصد بماند. از اینرو تصمیم گرفته‌ایم که این سود کم شود.

وی اضافه کرد: قرار نیست قراردادهای قبلی بانکی بهم بخورد، حتی این کاهش سود از روز شنبه رخ خواهد داد و نباید نگران کننده وجود داشته باشد چرا که ۴ ساله اقتصاد آتی ایران با برنامه پیش خواهد رفت.

وزیر اقتصاد و دارایی ادامه داد: اصلاح نظام بانکی،جلب سرمایه‌گذاری خارجی، تامین منابع مالی، پیشرفت کار، توجه به سرمایه و بورس و تامین اوراق معرفی مارکت ثانویه از فعالیت‌های در مسیر پیش روی است.

کرباسیان ادامه داد: شفاف‌سازی اقتصاد و برخورد با رانت‌ها بخصوص اقتصاد نفتی رانتی، و مبارزه با پولشویی نیز از نکات دیگری است که باید به جد دنبال آن باشیم. به علاوه از طرف دیگر در افزایش محیط اشتغال و محیط اقتصاد کشور حاضریم از نظرها همه صاحبنظران سود ببریم تا کشور را به اهداف پیش‌رو ببرد.

وی تصریح کرد: ما قدرت پول ملی می‌خواهیم یا نه؟ آیا در جستجوی افزایش اقتصادی مثبت هستیم یا نه؟ امروز تورم تک رقمی می باشد یا نه؟چرا پس عده ای در خصوص ثبات نرخ ارز و فشردگی فنر در این بخش صحبت می‌کنند. ما به صرف اینکه عده ای کالاها گران می‌شود، نباید منابع و ظرفیت خالی کشور را نادیده بگیریم. ما باید در تلاش باشیم که قدرت پول ملی‌مان گسترش یابد تا بتوانیم در تجارت‌ها بهتر رفتار کنیم. من معتقد نیستم که نرخ ارز باید ثابت بماند. در چنین موقعیتی که مدیریت ارز را بانک‌ها انجام می‌دهند و نرخ ارز نیز کمتر از تورم افزایش کرده است. در چنین موقعیتی در این سال‌ها نیز تورم کاهش یافته و تراز تجاری خارجی نیز با همین هزینه ارز مثبت بوده، من موافق قدرت پول ملی هستم.

برای شما هم جالب است؟ :  هزینه دلار، سکه و طلا در مارکت امروز

وزیر اقتصاد و دارایی در جواب به این پرسش که چرا استانی مانند اصفهان باید بیشترین مالیات را بدهد و کمترین بودجه را بگیرد، گفت: اصفهان یکی از استان‌های پیش‌رو کشور و جزو جاهای رو به افزایش کشور است. در این استان در سال ۹۶، ۱۶۵۵ برنامه بالغ بر ۲۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال افتتاح شده است که  نشان از توانمندی آن دارد.

کرباسیان در باب معاونت اقتصادی ریاست‌جمهوری نیز اظهار کرد:به دلیل اینکه اولویت کشور در دولت دوازدهم افزایش اقتصادی است،هر تعداد مردم که قادر باشند به پیشبرد اقتصاد کشور کمک کنند باید استفاده شوند.این دولت همدلی بسیار بالایی دارد و افرادی که مسئولیت گرفته‌اند همگی صاحب‌نظر هستند و این به لحاظ اولویت اقتصاد است که ریاست جمهوری چنین تصمیمی گرفته‌اند.

لینک خبر

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات