کد خبر : 32067
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۴:۲۳
18 views بازدید

۱۰۰ فوتبالیست برتر تاریخ (۱)

در اخبار حال حاضر در باب مشاهیر جهان خبری داریم مبنی بر اینکه ۱۰۰ فوتبالیست برتر تاریخ (۱) . پیشتر بیشتر در این باره شرح خواهیم داد. وب‌سایت طرفداری – شهروز حدادیان:  انتخاب بهترین های تاریخ، پیوسته کاریست که جراید و خبرنگاران علاقه مخصوصی به آن دارند و بطور کلیً امری خواست ای است، که می تواند موافقین و مخالفین فراوانی همراه داشته باشد. تارنما […]

در اخبار حال حاضر در باب مشاهیر جهان خبری داریم مبنی بر اینکه ۱۰۰ فوتبالیست برتر تاریخ (۱) . پیشتر بیشتر در این باره شرح خواهیم داد.

وب‌سایت طرفداری – شهروز حدادیان:  انتخاب بهترین های تاریخ، پیوسته کاریست که جراید و خبرنگاران علاقه مخصوصی به آن دارند و بطور کلیً امری خواست ای است، که می تواند موافقین و مخالفین فراوانی همراه داشته باشد. تارنما Fourfourtwo، صد بازیکن برتر تاریخ فوتبال را اینگونه چینش کرده است:
۱۰۰٫ گئورگی هاجی (رومانی)

با یکی از شگفت انگیزترین مسیرهای زندگی حرفه ای به اشتراک بزرگان دوران تازه، هاجی با اسم بزرگترین بازیکن و هافبک هجومی در بهترین دوران رومانی سرگرم به بازی بود، قبل از اینکه دو سال گاهی موفق و گاهی ناکام در رئال مادرید سپری کند و سپس در بارسلونا نیز دوران مشابهی را سپری نماید.

 

بین این دو دوره را در ایتالیا سپری نمود و بهمراه میرشا لوچسکو یک “رومانی کوچک” در برشا ایجاد کرد. در فصل اول حضورش بهمراه برشا راهی سری بی شد، با اینحال به توجه به پیشنهادات خوب از دیگر تیم های سری آ، در برشا ماند و این تیم را به سری آ بازگرداند. در ۳۰ سالگی به ذهن خطور می کند به سنین بازنشستگی نزدیک می شد، با اینحال با پیوستن به گالاتاسارای، پنج سال درخشان را تجربه کرد و به طرز درستی، زندگی افسانه ای را پیش رو گرفت و ۱۰ جام با این تیم کسب نمود.

برهه برجسته زندگی حرفه ای: جام جهانی ۱۹۹۴ آمریکا؛ وقتی که رومانی با الهام از هاجی و پای چپ جادویی اش با عبور از سد آرژانتین راهی یک چهارم نهایی مسابقات شد.


 

۹۹٫ ماریو کولونا (پرتغال)

100 فوتبالیست برتر تاریخ به انتخاب FourFourTwo (بخش اول)

به توجه به تنها ۱۷۲ سانتی متر قد، کاپیتان تیم ملی پرتغال در جام جهانی ۶۶، هم در تیم ملی و هم در باشگاهش بازیکن بسیار قوی و جدی بود. وی بهمراه بنفیکا دو بار فاتح جام باشگاه های اروپا در ابتدا دهه ۶۰ شد. کولونا یک هافبک باکس تو باکس اصیل بود که اوزه بیو در ستایش وی گفته بود: “چسبی بود که ما را به هم می چسباند.” ایشان می موفق شد هم در عقب و هم در جلوی زمین بازی کند و هم تیمی هایش را با ترکیبی از شوخی و شور و شوق به هیجان می آورد.

برهه برجسته زندگی حرفه ای: سال ۱۹۶۱؛ ایشان تلاش غیرقابل توصیف و توقفی در پیروزی ۳-۲ بنفیکا در طرف دیگر بارسلونا در فینال جام باشگاه های اروپا در برن انجام داد.

 


۹۸٫ ماریو کمپس (آرژانتین)

100 فوتبالیست برتر تاریخ به انتخاب FourFourTwo (بخش اول)

تنها چهار بازیکن آرژانتینی موفق به کسب عنوان آقای گلی لالیگا (پیچیچی) شده اند و کمپس یکی از آن هاست. ایشان با اسم یک مهاجم تنومند و موثر در والنسیا سرگرم بازی بود و به خوبی گلزنی می کرد، به ویژه در دو فصل ۱۹۷۶/۷۷ و ۱۹۷۷/۷۸٫ کمپس بهمراه والنسیا فاتح جام در جام اروپا در سال ۱۹۸۰ شد. ولی باید گفت ایشان بیشتر به درخشش منفجرکننده اش در جام جهانی ۱۹۷۸ شناخته می شود. شش گل به ثمر رساند و آقای گل جام جهانی شد.

برای شما هم جالب است؟ :  باورهای اشتباه در باب دیکتاتورهای جهان (1)

برهه برجسته زندگی حرفه ای: فینال جام جهانی ۱۹۷۸؛ به ثمر رساندن دو گل در فینال جام جهانی ۱۹۷۸ فارغ از همه چیز برای این انتخاب کافی نیست. کمپس دو بار دروازه هلند را گشود از نمونه گل قهرمانی آرژانتین در وقت های فراوانی.


۹۷٫ نیمار (برزیل)

100 فوتبالیست برتر تاریخ به انتخاب FourFourTwo (بخش اول)

نیمار بعد از لیونل مسی و کریستیانو رونالدو، ستاره بزرگ بعدی است. در ۲۵ سالگی نه تنها فوتبال را به مرزهای تازه ای مبدل می کند، حتی از منظر سطح عملکرد، بسیار محشری است. آنچه که ایشان با سانتوس، بارسلونا و تیم ملی برزیل به دست آورده است، باورنکردنی است (وی ۵۲ گل ملی به ثمر رسانده است و می تواند به رکورد ۷۷ گل پله دست یابد.) ایشان توانایی این مسئله را دارد که همراه با گابریل ژسوس و فیلیپه کوتینیو اثبات نماید که دوران بهترین روزهای کشورش سرنرسیده است.

برهه برجسته زندگی حرفه ای: المپیک ۲۰۱۶؛ نیمار مورد انتقاد بسیاری با اسم کاپیتان تیم ملی کشورش قرار گرفت، با اینحال با کسب عنوان قهرمانی المپیک ۲۰۱۶ ریو، بر این فشار چیره شد.

 


۹۶٫ اوبدولیو وارلا (اروگوئه)

100 فوتبالیست برتر تاریخ به انتخاب FourFourTwo (بخش اول)

هافبکی که با پنارول درخشید و به میزان شبیه به در خط دفاعی نیز عملکرد درخشانی داشت. وی با اسم کاپیتان نقشی محوری و بنیادی در پیروزی شوکه کننده اروگوئه در طرف دیگر برزیل در فینال جام جهانی ۱۹۵۰ ایفا نمود. بعد از اینکه مربی رختکن اروگوئه را قبل از بازی فینال ترک نمود، وارلا به بازیکنان دستور داد که دستورات مربی قبل از بازی را نادیده بگیرند و بازی تدافعی را فراموش کنند و بجای آن در طرف دیگر میزبان و بدون ترس یک بازی تهاجمی را به نمایش گذارند. اروگوئه دقیقا این کار را انجام داد و باعث تزلزل میزبان شد و اروگوئه با نتیجه ۱-۰ قهرمان شد.

برهه برجسته زندگی حرفه ای: فینال جام جهانی ۱۹۵۰؛ وارلا عمدا شروع به بحث با داور انگلیسی جورج ریدر کرد که سرعت برزیلی ها را کم کند و بعد از قبل افتادن شان، از سرعت گرفتن از نو شان جلوگیری کند و این نقش بازی کردنش جواب هم داد.

برای شما هم جالب است؟ :  ورزشکاران مشهوری که به قتل متهم شدند!

 


۹۵٫ ژالما سانتوس (برزیل)

100 فوتبالیست برتر تاریخ به انتخاب FourFourTwo (بخش اول)

هم تیمی سابق پله که به وسیله وی با اسم یکی از ۱۲۵ بازیکن برتر تاریخ فوتبال انتخاب شد. ایشان در ۹۸ بازی ملی حضور یافت و دو بار بهمراه برزیل فاتح جام جهانی شد. وی تنها در یکی از بازی های جام جهانی ۱۹۵۸ به میدان رفت، با اینحال با اسم بهترین مدافع راست مسابقات انتخاب شد، از این جهت این نمایش ایشان باید دیده شود. همراه با نیلتون سانتوس مدافع چپ برزیل، ژالما سانتوس به ندرت عقب نشینی می کرد و شروع سنت بهره برداری از مدافعان تهاجمی از برزیلی ها بود و الگویی برای آتی این نوشته شدند.

برهه برجسته زندگی حرفه ای: فینال جام جهانی ۱۹۶۲؛ در دیدار مقابل چکسلواکی، سانتوس گل آخر را مسابقه را که به وسیله واوا به ثمر رسید پایه گذاری کرد.

 


۹۴٫ زلاتان ابراهیموویچ (سوئد)

100 فوتبالیست برتر تاریخ به انتخاب FourFourTwo (بخش اول)

یک سوالی که ممکن بود پنج سال پیش به روش جدی در انگلیس مطرح شود، با اینحال اکنون نه، در باب سریال قهرمانی های مرد باشکوه و ترشروی سوئدی بود و وی مبدل به یک قهرمان بی مانند در عصر مدرن شده است. قبل از اینکه ایشان در فصل قبلی علی رغم درخشش خود موفق به کسب عنوان قهرمانی لیگ برتر نشود، یه عنوان یک مهاجم بزرگ، در ۱۳ فصل از ۱۴ فصل واپسین موفق به کسب عنوان قهرمانی لیگ شد (به توجه به اینکه دو قهرمانی به دلیل کالچوپولی از یوونتوس کسر شد). عده ای بازیکنان قابلیت های فیزیکی و حتی فنی زلاتان را  داشته اند، با اینحال هیچ کدام چنین هویتی نداشتد.

برهه برجسته زندگی حرفه ای: می توان به پیروزی ۴-۳ سوئد در طرف دیگر انگلیس با چهار گل زلاتان از نمونه گل قیچی برگردانش اشاره نمود. یا می توان به فصل ۲۰۱۰/۱۱ اشاره نمود که بعد از سخت با پپ گواردیولا با ترک بارسلونا، به سری آ بازگشت و به میلان در راه تازه ترین عنوان اسکودتویش کمک کرد.

 


۹۳٫ فیلیپ لام (آلمان)

100 فوتبالیست برتر تاریخ به انتخاب FourFourTwo (بخش اول)

یکی از بازیکنانی که توانایی اش در طول لحظه برای شما آشکار می شود. لام یکی از مهمترین مدافع کناری عصر مدرن است. بایرن مونیخ یوپ هاینکس، تیم ملی آلمان یواخیم لوو و بایرن مونیخ پپ گواردیولا همگی حاکی از این نوشته است که لام برای مدتی طولانی، استانداردهای شگفت انگیزی از خود به نمایش گذاشت.

 

لام با اسم یک مدافع باهوش و تکنیکی در دو موقعیت بسیار دارای اختلاف، در کمال مطلق بازی کرد. سری جام های وی (از قهرمانی با آلمان در جام جهانی ۲۰۱۴ تا قهرمانی های متعددش با بایرن مونیخ) بیننده خوبی در خصوص عملکرد محشر اش در دوران حرفه ای بود. گواردیولا در خصوص وی بیان میکند: “ممکن است ایشان باهوش ترین بازیکنی است که در زندگی حرفه ای با ایشان تمرین کرده ام. ایشان در سطح دیگری است.”

برای شما هم جالب است؟ :  گئورگ لوكاچ، فیلسوفِ اخلاقگرا

برهه برجسته زندگی حرفه ای: حتی وقتی که با اسم هافبک میانی استفاده شد، به سادگی  در پست جدیدش بازی می کرد و خودش را وفق داد و با اسم کاپیتان تیم گواردیولا، سه قهرمانی پشت سر هم بوندسلیگا کسب نمود.

 


۹۲٫ ساندور کوچیس (مجارستان)

100 فوتبالیست برتر تاریخ به انتخاب FourFourTwo (بخش اول)

مسلما بهترین سرزن تمامی اعصار بود، بازیکنی که متوسط گل های زده اش باورنکردنی بود. ایشان در ۶۸ بازی ملی ۷۵ گل به ثمر رساند و بهمراه مجارستان قهرمان المپیک ۱۹۵۲ شد و متوسط بیش از یک گل در هر بازی را در طول هفت فصل حضورش در هانود به ثمر رساند و سه بار قهرمان لیگ شد. کوچیس در سال ۱۹۵۸ راهی بارسلونا شد و طی دو فصل نخستش در کاتالونیا قهرمان لالیگا شد، با وجود این به دلیل مصدومیتش این نوار پاره شد.

برهه برجسته زندگی حرفه ای: جام جهانی ۱۹۵۴؛ کوچیس با به ثمر رساندن ۱۱ گل در آن مسابقات، نه تنها آقای گل مسابقات شد، حتی نقش بسزایی در عملکرد باشکوه مجارستان در جام جهانی ایفا نمود، با وجود این با شکست ۳-۲ مقابل آلمان درفینال، این تیم نایب قهرمان شد.

 


۹۱٫ سپ مایر (آلمان)

100 فوتبالیست برتر تاریخ به انتخاب FourFourTwo (بخش اول)

سپ مایر دروازه بان بزرگ تیم ملی آلمان، در بیشتر مواقع در بایرن مونیخ عضویت داشت و بین سال های ۱۹۶۸ تا ۱۹۷۴، چهار عنوان قهرمانی بوندسلیگا کسب نمود. وی به علاوه از طرف دیگر یک نقطه اتکا در تیمی بود که در سال های ۱۹۷۴، ۱۹۷۵ و ۱۹۷۶ سه بار پشت سر هم قهرمان جام باشگاه های اروپا شد. مایر تجسم کامل ثبات چه از لحاظ عملکرد و چه از لحاظ انتخاب بود.

 

ایشان بین سال های ۱۹۶۶ تا ۱۹۷۹ در ۱۳ سال پشت سر هم در تمامی مسابقات لیگ به میدان رفت و رکورد ۴۲۲ بازی پشت سر هم نیز به ثبت رساند. این رکورد هنوز یک رکورد ملی است. در سطح بین المللی ایشان بهمراه آلمان فاتح یورو ۷۲ و جام جهانی ۷۴ شد.

برهه برجسته در زندگی حرفه ای: ایشان با بایرن مونیخ و تیم ملی آلمان موفق به کسب سه گانه  قهرمانی بوندسلیگا، جام باشگاه های اروپا و جام جهانی در سال ۱۹۷۴ شد.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات