کد خبر : 16902
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۰:۵۳
9 views بازدید

کشکایش، خواهرخوانده شیراز در پرتغال

برای دوست داران به سفر و جهانگردی مقاله ای تکمیل کرده ایم با اسم کشکایش، خواهرخوانده شیراز در پرتغال . خواندن این مقاله را به شما پیش نهاد میکنیم. خبرگزاری مهر – فاطیما کریمی: دولت پرتغال تصمیم گرفته است تا گردهمایی در مشهد و شیراز برگزار کرده و منطقه گردشگری «کشکایش» را با اسم محلی خوب برای سرمایه‌گذاری و گردشگری سلامت به ایرانیان معرفی کند. […]

برای دوست داران به سفر و جهانگردی مقاله ای تکمیل کرده ایم با اسم کشکایش، خواهرخوانده شیراز در پرتغال . خواندن این مقاله را به شما پیش نهاد میکنیم.

خبرگزاری مهر – فاطیما کریمی: دولت پرتغال تصمیم گرفته است تا گردهمایی در مشهد و شیراز برگزار کرده و منطقه گردشگری «کشکایش» را با اسم محلی خوب برای سرمایه‌گذاری و گردشگری سلامت به ایرانیان معرفی کند.

 

دهکده کوچک گردشگری «کشکایش» یکی از جاهای زیرمجموعه شهر لیسبون پایتخت پرتغال است که به دلیل آب و هوای خوب، طبیعت بکر و سواحل گردشگری متعدد، ظرفیت تفریح و گردشگری بالایی دارد مخصوصا برای افرادی که با نیت گردشگری سلامت به جاهای تفریحی می‌روند.

 

 

انتهای رودخانه تاگوس که از اسپانیا می‌آید و به اقیانوس اطلس می ریزد به جذابیت های این منطقه اضافه و پاکیزگی جاهای و حتی خیابان‌های آن نیز عامل دیگری شده تا این دهکده گردشگری مورد استقبال مردم زیادی پرتغال و حتی کشورهای دیگر از نمونه برزیل، فرانسه و … واقع شود.

 

 پرتغال ظرفیت گردشگری دهکده «کشکایش» را به ایرانیان معرفی می‌کند

خانه‌های رنگارنگ همراه با هتلها، هاستل‌ها و منازل مسکونی با تزئینات زیاد همراه با دریایی آبی رنگ با سواحل ماسه ای سفید و طبیعتی سبز با امکان دیدنی مانند موزه ها همه آن چیزی است که گردشگران در هر منطقه گردشگری در جستجوی آن هستند و در کشکایش با فاصله کمی از هم قرار گرفته اند.

 

 پرتغال ظرفیت گردشگری دهکده «کشکایش» را به ایرانیان معرفی می‌کند
کشکایش همه آنچه که یک گردشگر به آن نیاز دارد را در خود جای داده از نمونه وجود کیوسک‌های اطلاع رسانی متعدد برای گردشگران. این کیوسک‌های اطلاع رسانی به گردشگران نقشه منطقه داده و آن‌ها را برای دریافت جواب هر سوالی راهنمایی می‌کنند.

حتی بروشور تورهای گردشگری مختلف نیز به گردشگر داده خواهد شد. معمولا گردشگران برای رسیدن به این منطقه از لیسبون، می توانند از قطارهای زمینی بهره ببرند که تقربیا نیم ساعت طول می کشد. چون این منطقه بسیار به پایتخت پرتغال نزدیک است.

برای شما هم جالب است؟ :  اگر عاشق هنر هستید، به این مکان ها سفر کنید

 

 پرتغال ظرفیت گردشگری دهکده «کشکایش» را به ایرانیان معرفی می‌کند

مردم پرتغال معمولا اگر در طول هفته برای کار به لیسبون می روند، اخر هفته خود را در کشکایش می گذرانند. از ابتدای تشکیل این منطقه نیز هدف همین بوده است. Rei D Carlos  از پادشاهان پرتغال، این شهرک را برای تفریح خود و خانواده و مردم پرتغال ساخته است و هنوز هم می توان مجسمه ایشان را در مرکز کشکایش دید.

 

 پرتغال ظرفیت گردشگری دهکده «کشکایش» را به ایرانیان معرفی می‌کند

این منطقه در بیشتر مواقع به کشاورزی و ماهیگیری مردمش مشهور بوده است با اینحال کشاورزی آن به دلیل تولید و ساز زیاد خانه ها تفریبا از بین رفته با این وجود هنوز ماهیگیری در آن ادامه دارد. در این دهکده گردشگری ساحلی می توان موزه های متعدد را مشاهده کرد از موزه مرتبط به کارلوس گرفته تا موزه هنر، ماهیگیری و … حتی ساختمان هایی مرتبط به  قبل از جنگ جهانی دوم را می توان دید که سالها پیش برای حفاظت، دیده‌بانی و گمرک بوجود آمده بودند با این وجود اکنون کاربری‌های دیگری از نمونه دیدارهای رسمی مدیران دولتی پرتغال در آنها انجام می‌شود و اکنون به زیبایی این شهرک اضافه است.

 

 پرتغال ظرفیت گردشگری دهکده «کشکایش» را به ایرانیان معرفی می‌کند
دولت پرتغال برای بخش گردشگری کشور خود سازمانی دارد که آن سازمان هم برای هر منطقه مدیر گردشگری، سرمایه گذاری و… انتخاب کرده است. وظیفه مدیران بخش توریست و سرمایه گذاری کشکایش نیز جذب توریست و سرمایه در این منطقه و معرفی آن به مردم کشورهای دیگر است.

مارتا گسیا مدیر بخش توریست و مسئول برنامه‌ای با عنوان «زندگی» در منطقه کشکایش است که در گفتگویی با خبرنگار مهر بیان می کند: این منطقه از جهت اقتصادی و جاذبه‌های طبیعی و تفریحی آبی برای شهروندان پرتغال و کشورهای دیگر با اسم یک منطقه تفریحی شمرده می‌شود. ما برنامه‌هایی برای ایجاد شرایط اقتصادی و توجه مردم به بخش گردشگری سلامت آن داریم؛ این یک برنامه بلندمدت است که تا به این لحظه تنها سه سال از آن قبلی است.

برای شما هم جالب است؟ :  گواتمالا، زیبای آمریكای لاتین

 

 پرتغال ظرفیت گردشگری دهکده «کشکایش» را به ایرانیان معرفی می‌کند

وی ادامه می‌دهد: امسال نیز به ایران خواهیم رفت و این منطقه را به ایرانیان معرفی می‌کنیم. هدف این است که این منطقه هر سال در سه یا چهار کشور معرفی شود. ما از مردم کشورهای دیگر دعوت می‌کنیم تا برای گردش و سرمایه‌گذاری به یک منطقه خوب از هر لحاظ بروند ما شرایط را برای زندگی آنها در این منطقه تسهیل می‌کنیم. در این عرصه عده ای از آژانس‌های مسافرتی نیز در کشورها با ما هم کاری می‌کنند. ما از گوشه‌های مختلف دنیا افرادی را برای سرمایه‌گذاری در این منطقه جذب کرده‌ایم، مانند جنوب آفریقا، برزیل، فرانسه و… آنها برای گذراندن تعطیلات آخر هفته خود به این منطقه می‌ آیند. دولت پرتغال کشکایش را با اسم اولین جایی که برای آن برنامه دارد تا در سطح بین‌الملل معرفی شود انتخاب کرده و ر صورت موفقیت‌آمیز بودن، این برنامه برای جاهای دیگر نیز اجرا می‌شود.

 

 پرتغال ظرفیت گردشگری دهکده «کشکایش» را به ایرانیان معرفی می‌کند

مارتا بیان میکند: معمولاً مردم بیشتر برای کار به لیسبون می‌روند با اینحال تفریحاتشان در این منطقه انجام می‌شود. هزینه زندگی در این منطقه بسیار پایین‌تر از کشورهای دیگر است و حتی خانه‌های کم بهای نیز می‌توان در اینجا خرید که بسیار شرایط مخصوصی دارند. پرتغالی‌ها برای رفت و آمد به کشکایش، چند راه دارند؛ یکی بهره برداری از وسایل حمل و نقل شخصی است که در مدت تنها ۲۰ دقیقه از لیسبون تا کشکایش فاصله دارد و انتخاب دیگرشان بهره برداری از قطار زمینی است که از مسیر لیسبون و حاشیه رودخانه تاگوس می‌گذرد. افرادی که می‌خواهند در این منطقه سرمایه‌گذاری کنند، قادر اند ویزای طلایی پرتغال را داشته باشند. در آن صورت از مزایایی برخوردار شوند از نمونه اینکه با اسم شهروند اتحادیه اروپا به همه کشورهای اروپایی قادر اند بدون مشکلی تردد کنند.

برای شما هم جالب است؟ :  باندونگ، شهر آتشفشان های اندونزی

 

 پرتغال ظرفیت گردشگری دهکده «کشکایش» را به ایرانیان معرفی می‌کند
ایشان پیرامون سفرش به ایران بیان می کند: ما برای تحقیق و مطالعه شرایط ایرانی‌ها برای سرمایه‌گذاری در این منطقه به ایران می‌آییم و می‌خواهیم بدانیم که باید برای چه اندازه از مردم در این منطقه سرمایه‌گذاری کنیم. هم اینک پیرامون ایرانی‌ها معلومات فراوانی نداریم. در سال‌های قبلی حدود ۴۰۰ نفر سرمایه گذاری کرده اند که تنها دو نفر از آنها، ایرانی بوده‌اند.

کشکایش با شهر شیراز در سال ۹۱ خواهرخوانده شده بودند. به علاوه از طرف دیگر هفته فرهنگی «شیراز» نیز در پرتغال برگزار شده بود و یک هیأت از اتاق بازرگانی ایران نیز به منظور کمپانی در نشست‌ فرصت‌های اقتصادی استان فارس و کشکایش با هم کاری سفارتخانه ایران و شهرداری کشکایش در این منطقه برگزار شده بود. پیرو همان برنامه‌ها و برنامه دولت پرتغال برای معرفی این منطقه به مردم کشورهای دیگر برنامه ریزی شده است که در ماه «جون» یک گروه از مدیران گردشگری کشکایش به شهرهای شیراز و مشهد بروند و در آنجا گردهمایی برای معرفی این منطقه برگزار کنند. آنها اعتقاد دارند که مشهدی ها و شیرازی ها بیشتر از این منطقه دیدن می‌کنند و ظرفیت سرمایه گذاری آن‌ها در کشکایش بالاست.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات