کد خبر : 19938
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۸
8 views بازدید

۷ شیوه به اوج رساندن خلاقیت در ابتدای روز

در دسته مقالات موفقیت خبری داریم مبنی بر اینکه ۷ شیوه به اوج رساندن خلاقیت در ابتدای روز . امیدواریم با “ایران پی پر” همراه باشید تا این مقاله را بیشتر بخوانید. وب‌سایت شبکه – مهسا قنبری: بارقه گریزان خلاقیت. اغلب هر لحظه که به آن بیشتر نیاز دارید، پیچیده تر می‌یابیداش. بدون خبر (اغلب ساعت ۳ صبح) حاضر می‌شود یا بدون اجازه (اغلب بعد […]

در دسته مقالات موفقیت خبری داریم مبنی بر اینکه ۷ شیوه به اوج رساندن خلاقیت در ابتدای روز . امیدواریم با “ایران پی پر” همراه باشید تا این مقاله را بیشتر بخوانید.

وب‌سایت شبکه – مهسا قنبری: بارقه گریزان خلاقیت. اغلب هر لحظه که به آن بیشتر نیاز دارید، پیچیده تر می‌یابیداش. بدون خبر (اغلب ساعت ۳ صبح) حاضر می‌شود یا بدون اجازه (اغلب بعد از آن که مدیر از شما می‌پرسد آیا فرضیه‌ای دارید) می‌رود. و آشکار شدن آن اول سر صبح می‌تواند سخت‌تر از همه باشد.

 

 
خبر خوب این که دانشمندان عده ای از حقایق چشمگیر در باب بدن و مغز انسان را افشا کرده‌اند که قادر اند خلاقیت شما را صبح‌ها به حداکثر برسانند. این حقایق واضح می‌کنند کارهایی وجود دارند که ما برای تقویت برونداد خلاقیت خود و حفظ جریان فرضیه‌ها می‌توانیم هر روز آن‌ها را انجام دهیم. پیشتر ۷ ترفند را عنوان می‌کنیم که صبح‌ها به بالا بردن انرژی و گسترش برونداد خلاقیت شما کمک می‌کنند.

۱- از فشردن دکمه اسنوز گوشی خود دست بردارید

در کمال تاسف، قابل بحث کردن نیست. اگر می‌خواهید صبح‌ها خلاق باشید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که زود بیدار شوید. اگر خواب باشید، نمی‌توانید رمان بنویسید، یک شاهکار نقاشی کنید یا برنامه بزنید. حتی اگر هدفتان انجام هیچکدام از کارهای بالا نیست، یک لحظه بیداری هدف برای خودتان تنظیم کنید. هر هفته با نیم‌ساعت زودتر بیدار شدن و عقب کشیدن ساعت سعی کنید به لحظه بیداری هدف خود برسید. حتی اگر ساعت بیداری هدف شما تنها نیم ساعت زودتر است، قدرت رسیدن به آن را نادیده نگیرید! در همین نیم ساعت خیلی کارها میتوانید انجام دهید.

 

 ۷ روش به اوج رساندن خلاقیت در ابتدای روز

به طرز حتم، وسوسه می‌شوید که دکمه اسنوز را فشار دهید و وانمود کنید که با تلاش میتوانید کارهای خلاقانه خود را به بعد از ظهر یا شب موکول نمایید. با اینحال دلایل مخصوصی می باشد که چرا صبح‌ها میتوانید بهتر کار ‌کنید. با استناد به تحقیق پخش شده در مجله فیزویولوژی اعصاب، مغز خلاق در ساعات ابتدایی روز قویترین موقعیت را دارد. به علاوه از طرف دیگر بررسی ها نشان می‌دهند که اراده در حقیقت یک منبع محدود است که باید در طول روز به روش راهبردی استفاده شود- از اینرو اگر کار خود را تا شب به تاخیر بیاندازید، امکان دارد هرگز به انجام آن نرسید.

۲- بیرون بروید و ورزش کنید

برای شما هم جالب است؟ :  5 کمپانی تکنولوژی با بیشترین حقوق کارآموزی کدامند؟

پیاده‌روی و دیگر فعالیت‌های شدید، بهترین کالیزورها برای تفکرات بسیار خلاقانه هستند. با آرامش بخشیدن به مغز خود، در حقیقت به قشر جلویی مغز اجازه می‌دهید که استراحت کند، و ناگهان این برق زدن‌های شبانه سر وقت شما می‌آید. آرامش مغز حامی خلاقیت، سلامت و کاهش استرس است. دلایل متفاوتی وجود دارند که چرا این کار مفید است.  پس بیرون بروید تا عملکرد مغز شما تقویت شود، تمرین صبحگاهی بیشترین اثر را دارد. تنها ۳۵ دقیقه دویدن با شدت متوسط، یا ورزش‌هایی از قبیل ایروبیک مغز شما را تکمیل اوج عملکرد فکری می‌کند، این کار با متعادل سازی مواد شیمیایی عصبی اجرا میشود که به عملکرد شناختی یاری مینماید.

 

اگر قادر به انجام فعالیت‌های بسیار شدید نیستید، مشکلی ندارد. مطالعه واپسین نشان می‌دهد که ۱۰ تا ۱۵ دقیقه پیاده‌روی تند می‌تواند شما را بسیار خلاق کند- چون هماهنگی ضروری برای پیاده‌روی، منطقه‌ای از مغز را که مسئول تفکر خطی است، اشغال می‌کند و ظرفیت شما را برای دریافت‌‌های خلاقانه، آزاد تولید میکند. از اینرو به خاطر داشته باشید، هر فعالیتی که ضربان قلب شما را بالا ببرد و سطح ویتامین دی شما را گسترش دهد، می‌تواند باعث گسترش در شناخت ‌شود.

 

 ۷ روش به اوج رساندن خلاقیت در ابتدای روز
۳- قبل از بهره برداری از کافیین یک ساعت صبر کنید

این ترفند امکان دارد برای افرادی که عادت به مصرف کافئین دارند، کمی عذاب‌آور باشد. بالاترین سطح کورتیزول مغز زمانی است که صبح از خواب بیدار می‌شوید، درست وقتی که اکثر ما عادت به بهره برداری از یک لیوان چای یا قهوه داریم. به‌هرحال، این کار درست نیست. وقتی بدن ما دوز کافئین صبحگاهی  را دریافت می‌کند، دیگر به آن تکیه می‌کند. و این کار در کل منجر به تولید کمتر کورتیزول می‌گردد و آن گسترش طبیعی که معمولا صبح‌ها اجرا میشود را کاهش می‌دهد. راه حل این سخت ساده است: کافیئن خود را حداقل یک ساعت بعد از‌بیدار شدن استفاده کنید. با این شیوه، هم کورتیزول به اندازه کافی در بدن شما ساخته شده و هم از مزیت کافیئنی که همه ما به آن عادت کرده‌ایم، بهرمند می‌شویم.

برای شما هم جالب است؟ :  استارتاپ های موفق با امکان اجرا در ایران
۴- با دست و بدون قصد و نیت بنویسید

حتماً ضروری نیست نویسنده باشید تا قادر باشید افکار شکل گرفته در فکر‌تان را به روی کاغذ بیاورید. در حقیقت، نوشتن می‌تواند یک شیوه بینهایت سودمند باشد. وقتی افکار مغشوش، در هم و برهم و دیوانه‌کننده خود را روی کاغذ می‌آورید، میتوانید روز خود را با چشمانی بازتر و شفاف‌تر شروع کنید. نوشتن یک محرک فوق‌العاده است که شما را برای داشتن یک روز خلاق و موفقیت‌آمیز تکمیل می‌کند.

 

تایپ کردن را فراموش کنید و درعوض یک قلم بردارید. گاهی نوشتن با دست را تجربه کنید، حضور جوهر را روی انگشتان‌تان حس کنید و بوی کاغذ نو را استشمام کنید. جریان خلاقیت کمی لحظه می‌برد. بررسی ها نشان می‌دهند که تنها چند دقیقه نوشتن به خاطر نوشتن، می‌تواند مثل یک ورزش درمانی رفتار کند که باعث تقویت حافظه می‌شود.

 

 ۷ روش به اوج رساندن خلاقیت در ابتدای روز
۵- تفکر کنید و متفکر باشید

کمپانی والت دیزنی بعد از معرفی مدیتیشن یا مراقبه در محل کار خود، به نتایج جذابی دست یافت. معلوم شد که تمرکز حواس یک تکنیک محشر است تا به کارمندان کمک کند به روشهای خلاقانه دست بیابند. عده ای بررسی ها ادعا می‌کنند که مراقبه بهمراه تمرکز حواس، سخت‌گیری  شناختی (Cognitive Rigidity) را کاهش می‌دهد. این بررسی ها نشان می‌دهند افرادی که مراقبه انجام نمی‌دهند، سخت‌گیری شناختی بیشتری درمقایسه با افرادی دارند که این کار را به طرز منظم انجام می‌دهند، این مردم به علاوه از طرف دیگر علاقه دارند از روشهای منسوخ شده و دشوار برای حل مشکلات راحت که بنا شده بر آزمایشات قبلی آنان هستند، استفاده نمایند. در چنین شرایطی ست که که مردم اهل مراقبه مشکلات را به شیوه‌های تازه حل می‌کنند.

 

روز خود را با ۱۵ الی ۲۰ دقیقه مراقبه ذهنی شروع کنید. این کار به شما یاری مینماید تا سخت‌گیری شناختی را محدود کنید، این کار ذهن شما را شفاف می‌کند تا درک خلاقیت به شکوفایی برسد. به علاوه از طرف دیگر دلیل آرامش احساسات شما و تقویت تمرکز و بینش می‌شود.

۶- ده دقیقه موسیقی گوش کنید

برای شما هم جالب است؟ :  تکنولوژی مالی، به هیچ وجه نگران کننده نیست

موسیقی یک ابزار فوق‌العاده برای باز کردن قفل خلاقیت است. بررسی ها واپسین نشان می‌دهند که موسیقی به تحریک بخشی از فکر شما که کنترل رفتار‌های حرکتی، احساسات و خلاقیت را بر عهده دارد، یاری مینماید. اگر در میانه انجام یک کار خلاقانه هستید موسیقی دلیل می‌شود تا تمرکز شما روی کارتان بیشتر شود. به‌هرحال شواهد حاکی از آن هستند که موسیقی در کل پرسشگری را گسترش می‌دهد. سعی کنید صبح‌ها لحظه دوش گرفتن یا تهیه صبحانه قبل از نشستن پشت میز کارتان به یک آلبوم تازه گوش دهید. موسیقی کلاسیک می‌تواند تاثیر بیشتری داشته باشد.

۷- گوشی همراه خود را خاموش یا در حالت بی‌صدا قرار دهید  

هیچ چیز به اندازه حواس‌پرتی نمی‌تواند قاتل خلاقیت باشد. وقفه دشمن انسان است. یک استراتژی برای چک کردن ایمیل، آپدیت شبکه‌های اجتماعی یا جواب به متن‌ها تنظیم کنید. اپ‌های پیغام‌رسان یا شبکه‌های اجتماعی قادر اند به خلاقیت شما آسیب بزنند، آن‌ها شما را به سوراخ خرگوشی هدایت می‌کنند که نه تنها انتهایی ندارد حتی چیزی هم در آن نیست. عدم وجود محرک‌های خارجی دلیل می‌شود که مغز محرک‌های خودش را بسازد.

 

شناور ماندن روی آب خلاقیت را به راهی شبیه به خواب یا مراقبه تحریک می‌کند. با این وجود بهره برداری از این امکان برای هر کسی نیست، با اینحال شما میتوانید تمرکز خلاقیت خود را با دوردستی از شبکه‌هایی از قبیل اینستاگرام یا فیس بوک تا انتهای روز حفظ کنید.  

ایران پی پر امیدوار است خبر ۷ شیوه به اوج رساندن خلاقیت در ابتدای روز مورد استقبال شما قرار بگیرد. این امکان را دارید با ابزارهای سایت که در پایین آمده دوستان علاقه مند را مطلع نمائید.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات