کد خبر : 28517
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶ - ۴:۲۶
6 views بازدید

کیمیا علیزاده، یکه تاز تکواندوی ایران

در خبرها در باب مشاهیر ایران خبری داریم مبنی بر اینکه کیمیا علیزاده، یکه تاز تکواندوی ایران . پیشتر این خبر با ما باشید. هفته نامه چلچراغ – احمد تقی‌زاده: رقابت‌های تکواندو قهرمانی جهان بدون حتی یک مدال طلا برای تیم ایران به انتهای رسید تا ایران بعد از یک دهه در کسب مدال زرین طلا در این مسابقات ناکام باشد. با اینحال در مسابقاتی […]

در خبرها در باب مشاهیر ایران خبری داریم مبنی بر اینکه کیمیا علیزاده، یکه تاز تکواندوی ایران . پیشتر این خبر با ما باشید.

هفته نامه چلچراغ – احمد تقی‌زاده: رقابت‌های تکواندو قهرمانی جهان بدون حتی یک مدال طلا برای تیم ایران به انتهای رسید تا ایران بعد از یک دهه در کسب مدال زرین طلا در این مسابقات ناکام باشد. با اینحال در مسابقاتی که انتظارات برآورده نشد و نتایج ضعیف قلمداد می‌شد، دختر تکواندو ایران باز هم هنرش را به رخ تکواندو جهان کشید؛ ایشان باز هم دست به کاری زد که برایش عادت شده و تکراری؛ دختر تکواندو ایران باز هم تاریخ‌سازی کرد مانند تمام مسابقاتی که طی چهار سال قبلی کمپانی کرد و چشم‌ها را خیره و مبهوت هنر کیمیایی‌اش کرده بود.

 

 

کیمیای تکواندو ایران که در دو سه سال واپسین پیشرفت ممتازی داشته، عناوین و مدال‌هایی را برای تکواندو ایران به ارمغان آورد که قبل از این سابقه نداشته و کسب این عناوین و مدال‌ها برای بار نخست به اسم تکواندوکاری ثبت شد که به توجه به کسب انبوهی از قهرمانی و افتخارات، تنها و تنها ۱۹ سال دارد.

کیمیا گرچه در کره جنوبی در رقابت‌های وزن منفی ۶۲ کیلوگرم به طلا نرسید، با اینحال با همان مدال نقره ای که به چنگ آورد، باز هم تاریخ‌ساز شد تا ششمین عنوان و مدال تاریخ‌ساز خود را بدست آورد. بله، بازهم تاخت و تازهای ایشان ادامه دارد؛ اکنون اوست که در تکواندو ایران یکه‌تازی می‌کند و رکوردها را یکی بعد از دیگری پایین پا می‌گذارد.

برای شما هم جالب است؟ :  چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (534)

 

به توجه به سن کمی که دارد، کوهی از مدال‌های رنگارنگ را در مسابقات مختلف جهانی و المپیک در رده‌های سنی مختلف به دست آورده است. ممکن است تنها افسوس کیمیای تکواندو ایران این باشد که چرا مسئولین اجرا بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون به بهانه نرسیدن به سن قانونی (۱۷ سال) اجازه حضور در این آزمون‌ها را به تکواندوکار نابغه ایرانی ندادند؛ که اگر چنین می‌شد، تعداد مدال‌های دختر تکواندو ایران بیش از این بود.

کیمیا علیزاده تکواندوکار ۱۹ ساله ایرانی تا به این لحظه شش مدال تاریخ‌ساز را برای کشورمان به دست آورده و اسم خود را برای در بیشتر مواقع در تاریخ تکواندو این سرزمین ثبت کرده است. پر بیراه نیست که بگوئیم کیمیا با کیمیاگری، آسمان ورزش ایران را کیمیایی کرد. اگر نگاهی به مدال‌های تاریخ‌ساز این تکواندوکار جوان و نابغه بیندازیم، ارزش و ارزش کار ایشان را بیش از قبل درک خواهیم کرد.

 

این‌ها سیاهه‌ای از مدال‌های کیمیای تکواندو ایران است که برای بار نخست در تاریخ ورزش بانوان ایران انتشار یافته؛ اولین مدال دختران در قهرمانی نوجوانان جهان (۲۰۱۴ چین تایپه)؛ اولین مدال دختران در المپیک تابستانی جوانان (۲۰۱۴ نانجینگ)؛ کسب اولین مدال تاریخ تکواندو ایران در مسابقات قهرمانی جهان با با کسب مدال برنز (۲۰۱۵ روسیه)؛ کسب مدال برنز مسابقات قهرمانی جهان (۲۰۱۵ چلیابینسک)؛ (و جدی ترین و باارزش‌ترین مدال کیمیا) اولین مدال تاریخ ورزش ایران در رقابت‌های المپیک با کسب مدال برنز المپیک ۲۰۱۶ ریو.

و آن‌چه که کیمیا در کره جنوبی برای ورزش ایران ایجاد کرد و ششمین مدال تاریخ‌ساز خود را به چنگ آورد، اولین حضور یک بانوی تکواندوکار در فینال رقابت‌های تکواندو قهرمانی جهان بود؛ با این وجود شکست کیمیا برابر حریف ساحل عاجی کمی از شیرینی و لذت این موفقیت کم کرد، با اینحال بی تردید ارزش آن را به هیچ وجه خدشه دار نمی‌کند.

برای شما هم جالب است؟ :  رضا كیانیان 66 ساله، این مرد نازنین

 

او به زودی طلایی میشود 

بله، کیمیا در کره جنوبی باخت و تاریخ‌ساز شد؛ و این خصوصیت اسطوره تکواندوی بانوان ایران است که به توجه به سن اندکی که دارد، هم‌چنان تاریخ را در سیطره خود دارد. دختر تکواندوی ایران لقبی است که کیمیای تکواندو آن را دوست دارد، با اینحال خود ایشان هم لقب کیمیا را بیشتر باور خواهد داشت چون عادت ساختن این همه غیرممکن، تنها کیمیاگری می‌خواهد و کیمیا؛ و ایشان کیمیایی است که تکواندوی ایران برای در بیشتر مواقع به وجودش می‌بالد.

معلوم نیست که اگر کیمیا بخواهد همین‌طور به تاخت و تاز ادامه دهد و مدال‌ها را یکی بعد از دیگری درو کند، تعداد مدال‌هایش به چه عددی خواهند رسید؛ با اینحال مهم این است که در ورزش ایران کاری کرد که برای در بیشتر مواقع در تاریخ ماندگار باشد. بی تردید تاریخ و ورزش ایران در آتی به نیکی از ایشان یاد خواهند کرد؛ از کیمیایی که اولین بانوی مدال‌آور زن در عرصه‌های مختلف تکواندو بوده، و با این وجود روز به روز انگیزه و انرژی بیشتری برای چنگ زدن بر عناوین قهرمانی دارد.

 

ممکن است بهترین توصیف از کیمیا علیزاده را مربی ایشان مهرو کمرانی، بعد از اولین مبارزه در المپیک ریو داشت که گفت کیمیا اگر خودش بخواهد، در بیشتر مواقع برنده است.

روند عملکرد ورزش تکواندو در این چند سال، به ویژه در المپیک ۲۰۱۶ و رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۱۷ کره جنوبی، رو به افول بود، با اینحال کیمیا به میزان شبیه به پر از انگیزه بود و سرشار از فعل خواستن برای رسیدن به قله‌هایی که برای ورزش بانوان در حد غیرممکن توصیف می‌شد. با اینحال کیمیا کاری کرد که دیگر کسب مدال در رقابت‌های جهانی و المپیک برای دختران و بانوان رویایی تلقی نشود؛ گرچه هنوز هم رسیدن بهه افتخارات کیمیا یا دیگر رزمی کاران برجسته در سطح دنیا سخت و ساده نیست و همتی والا را می‌طلبد، با اینحال دیگر غیرممکن نیست.

برای شما هم جالب است؟ :  چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (533)

 

و این همان کاری است که کیمیا علیزاده انجام داد تا به همه بگوید به چه نحو می‌توان از ناممکن، ممکن تولید و این عزم و اراده اوست که می‌تواند قله‌های محال موفقیت را به زانو در می‌آورد و خرد می‌کند. ایشان خیلی زود در رده بزرگسال طلایی می‌شود و این را خودش بهتر از همه می‌داند!

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات