کد خبر : 19064
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۷
12 views بازدید

کوکاکولا، دیگر به نوشابه سازی راضی نیست!

در دسته مقالات موفقیت خبری داریم مبنی بر اینکه کوکاکولا، دیگر به نوشابه سازی راضی نیست! . امیدواریم با “ایران پی پر” همراه باشید تا این مقاله را بیشتر بخوانید. هفته نامه صدا – نسیم بنایی: کمپانی های کمی وجود دارند که مانند کمپانی کوکاکولا، تک کالایی باشند و تنها با همان یک کالا شناخته شوند. این تولیدکننده از سال ۱۸۸۶ همین نوشیدنی سیاهِ شیرین […]

در دسته مقالات موفقیت خبری داریم مبنی بر اینکه کوکاکولا، دیگر به نوشابه سازی راضی نیست! . امیدواریم با “ایران پی پر” همراه باشید تا این مقاله را بیشتر بخوانید.

هفته نامه صدا – نسیم بنایی: کمپانی های کمی وجود دارند که مانند کمپانی کوکاکولا، تک کالایی باشند و تنها با همان یک کالا شناخته شوند. این تولیدکننده از سال ۱۸۸۶ همین نوشیدنی سیاهِ شیرین را می فروخته و با همان نیز مشهور است. آنها با آگهی و آگهی های هوشمندانه خود ،جهانی را درمقایسه با این نوشیدنی تیره رنگ بیدار کردند.

در آتلانتا، جایی که ساختمان این تولیدکننده قرار دارد، در قسمت آگهی ها انبوهی از پوسترها و آگهی های مختلف دیده می شود. روی یکی از پوسترها نوشته شده: «کوکا بنوشید با لبخند!» یک طرف نقاشی نورمن راکوِل از پسربچه ای با یک شیشه کوکاکولا در حال ماهیگری به چشم می آید که مرتبط به سال ۱۹۳۵ است؛ در جای دیگر تصویر بابانوئلی دیده می شود که کوکاکولا تصویرش را در قرن بیستم به شهرت عمومی رساند.

 

 

امروز سود کوکاکولا بیش از ۴۲ میلیارد دلار است. هر جایی به جز کوبا و کره شمالی در حال حاضری پایین سلطه و امتیار این تولیدکننده است گستردگی نظام توزیع این تولیدکننده و جذب بازار محشر حرفه ای آن دلیل شده بسیاری از کمپین ها برای پیشبرد اهداف خود استراتژی های آن را دنبال کنند. با اینحال چندی قبل پرسش تازه ای مطرح شده: آیا کوکاکولا می تواند بیشتر از یک نوشیدنی باشد؟

 

پرسش بزگ تری که مطرح می شوداین است که آیا اصولا کمپانی هایی که با یک کالا ویژه با اسم برندی جهانی یا عمومی مشهور اند، می توانند تولیدات دیگر را نیز به شکل موفقیت آمیزی تولید کنند؟

حرکت کردن از کمپانی تک کالایی به کمپانی چند کالایی چندان ساده نیست؛ با اینحال گاهی شرایط ایجاب می کند که کمپانی ها شانس خود را در دیگر تولیدات نیز امتحان کنند. کمپانی کوکاکولا مدتی است که تحت فشار قرار گرفته و سعی دارد قدم هایی آن سوی نوشیدنی ها بردارد.

براساس گزارش هفته نامه اکونومیست، بسیاری از دولت ها در کشورهای مختلف، کالا کوکاکولا را یک کالا ویژه دیده اند که باید مالیات نوشیدنی به آن تعلق بگیرد. اکنون کوکاکولا بیشترِ چشم امیدش به خرید آنلاین خریدار هاست. در این بین بسیاری از سرمایه گذاران نیز اصرار دارند که حاشیه سودِ ۲۴ درصدیِ آن نیز گسترش بیابد.

جورج پائولو لمان موسس کمپانی «تری جی» که یک کمپانی خصوصی است ادعا کرده می تواند کمپانی کوکاکولا را تنها با ۲۰۰ نفر نیرو بچرخاند. برنامه هایی نیز برای تحقیق و مطالعه سود وری صورت گرفته تا میزان آن کاهش پیدا نکند. اگر این شیوه جواب بدهد تا سال ۲۰۱۹ حدود ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار پس انداز می شود. با اینحال اگر چنین اتفاقی در جهان نوشیدنی ها رخ بدهد یعنی سود این تولیدکننده ها تا انتهای امسال بیش از ۷ میلیارد دلار کاهش پیدا خواهدکرد.

 

 کوکاکولا، دیگر به نوشابه سازی راحت نیست!

 

با اینحال فکر اصلی که پشت این مسئله است بیان میکند این تولیدکننده با چنین کاری، چابک تر می شود و به کسب سود می رسد. با اینحال در بین تمامی این اعمال متهورانه، یک مورد از همه باورنکردنی تر است. مدیرکل تازه کمپانی کوکاکولا به فکر تنوع بخشی است و تصمیم گرفته است تولیدات تازه ای تولید کند.

برای شما هم جالب است؟ :  برنامه یک کمربند - یک جاده چین چیست؟

بیش از نوشابه

کوکاکولا سال هاست که با همین یک کالا خود شناخته می شود با اینحال اکنون تصمیم گرفته است تولیدات تازه ای روانه مارکت کند. آقای کوئینسی مدیرکل این تولیدکننده در ماه فوریه مطرح کرد: «کوکاکولا تا اینجای کار موفق شده کالا اصلی خود را به انداه کافی با اسم کالایی درجه یک به جهان معرفی کند.»

این تولیدکننده تا سال ۱۹۵۵ تنها کالایی که می فروخت، نوشیدنی کوکاکولا بود. درواقع این تولیدکننده یا همان نوشیدنی مشکی رنگ را تولید می کرد و یا تولیداتی شبیه به آن تولید می کرد مثلا اسپرایت یا فانتا را روانه مارکت می کرد. هرچه میزان نوشیدنی ها بیشتر می شد، سودی که از آنها به دست می آمد نیز بیشتر می شد. مدیرها دائم شیشه ها و قوطی های کوکاکولا را بزرگ تر می کردند تا به سود بیشتری دست بیابند.

نتیجه این استراتژی، دلنشین است. بررسی ها نشان می دهد در سال قبلی نیمی از نوشیدنی هایی را که در دنیا مصرف شده، کمپانی کوکاکولا تولید کرده است. بررسی ها یورومانیتور نشان می دهد این تولیدکننده به یگانه کمپانی در این عرصه مبدل شده است.

با این وجود در بسیاری از کشورها، مارکت نوشیدنی های گازدار به نظر ثابت و یکنواخت می آید. در امریکا میزان مصرف نوشیدنی های گازدار در ازای هر نفر، در دهه ۹۰ میلادی به اوج خود رسید. در آن وقت هر نفر ۵۳ گالن نوشیدنی گازدار مصرف می کرد. با اینحال از آن وقت تا اینجای کار، سطح مصرف این نوشیدنی دود ۷۵ درصد کاهش یافته است.

 

 کوکاکولا، دیگر به نوشابه سازی راحت نیست!

بررسی های اکونومیست نشان می دهد حتی سال قبلی میزان مصرف نوشیدنی های بدون قند که زمانی با اسم نوشیدنی های سالم شناخته می شد نیز کاهش یافته است. هرچه استفاده کنندگان درمقایسه با شیرین کننده های مصنوعی و مواد شیمیایی آگاه تر می شوند میزان مصرف آنها نیز کمتر می شود.

در سال ۲۰۱۶ برای بار نخست میزان مصرف آب معدنی در آمریکا از مصرف نوشیدنی های گازدار و قندی پیشی گرفت. تولیدکنندگان نوشیدنی های گازدار باید مقابل دولت ها بایستند.
فرانسه، نروژ و شهرهای فیلادلفیا و برکلی جزو مناطقی هستند که دولت در آنها مالیاتی سنگین برای نوشیدنی قندی قرار داده است. بریتانیا نیز از سال آتی، مالیات مورد نظرش را مطرح خواهدکرد. با اینحال مدیرعامل تازه کمپانی کوکاکولا، اینها را چالشی می بیند که باید با شیوه های نوین به جنگ آن برود. این تولیدکننده میزان قند موجود در نوشیدنی های تولیدی اش را کاهش داده، با این وجود میزان آن را در کوکاکولای اصلی هنوز حفظ کرده است.

غیر از آن، روی دیگر نوشیدنی ها نیز سرمایه گذاری هایی کرده ست. مثلا این تولیدکننده چندی قبل نوعی نوشیدنی معرفی کرده که از سویا تهیه شده است. تولیدات دیگری نیز می باشد که اکنون این تولیدکننده روی آنها کار می کند مانند چای سرد که تخمین زده شده فروش آن از یک میلیارد دلار نیز بیشتر بشود.

مدیرعامل تازه در کمپانی کوکاکولا تصمیم گرفته است از این طریق، به روش تدریجی تولیدات تازه را روانه مارکت کند و در عین حال تولیدات قدیمی را نیز حفظ کند. ایشان گفته است: «مسیر ما بطور کلی واضح است؛ اگر همه کارها را به خوبی انجام بدهیم، به موفقیت های بزرگی دست پیدا می کنم.» اکنون کوکاکولا در جستجوی تولید آبمیوه های متفاوتی است که بتواند خود را با آنها نیز به دنیا معرفی کند. با اینحال هنوز هم کوکاکولا ۷۰ درصد از تولیدی های این تولیدکننده را تشکیل می دهد.

برای شما هم جالب است؟ :  7 خصوصیت سازمان‌ های یادگیرنده، که باید بدانید

 

 کوکاکولا، دیگر به نوشابه سازی راحت نیست!

در سال ۲۰۰۰ بیش از ۹۰ درصد از تولیدی های این تولیدکننده مرتبط به نوشابه کوکاکولا بود. با اینحال به هر حال هنوز هم سهم این نوشابه بسیار بیشتر از دیگر تولیدات است. پپسی که رقیب دیرین کوکاکولا به شمار می آید سال هاست در راه تنوع بخشی به تولیدات خود قدم برداشته و غیر از نوشابه، دیگر نوشیدنی ها و به علاوه از طرف دیگر اسنک ها را نیز تولید می کند.

عده ای از کمپانی های مطالعاتی در جستجوی شکل های ویژه و تازه ای از نوشیدنی ها هستند. در کمپانی کوکاکولا نیز این بررسی ها در یکی از بخش ها صورت می گیرد، از نوشیدنی پالپ دار آلوئه ورا تا آب نارگیل؛ همه اینها در مسیر پیش روی کمپانی قرار گرفته است. آنها در جستجوی هر ابداعی هستند تا مارکت نوشیدنی ها را قبضه کنند. با اینحال به هر حال این اعمال، با ریسک ها و خطراتی نیز همراه است.

جذب بازار در بیشتر مواقع نقطه قوت کمپانی مانند کوکاکولا بوده و اینکه اکنون بتواند به سادگی سر وقت شیوه های دیگر برود، مسئله ای است که باید نشست و تماشا گرد. بسیاری از صاحبنظران اعتقاد دارند نوشابه های سنتی اصولا موفق تر از نوشیدنی های جانشین هستند. سودی که از آنها به دست می آید نیز اغلب بیشتر است چرا که اگر کمپانی ها بخواهند مسئله سلامت را در نظر بگیرند، باید هزینه های فراوانی پرداخت کنند و این مسئله دلیل می شود بالاخره نیز به سود کمتری دست بیابند. با این وجود آب معدنی درمقایسه با هر نوشیدنی فروش بیشتری داشته با اینحال سود فراوانی ندارد. اکنون که کوکاکولا مدعی شد که می تواند تنوع بخشی را وارد کمپانی کند و در عین حال به سود قابل ملاحظه ای نیز دست بیابد.

فراتر از یک کالا

این ایام کمپانی های بسیاری تلاش می کنند تنوع بخشی را وارد تولیدات خود کنند و بعد از به نتیجا رساندن یک کالا، چندمحصولی شوند با اینحال بررسی ها نشان می دهد سود آنها اغلب قابل ملاحظه نیست. کریس زوک نویسنده کتاب «فراتر از یک کالا» نوشته: «گاهی کمپانی ها برای این که اشتغال خود را گسترش بدهند، تولیدات تازه ای را غیر از کالا قدیمی خود تولید می کنند. این یک حرکت جهشی است که می تواند خطرات و مساله های بسیاری را نیز ایجاد کند.»

 

 کوکاکولا، دیگر به نوشابه سازی راحت نیست!

براساس بررسی ها زوک، بسیاری از کمپانی ها برای نجات خود از سودهای حاشیه ای و کم، به این استراتژی اعتماد میکنند و تولیدات تازه ای را تولید می کنند؛ گاهی نیز خدمات متفاوتی معرفی می دهند. بررسی ها نشان می دهد کمپانی های اکتیو در عرصه تکنولوژی بیش از دیگر کمپانی ها به چنین شیوه هایی متوسل می شوند تا خودشان را از موقعیت بعد نجات بدهند یا به افزایش بیشتری دست بیابند.

برای شما هم جالب است؟ :  تسویه‌ی بدهی یا سرمایه گذاری؟!

یکی از نکات با مزه ای که زوک در کتاب خود به آن اشاره می کند این است که با وجود این کمپانی ها می توانند به تولیدات تازه روی بیاورند با اینحال بالاخره ناگزیر هستند کالا اصلی خود را بیشتر و بهتر تولید کنند. درواقع کمپانی ها بالاخره چاره ای ندارند جز اینکه تمرکز خود را روی کالا اصلی خود بگذارند.

خبر بد برای مدیران بد این است که هیچ گاه حرکت های جهشی کمپانی ها نمی تواند آنها را از سقوط نجات بدهد؛ یعنی اینکه مدیرعاملی تصور کند با فروش تولیدات تازه می تواند کالا قدیمی و کل شرکتش را نجات بدهد، فکری اشتباه است.

براساس بررسی ها زوک، مدیرها باید به فکر اصلاح موقعیت خود باشند؛ تولید تولیدات تازه تر هیچ گاه نمی تواند موقعیت قبلی را اصلاح کند و کمپانی را که در آستانه سقوط قرار گرفته، به موفقیت برساند.

این نویسنده اعتقاد دارد استراتژی های خریدار محور این توانایی را دارند که کمپانی را از خطرات جدی نجات بدهند همزمان با اینکه می توانند استراتژی های دیگری را برای نجات خود دنبال کنند. حرکت های جهشی از کالایی به کالا دیگر عموما در شرایطی ویژه جواب می دهد.

 

 کوکاکولا، دیگر به نوشابه سازی راحت نیست!

براساس گزارش مجله فوربز، کمپانی هایی می توانند در این عرصه موفق باشند که از درون نیاز به یک تغییر را احساس می کنند با اینحال اگر صرفا به خاطر کاهش سود باشد، این شیوه به نتیجه نمی رسد. عموما اگر مردم روی همان چیزی که دارند تمرکز و برای افزایش آن تلاش کنند به موفقیت دست پیدا می کنند؛ با اینحال اگر آن را به حال خود رها کنند و خودشان را در موقعیت های تازه قرار بدهند یقینا با مشکلاتی رو به رو می شوند.

حرف اصلی زوک نیز در کتابش این است که مدیران کمپانی های مختلف خوب است تمرکز خود را روی همان کالایی که دارند قرار بدهند و برای افزایش آن تلاش کنند تا اینکه سر وقت تولیدات تازه بروند.

درست یا غلط، این استراتزی مورد بهره برداری کمپانی های بسیاری قرار گرفته است. کوکاکولا نیز یکی از صدها کمپانی است که تصمیم گرفته است از این استراتژی تابعیت کند. با این وجود این تولیدکننده سعی دارد با بهترین شیوه ها به بازارهای دیگر نیز ورود کند. مثلا تلاش می کند نوشیدنی های سالم یا نوشیدنی های سنتی را به کار برد. یک کمپانی دخانیات نیز می تواند با شیوه های شبیه به از این استراتژی برای افزایش شرایط خود بهره ببرد.

کارهایی مانند این می تواند میزان رقابت پذیری کمپانی ها را برای سرمایه گذاری گسترش بدهد. به هر حال این کار می تواند با خطراتی همراه باشد؛ با اینحال در عین حال یکی از شیوه های پرکاربرد برای کمپانی های تک کالایی است. آنها می توانند به شیوه ای هوشمندانه نباشد، بی شک دلیل می شود کالا اصلی نیز تحت تاثیر قرار بگیرد.

ایران پی پر امیدوار است خبر کوکاکولا، دیگر به نوشابه سازی راضی نیست! مورد استقبال شما قرار بگیرد. این امکان را دارید با ابزارهای سایت که در پایین آمده دوستان علاقه مند را مطلع نمائید.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات