کد خبر : 19627
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۸
22 views بازدید

۱۰۰ خودروی مزخرف تاریخ (۱)

در دسته مقالات و اخبار خودرو مقاله ۱۰۰ خودروی مزخرف تاریخ (۱) را برای شما انتخاب کرده ایم که امیدواریم مورد قبول شما واقع شود.ایران پی پر تلاش میکند بهترین اخبرا خودرو را هر روزه برای شما گردآوری نماید. برترین ها – ترجمه از محمدرضا مرتضایی: اگر ماشین های بد در دنیا نبودند، پس به چه نحو می توانستیم ارزش ماشین های خوب را بدانیم؟ […]

در دسته مقالات و اخبار خودرو مقاله ۱۰۰ خودروی مزخرف تاریخ (۱) را برای شما انتخاب کرده ایم که امیدواریم مورد قبول شما واقع شود.ایران پی پر تلاش میکند بهترین اخبرا خودرو را هر روزه برای شما گردآوری نماید.

برترین ها – ترجمه از محمدرضا مرتضایی: اگر ماشین های بد در دنیا نبودند، پس به چه نحو می توانستیم ارزش ماشین های خوب را بدانیم؟ حتما در قبلی لیستی از ۱۰۰ ماشین برتر تاریخ را که برای شما علاقه مندان تکمیل کردیم را مشاهده کرده اید؛ با اینحال اینبار سر وقت ۱۰۰ ماشین مزخرف تاریخ صنعت خودروسازی رفته ایم که از جهات مختلف ضعیف بودند؛ عده ای از جهت دیزاین و ظاهر عده ای از جهت قدرت و… ضعیف بودند. در کمال تاسف بسیاری از این مدلهای وحشتناک در طول تاریخ در مارکت آمریکا تردد داشته اند.نکته قابل توجه در باب این ماشین ها این است که عده ای از آنها در دست به خودروسازان بزرگ می باشند.

۱۰۰٫پونتیاک سولستایس ۲۰۰۶

 
فرضیه خوبی که با استفاده ناقص از تکنولوژی خراب شد. صندلی راننده زشت و بلند و صندوق عقبی که تنها به اندازه قرار دادن یک تی شرت جا داشت، این ماشین را در این لیست قرار داد. این ماشین مقرر شده بود پونتیاک را نجات دهد با اینحال وزن زیاد و قدرت موتر کم و مهندسی ضعیف در دیزاین آن دلیل شد این رویا به حقیقت نپیوندد.

 

 


۹۹٫ فیات اسپورت کوپه ۱۲۴ – ۱۹۶۷

 
این ماشین دو در تر و تمیز وقتی از استیل تولید روسیه در بدنه خود استفاده کرد، از مد افتاد. از آن پس، پوسیدگی و زنگ زدگی جز لاینفک این نمونه از فیات ها به شمار می آمد.

 

 100 ماشین بد تاریخ (1)

 


۹۸٫ عقاب اصلی – ۱۹۸۹


تازه ترین کالا AMC در حقیقت همین نمونه عقاب اصلی شمرده می شود که ظاهر مسخره اش تا حدی شبیه به شاسی رنو ۲۵ دیزاین شده بود. ولی باید گفت هزینه این ماشین مسخره بدون هیچ دلیل مخصوصی به اندازه هزینه یک داج موناکو بود.

 

 100 ماشین بد تاریخ (1)

 


۹۷٫ دوو نوبریا – ۱۹۹۹

برای مدت کوتاهی کمپانی دوو حضور ناموفقی در مارکت آمریکا داشت. و در همین لحظه نوبریا معرفی شد و نتوانست توحهات را به خود جلب کند و هنوز دلیل آن برای مسئولین کمپانی واضح نیست.

برای شما هم جالب است؟ :  خودروهایی که ایرانی ها نپسندیدند!

 

 100 ماشین بد تاریخ (1)

 


۹۶٫آکورا ویگور – ۱۹۹۲


یک آکورد قرمزرنگ زمخت با موتوری ۵ سیلندر و بسیار طویل! این نمونه را می توان اولین نمونه از ماشین های اکورا دانست که به سادگی می توان از آن متنفر بود.

 

 100 ماشین بد تاریخ (1)

 


۹۵٫ پونتیاک گرند پریکس GXP

 
قرار دادن یک موتور ۳۰۳ اسب بخاری ۵٫۳ لیتری هشت سیلندر با دیفرانسیل جلو در این ماشین احمقانه بود.بهره برداری از تایرهای جلوی عریض تر از تایرهای عقب نمونه دیگری از اشتباهات بزرگ در این ماشین بود.

 

 100 ماشین بد تاریخ (1)

 


۹۴٫ آریل اتم -۱۹۹۶


اسم مستعار این ماشین، تنفر زنانه بود. این ماشین برای مسیرهای مسابقه ای و پیست ها خوب بود با اینحال برای هر جاده دیگری جز پیست، اذیت کننده به نظر می رسید. بهره برداری از کلاه ایمنی تنها برای ایمنی راننده در این ماشین نبود حتی نقش سقف، بادگیر، و سیستم HVAC  آن را نیز ایفا می کرد.

 

 100 ماشین بد تاریخ (1)

 


۹۳٫ وکتور w8 -1989


ماشین ۶۲۵ اسب بخاری جرارد ویگرت که بالای ۴۰۰ هزار دلار نیز هزینه داشت یک فاجعه به تمام معنا بود که بالاخره نیز به خط تولید رسید با اینحال تعداد خریداران آن تنها به عدد ۱۷ رسید. و بالاخره نیز آنها از این ماشین با اسم تخت خواب استفاده کردند.

 

 100 ماشین بد تاریخ (1)

 


۹۲٫ جنرال موتورز EV1 – ۱۹۹۷


در این نمونه از تازه ترین تکنولوژی برای تولید ماشینی برقی استفاده شده بود که خروجی کار بسیار ضعیف از آب در آمد چرا که این ماشین به قدری از جهت قدرت ضعیف بود که قادر به کشیدن یا حمل هیچ باری نبود و سطح ماشینهای تایکو قرار داشت. این نمونه، ده سال ماشین های برقی را به عقب راند.

 

 100 ماشین بد تاریخ (1)

 


۹۱٫ داج پلنجر – ۱۹۷۸


یک کوپه گالانت میتسوبیشی که علاقه داشت از اسم کمپانی مشهور به تولید ماشین های عضلانی بهره ببرد و مبدل به یک افسانه شود. قدرت موتور این ماشین واقعا خنده دار بود چرا که از یک موتور ۲٫۶ لیتری با قدرت ۱۰۵ اسب بخار در آن استفاده شده بود؛ قابل توجه این است که که نمونه های پایه آن حتی از موتورهای ۲ لیتری با قدرت ۷۷ اسب بخار بهره می بردند.

برای شما هم جالب است؟ :  ب‌ام‌و سری 8، اسطوره‌ای تکرارنشدنی

 

 100 ماشین بد تاریخ (1)

 


۹۰٫ سالین S7 – ۲۰۰۰


با بهره برداری از موتوری ۵۵۰ اسب بخاری از جهت تئوری، ماشین خوبی به نظر می رسید با اینحال در رفتار آنقدر ضعیف بود که به خاطر ماشین های اسبابازی می افتادیم. نمونه های توربو دوقلوی این ماشین در سال ۲۰۰۵ به مارکت آمد که از موتوری با ۷۵۰ اسب بخار قدرت بهره می بردند و هزینه ای برابر با ۵۸۵۲۹۶ دلار داشتند.

 

 100 ماشین بد تاریخ (1)

 


۸۹٫ فراری ۶۱۲ اسکاگیلتی – ۲۰۰۴


این نمونه از فراری در حقیقت ماشینی بزرگ، گیج و ۴ سرنشینی بود که با این وجود بسیار هم صدمه پذیر و ضعیف ساخته شده بود.موتور ۱۲ سیلندر و ۵٫۷ لیتری این ماشین نیرویی برابر با ۵۳۲ اسب بخار تولید می کرد با اینحال برای راندن این ماشین زشت کافی به نظر نمی رسید.

 

 100 ماشین بد تاریخ (1)

 


۸۸٫فورد اسپایر – ۱۹۹۳


این ماشین به وسیله کمپانی کیا ساخته شده بود و به وسیله فورد به فروش رفت که با عدم استقبال خریداران مواجه شد. چرا که موتور ۱٫۳ لیتری و ۴ سیلندر این ماشین در حقیقت آن را به یک زندان متحرک مبدل کرده بود.

 

 100 ماشین بد تاریخ (1)

 


۸۷٫ ژئو مترو – ۱۹۸۹


این ماشین سه سیلندر تولید کمپانی سوزوکی بود و با اسم نماد ماشین های اقتصادی که به فراموشی سپرده شدند از آن یاد می شود. این ماشین حتی از یک ماشین خیس کانورتیبل نیز کمتر قدرت داشت.

 

 100 ماشین بد تاریخ (1)

 


۸۶٫ شورلت لومیا APV


این ون طویل با بدنه ای پلاستیکی و داشبورد بالا به سادگی توانایی اجرا مسابقات اتومبیلرانی درون خود را داشت.شورلت و پونتیاک در تولید این ماشین که به اسم ون داست باستر نیز مشهور بود، اشتباه بزرگی مرتکب شدند.

 

 100 ماشین بد تاریخ (1)

 


۸۵٫فولکس واگن فاکس


فولکس واگن ورژن ای از نمونه گل را که در برزیل بود را برای مارکت آمریکا انتخاب کرد.این ماشین نیز با موتور ۱٫۸ لیتری و ۴ سیلندر و ۸۰ اسب بخاری و ۴ دنده دستی آن کمتر از حد انتظار ظاهر شد.

برای شما هم جالب است؟ :  بی‌کیفیت‌ترین خودروهای ایرانی را بشناسید!

 

 100 ماشین بد تاریخ (1)

 


۸۴٫ جگوار تیپ X – ۲۰۰۱


این ماشین آبروی کمپانی جگوار را برد.جگوار در این ماشین در حقیقت از دیزاین فورد موندنو استفاده کرده بود و روکشی از ورقه فلز XJ بر آن کشیده بود. این ماشین در حقیقت توهینی به تمام مالکین جگوار شمرده می شد چرا که در هر محفلی که وارد می شدید، طنزی در باب آن گفته می شد.

 

 100 ماشین بد تاریخ (1)

 


۸۳٫ولوو ۲۶۲C – ۱۹۷۸


برتونه ایتالیا با مبدل سری ۲۶۰ ولوو به کوپه های دو در در حقیقت خود رار مضحکه خیابان های استکهلم کرد.

 

 100 ماشین بد تاریخ (1)

 


۸۲٫ کاتلس اولدزموبیل کانورتیبل – ۱۹۹۰

 
این ماشین یک نمونه  از سری کاتلس با دیفرانسیل جلو بود که با دیزاین بدی که داشت توجه فراوانی را به خود جلب نکرد. رانندگی با آن مانند حرکت بر روی یک تخم مرغ شکسته بود.

 

 100 ماشین بد تاریخ (1)

 


۸۱٫آستین آلگرو – ۱۹۷۳


باید در اینجا این خبر خوب را به شما بگوییم که این ماشین هرگز به آمریکا صادر نشد چرا که با مشکلات عدیده ای در قسمت تعلیق و پنوماتیک هایدرگس خود مواجه بود.  علاقه مندان به سری تاپ گیر شدیدا از این ماشین بدشان می آید.

 

 100 ماشین بد تاریخ (1)

 


۸۰٫ روور Sd1 – ۱۹۸۰


این ماشین با موتوری ۳٫۵ لیتری و هشت سیلندر و قدرتی ۱۳۳ اسب بخاری به وسیله بیوک ساخته شد. بدنه این ماشین به قدری بد بود که اگر آب یا مایعات بر روی ان میریخت و یا حتی از کنار استخر نیز رد می شدید، به سرعت شروع به زنگ زدن می کرد.

 

100 ماشین بد تاریخ (1) 

سایت خبری “ایران پی پر” امیدوار است اخبار خودرو آن و از نمونه خبر ۱۰۰ خودروی مزخرف تاریخ (۱) مورد بهره برداری شما دوستان عزیز واقع شود. شما خواننده گرامی در بیشتر مواقع میتوانید دوستان خود را با ابزارهای سایت در باب این مقاله و مباحث دیگر سایت مطلع نمایید.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات