کد خبر : 42024
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۹
43 views بازدید

کاهش ۶ درصدی حجم مخزن سدهای کشور

در اخرین اخبار اجتماعی خبری پخش شده مبنی بر اینکه کاهش ۶ درصدی حجم مخزن سدهای کشور. پیشتر این خبر را برای شما علاقه مندان اخباراجتماعی روز پخش میکنیم. خبرگزاری مهر: با استناد به گفته وزارت نیرو؛ کمپانی مدیریت منابع آب ایران در تازه ترین معلومات به ثبت رسیده خود مطرح کرد: از ابتدای مهرماه قبلی تا ۸ شهریور ماه جاری، میزان آب ورودی به […]

در اخرین اخبار اجتماعی خبری پخش شده مبنی بر اینکه کاهش ۶ درصدی حجم مخزن سدهای کشور. پیشتر این خبر را برای شما علاقه مندان اخباراجتماعی روز پخش میکنیم.

خبرگزاری مهر: با استناد به گفته وزارت نیرو؛ کمپانی مدیریت منابع آب ایران در تازه ترین معلومات به ثبت رسیده خود مطرح کرد: از ابتدای مهرماه قبلی تا ۸ شهریور ماه جاری، میزان آب ورودی به سدهای کشور ۳۷ میلیارد و ۷۷۰ میلیون مترمکعب بوده که در مقایسه با مدت شبیه به در سال قبلی ۴۴ میلیارد و ۱۶۰ میلیون مترمکعب، به میزان ۱۴ درصد کاهش داشته است.

با استناد به این خبر، از کل ۱۷۲ سد بزرگ کشور، ۷۸ سد از نمونه سفید رود، لار، زاینده رود، پیشین، ستارخان و دانشمند کمتر از ۴۰ درصد آب دارند. ۱۶ سد از نمونه سنگ سیاه، دز، کوثر، بانه و گلپایگان بین ۴۰ تا ۵۰ درصد و ۳۵ سد از نمونه تهم، شیرین دره، میجران سند و البرز بین ۵۰ تا ۷۰ درصد آب دارند.۳۰ سد از نمونه سدهای طالقان، شهید عباسپور، قشلاق، کرج و جیرفت بین ۷۰ تا ۹۰ درصد آب دارند و تنها ۱۳ سد از نمونه لتیان، زریوار، نسا، بافت و ایلام بین ۹۰ تا ۱۰۰ درصد آب دارند.

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است، از میان سدهای کشور، ۵۰ سد در حوضه آبریز خزر، ۵۴ سد در حوضه خلیج فارس، ۱۲ سد در حوضه دریاچه ارومیه، ۳۶ سد در حوضه مرکزی، ۶ سد در حوضه هامون و ۱۳ سد در حوضه سرخس قرار دارند.

از میان سدهای ذکر شده، ۲۶ درصد سدهای حوضه خزر، ۶۱ درصد سدهای حوضه خلیج فارس، ۴۷ درصد سدهای حوضه دریاچه ارومیه، ۳۹ درصد سدهای حوضه مرکزی، ۶۱ درصد سدهای حوضه هامون، ۳۲ درصد سدهای حوضه سرخس و در کل ۵۰ درصد حجم مخازن سدهای کشور پر است.

برای شما هم جالب است؟ :  شروع بررسی‌ تعیین لحظه مرگ پلنگ هیرکان

این خبر پیشتر می‌افزاید، مخازن سدهای بوکان در حوضه آبریز خزر و ارومیه با ۳۶۵ میلیون متر مکعب، سد کوثر در حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان با ۳۱۴ میلیون متر مکعب، سد چاه نیمه ۴ در حوضه آبریز فلات مرکزی، قره قوم و مرزی شرق با ۴۸۷ میلیون متر مکعب بیشترین حجم مخازن و سدهای یامچی در حوضه آبریز خزر و ارومیه با ۲۰ میلیون مترمکعب، سد بانه در حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان با ۳ میلیون متر مکعب و سد کارده در حوضه آبریز فلات مرکزی، قره قوم و مرزی شرق با ۸ میلیون متر مکعب کمترین حجم مخازن را مختص خود کرده‌اند.

لینک خبر

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات