خبرهای ویژه

» سیاسی » گفتگو پیرامون سفر روحانی به آفریقای جنوبی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۱۲ - ۱۹:۵۴

گفتگو پیرامون سفر روحانی به آفریقای جنوبی

درباب اخبار سیاسی خبری پخش شده مبنی بر اینکه گفتگو پیرامون سفر روحانی به آفریقای جنوبی. مشروح این خبر را پیشتر مطالعه نمائید. خبرگزاری ها: مدیرکل مجلس نمایندگان آفریقای جنوبی ، با محمد جواد ظریف دیدار و گفت وگو کرد. خانم «بالکا ام بته»، مدیرکل مجلس نمایندگان آفریقای جنوبی پیشتر دیدارهای خود با مدیران کشورمان […]

گفتگو پیرامون سفر روحانی به آفریقای جنوبی

درباب اخبار سیاسی خبری پخش شده مبنی بر اینکه گفتگو پیرامون سفر روحانی به آفریقای جنوبی. مشروح این خبر را پیشتر مطالعه نمائید.

خبرگزاری ها: مدیرکل مجلس نمایندگان آفریقای جنوبی ، با محمد جواد ظریف دیدار و گفت وگو کرد.

خانم «بالکا ام بته»، مدیرکل مجلس نمایندگان آفریقای جنوبی پیشتر دیدارهای خود با مدیران کشورمان بعدازظهر روز یک شنبه با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

ظریف در این دیداز از آفریقای جنوبی با اسم کشوری دوست که در شرایط سخت و بویژه در دوران تحریمها به کمک و یاری جمهوری اسلامی ایران شتافت، یاد کرد و خواستار پیشرفت همکاریهای دو کشور در تمامی عرصه ها بویژه همکاریهای بانکی شد.

وی به علاوه از طرف دیگر اظهار کرد :ایران می تواند شریک خوب و مطمئنی برای آفریقای جنوبی در منطقه باشد.

خانم ام بته نیز در این دیدار از ایجاد تسهیلات و تلاش برای پیشرفت به هر میزان بیشتر روابط دو جانبه، بویژه در قسمت همکاریهای بانکی با ایران استقبال کرد.

وی به علاوه از طرف دیگر از وجود ظرفیتهای زیاد میان دو کشور و لزوم هم کاری برای عملیاتی ساختن آن ظرفیت ها سخن گفت.

اجرا کمیسیون همکاریهای مشترک، سفر آتی مدیرعامل جمهور کشورمان به آفریقای جنوبی، برجام و تفاوت منطقه، بویژه مساله فلسطین دیگر محورهای عمده مورد گفتگو در این دیدار بودند.

منبع خبر

برای شما هم جالب است؟ :  روحانی، در مراسمی باشکوه سوگند یاد کرد

برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : سیاسی
تبلیغات