کد خبر : 42733
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۱
13 views بازدید

۵ شیوه محشر برای کاهش درد عضلانی

در گروه سلامت عمومی مقاله ای برای شما خوانندگان عزیز ایران پی پر مقرر کرده ایم با اسم ۵ شیوه محشر برای کاهش درد عضلانی .پیشتر با این مقاله در خدمت شما هستیم. تارنما نبض ما: دلایل بسیاری می باشد که شما درد را تجربه می کنید، از التهاب مفصلی مرتبط به آرتروز گرفته تا حمل بار. بدون توجه به دلیل، وقتی که درد دارید، […]

در گروه سلامت عمومی مقاله ای برای شما خوانندگان عزیز ایران پی پر مقرر کرده ایم با اسم ۵ شیوه محشر برای کاهش درد عضلانی .پیشتر با این مقاله در خدمت شما هستیم.

تارنما نبض ما: دلایل بسیاری می باشد که شما درد را تجربه می کنید، از التهاب مفصلی مرتبط به آرتروز گرفته تا حمل بار. بدون توجه به دلیل، وقتی که درد دارید، تنها خواسته تان کاهش درد و ناراحتی است.
 

 

۱- خودتان طب فشاری را پیاده کنید

درد عضلانی شایع ترین نوع درد است، گره های تیله مانندی در عضلات شما می باشد که به اسم نقطه های ماشه ای شناخته می شوند. بسیاری از این نقاط ماشه که مرتبط با طب فشاری هستند در درمان هایی مانند طب سوزنی و یا ماساژ ورزشی  برای کاهش درد مورد بهره برداری قرار می گیرند.

دکتر مجید نجفی بیان میکند: در نقطه ی ماشه ای با فشار کافی انگشت خود را فشاری دهید تا سفیدی اثر انگشت را مشاهده نمائید و برای حداقل ۴۵ ثانیه نگه دارید. ضروری به ذکر است که پیش از هرچیز درد می گیرد. با اینحال انجام این کار باعث گسترش جریان انرژی شده و مثل ماساژ ورزشی به کاهش درد عضلات کمک می کند.

اگر درد در ناحیه ای باشد که دسترسی به آن دشوار باشد، مانند پشت، شانه یا گردن، با توپ تنیس به آن فشار وارد کنید. نگران نباشید. دکتر نجفی برای افزایش درد پیش نهاد می کند: بر روی زمین دراز بکشید یا روی تخت تان دراز بکشید. تنها ضروری است روی سطح سختی قرار بگیرید، که قادر باشید فشار بیشتری اعمال کنید. توپ را در نزدیکی ناحیه درد قرار دهید و آن را حرکت دهید تا وقتی که بهترین نقطه ماشه ای را پیدا کنید. برای ۱ تا ۵ دقیقه دراز بکشید، یا تا وقتی که احساس می کنید عضلات شما ریلکس شده است.

برای شما هم جالب است؟ :  معضلات رانندگی برای بیماران مغز و اعصاب
۲- موسیقی

مطالعه ای فرانسوی نشان داد که گوش دادن به موسیقی به کاهش درد در مردم مبتلا به درد مزمن پشت کمک می کند. مطالعه دیگری نیز نشان داد که نزدیک به نیمی از بیماران مبتلا به سرطان که ۳۰ دقیقه به موسیقی گوش می دهند ۵۰٪ کاهش درد را تجربه می کنند. سرگرم شدن با آی پادتان می تواند دلیل کاهش درد شود. از آنجاییکه شما به جای تمرکز روی درد خود، چیزی دلنشین تر را گوش می دهید.

۳- حمام بروید! با این وجود حمامی ویژه

به گفته دکتر نجفی، کمبود منیزیم دلیل انقباض عضلات می شود که عامل اصلی درد است. رژیم غذایی آمریکایی حدودا ۶۵ درصد کمتر از رژیم های دهه های قبل از منیزیم استفاده می کند. از آنجاییکه غذاهای فرآوری شده بیشتری غذا می خورند. غذاهای سرشار از منیزیم بالا عبارتند از موز، آووکادو، بادام زمینی، دانه های کامل و سویا. مواد معدنی از روش پوست جذب می شوند. نمک های اپسوم نیز از سولفات منیزیم تشکیل شده اند. برای کاهش درد عضلات می توان با اضافه کردن ۲ فنجان نمک اپسوم وان حمام به حمام بروید و حداقل ۱۲ دقیقه اجازه دهید بدن شما خیس بخورد.

۴- از تسکین دهنده های موضعی استفاده کنید!

ژل موضعی می تواند با بی حس کردن پایانه های عصبی و گسترش جریان خون در منطقه  به افزایش و کاهش درد کمک کند. دکتر نجفی با اشاره به این گزینه بیان میکند: قادر اید از مومیایی ببر برای درمان همه چیز از آرتریت گرفته تا سردرد و کبودی استفاده کنید. مواد تشکیل دهنده اکتیو آن ماتول و کافور هستند، و گیاهان خنک کننده که به حسگرهای موجود بر روی بافت های درد گرفته کمک می کند تا فورا آرام شوند.

برای شما هم جالب است؟ :  بهترین مکمل ها برای سلامت تیروئید
۵- حرکت را ادامه دهید

این کارشناس درد، با اشاره به اینکه عواملی مانند آدرنالین عامل استرس بدن شما را به منقبض کرده و دلیل درد می شود. بیان میکند: تمرین هایی مانند یوگا، تای چی و پیاده روی به دفعات و به دفعات نمایش داده شده است که این تمرینات به استراحت کردن ماهیچه ها کمک می کند و درد را کاهش می دهد.

در حقیقت مطالعه ای در مجله پزشکی نیوانگلند نشان داد که بیماران فیبرومیالژیایی که در یک کلاس تای چی (ترکیبی از حرکات آهسته، تنفس و مدیتیشن) دو ساعت در هفته و به مدت ۱۲ هفته کمپانی می کردند افزایش قابل توجه پیرامون درد داشتند.

حتی ۱۰ تا ۱۵ ثانیه کشش نیز می تواند کمک کند. با کششی شروع کنید که تا آستانه درد پیش رود (مانند خمش رو به جلو را برای مشکلات کمر و پشت). برای ۱۰ ثانیه یا تا وقتی که احساس می کنید عضلاتتان رها شده است همین حالت را نگه دارید و به تدریج آن را تا ۱ دقیقه ادامه دهید.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات