کد خبر : 20784
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۸
8 views بازدید

۱۵ حقیقت جالب در باب شخصیت «والتر وایت»سریال «بریکینگ بد»

درمورد اخبار صدا و سیما و تلوزیون در خبرها آمده است که ۱۵ حقیقت جالب در باب شخصیت «والتر وایت»سریال «بریکینگ بد» . پیشتر با “ایران پی پر” باشید تا این خبر را با هم بخوانیم. تارنما روزیاتو: در عصر امروز که باید آن را عصر طلایی تلویزیون اسم گذاری کرد، سریال «بریکینگ بد» (Breaking Bad) را نیز باید یک شاهکار هنری در عرصه ی […]

درمورد اخبار صدا و سیما و تلوزیون در خبرها آمده است که ۱۵ حقیقت جالب در باب شخصیت «والتر وایت»سریال «بریکینگ بد» . پیشتر با “ایران پی پر” باشید تا این خبر را با هم بخوانیم.

تارنما روزیاتو: در عصر امروز که باید آن را عصر طلایی تلویزیون اسم گذاری کرد، سریال «بریکینگ بد» (Breaking Bad) را نیز باید یک شاهکار هنری در عرصه ی تولید سریال های تلویزیونی دانست. این سریال که از جریان های شکسپیر الهام گرفته است جریان یک معلم شیمی آرام و فروتن را روایت می کند که ابتلا به سرطان ریه دلیل می شود که به یک تولید کننده ی بزرگ مواد مخدر مبدل گردد. سیر روایی جریان این سریال طوری است که شما را شیفته خود می کند در چنین موقعیتی جریان آن کمتر دچار فراز و نشیب شدید شده و معمولاً در یک سیر یکنواخت حرکت می کند. در چنین موقعیتی چنان به نکات جریان با دقت پرداخته شده است که این کمبود اوج و فرود مخصوصا در فصل های اول چیزی از مهیج بوده و جذابیت آن نمی کاهد.

این سریال برای بار نخست در سال ۲۰۰۸ پخش شد و به سرعت با اسم پربیننده ترین سریال دوران خود مبدل گردید. یکی از دلایل اصلی موفقیت سریال را باید بازی بی نقص و طبیعی برایان کرانستون در نقش اول سریال یعنی والتر وایت دانست. کرانستون و وینس گیلیگان همراه با دیگر بازیگران و عوامل سریال، شخصیتی را بوجود آوردند که بی تردید در تاریخ تولید سریال های تلویزیونی جاودانه شده است و بدون اغراق والتر وایت یکی از به خاطر ماندنی ترین ضد قهرمانان تاریخ تلویزیون و سینما باقی خواهد ماند.

این سریال به خاطر توجه دقیق و فراوان داستانش به نکات نیز مورد ستایش قرار گرفته است. اسم گذاری اپیزودها، نحوه ی معرفی ی تیتراژ فیلم، پیغام های پنهان، کنایه های تصویری، اشارات به دیگر فیلم ها و سریال ها و اخبار غیر موثق از دیگر نکات برجسته سریال «بریکینگ بد» بود که تماشاگران را شیفته خود کرده بودند.

در چنین موقعیتی واقعیات با مزه ای در باب شخصیت والتر وایت می باشد که امکان دارد علاقه مندان سریال «بریکینگ بد» از آن ها اطلاعی نداشته باشند. با اینحال باید بدانید که شخصیت والتر وایت در پشت صحنه نیز به اندازه ی جریان اصلی سریال چشمگیر و پر حرف و حدیث بوده است. پیشتر ی این نوشته تصمیم گرفته ایم شما را با واقعیاتی جالب در باب این شخصیت پرطرفدار تلویزیونی آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

۱۵- شخصیت والتر وایت اشتراکات بسیاری با هایزنبرگ حقیقی داشت

15 واقعیت جالبی که در مورد شخصیت «والتر وایت» در سریال «بریکینگ بد» نمی دانستید

بسیاری بر این نکته واقف هستند که لقب «هایزنبرگ» برای والتر وایت در این سریال از زندگی حقیقی دانشمندی به اسم ورنر هایزنبرگ الهام گرفته شده است با اینحال این انتخاب هم شبیه بسیاری دیگر از مفاهیم و نکات مرتبط به فیلم به روش اتفاقی انتخاب نشده و این دو شخصیت اشتراکات بسیاری با هم دارند.

هایزنبرگ حقیقی هم شبیه والتر وایت از سرطان رنج می برد با این وجود نه سرطان ریه. غیر از این مسیر شغلی آن ها نیز بطور کلیً شبیه به بود بدین معنی که آن ها کارشان را از یک حرفه ی بسیار مثبت و مفید و کوچک شروع کرده و سپس به مرور لحظه وارد جهان کاری تاریکی شدند. ورنر هایزنبرگ در سال ۱۹۳۲ برنده جایزه نوبل شد با اینحال بعدها به عضویت تیم بررسی بمب اتمی نازی ها سود.

با اینحال ممکن است اصلی ترین دلیل برای این که برای والتر وایت لقب «هایزنبرگ» انتخاب شد این بود که ورنر هایزنبرگ بیشتر به دلیل نظریه مشهور «عدم قطعیت» (Uncertainty Principle) شناخته می شد. این تئوری ادعا می کند که تکانه ی ذرات و مکان دقیق آن ها را نمی توان با قطعیت کامل شناخت. همین مسئله با اسم کنایه ای برای مبدل شدن والتر وایت از یک معلم فروتن و نسبتاً ضعیف النفس به یک خلافکار سنگدل و سرسخت رفتار می کند که با گسترش موفقیتش در جهان خلافکاران (گسترش تکانه) تعیین کردن دیدگاه اخلاقی ایشان به مرور لحظه سخت تر و سخت تر می شود.

۱۴- کلاه مشهور والتر وایت برای جلوگیری از سوختگی پوست در اثر اشعه ی آفتاب به این شخصیت اضافه شد

15 واقعیت جالبی که در مورد شخصیت «والتر وایت» در سریال «بریکینگ بد» نمی دانستید

یکی از به خاطر ماندنی ترین عکس ها این سریال را باید ظاهر تازه والتر وایت با کلاه مشکی و عینک دانست که وی را به یک خلافکار بالفطره مبدل می کرد. اگر چه گیلیگان قصد داشت با تغییر در نحوه ی لباس پوشیدن و ظاهر والتر وایت ورود ایشان به جهان خلافکاران را نشان دهد با اینحال دلیل دیگری نیز برای اضافه کردن کلاه وجود داشت.

به گفته ی کاتلین دتورو، طراح لباس این سریال، اصلی ترین دلیلی که دلیل شد کلاه به ظاهر تازه کرانستون با موهای تراشیده اضافه شود کمک به ایشان در جهت نسوختن پوست سرش بود چونکه بخش های فراوانی از فیلم در پایین آفتاب سوزان نیومکزیکو فیلم برداری می شد.

با استناد به این که بسیاری از صحنه های فصل دوم سریال که مرتبط به هایزنبرگ بودند در محیط باز رخ می دادند این ایده گیری منطقی و بجا به نظر می رسد. ممکن است تولیدکنندگان سریال فکر نمی کردند که این کلاه به یکی از نمادهای اصلی شخصیت هایزنبرگ مبدل شود با اینحال همین کلاه نقش فراوانی در موفقیت شخصیت هایزنبرگ ایفا کرد.

برای شما هم جالب است؟ :  بهترین سریال های غیرآمریکایی
۱۳- برایان کرانستون نقش بسیار مهمی در موفقیت شخصیت والتر وایت داشت

15 واقعیت جالبی که در مورد شخصیت «والتر وایت» در سریال «بریکینگ بد» نمی دانستید

برایان کرانستون نه تنها مسئول زندگی بخشیدن به شخصیت والتر وایت بود حتی در شکل دهی به جریان زندگی ایشان و ظاهرش نیز سهم فراوانی داشت. در سریال «بریکینگ بد» لباس پوشیدن مردم برای نشان دادن شخصیت آن ها مورد بهره برداری قرار می گیرد و از لباسی که والتر وایت در هر اپیزود می پوشد می توان مقدار غرق شدن ایشان در جهان خلافکاران را حدس زد. بدین جهت در قسمت های اول باید والتر وایت با اسم یک شخصیت ساده، آرام و گاهی خسته کننده به نمایش قرار داده می شد و کرانستون کمک فراوانی کرد که این چنین شخصیتی به نمایش درآید. وی حتی سعی کرد سبیل والتر وایت را طوری دیزاین کند که به سبیل یک موش مرده مشابهت داشته باشد.

هر راهی که کرانستون و گیلیگان برای شناساندن شخصیت والتر وایت استفاده کرده باشند باید اذعان کرد که نتیجه باورنکردنی و محشر است. شخصیت والتر وایت در قسمت های اول سریال طوری دیزاین شده که مبدل شدن وی به یک انسان خلافکار و قصی القلب بسیار بعید به نظر می رسد.

۱۲- در حقیقت یک فروشنده ی مواد مخدر به اسم والتر وایت وجود داشته است

15 واقعیت جالبی که در مورد شخصیت «والتر وایت» در سریال «بریکینگ بد» نمی دانستید

هنر اغلب از زندگی حقیقی الهام می گیرد با اینحال عده ای اوقات تصویر این مسئله نیز صدق می کند. در دوران اوج شهرت سریال «بریکینگ بد» و آشنایی همه ی علاقه مندان با قاچاقچی مواد مخدری به اسم والتر وایت در شهر آلبوکرکی ایالت نیومکزیکو، ممکن است بدترین اسم برای افرادی که در قاچاق مواد مخدر فعالیت می کردند والتر وایت بود.

با اینحال در سال ۲۰۱۳ در آلاباما مردی به وسیله پلیس بازداشت شد که والتر وایت اسم داشت و در قاچاق مواد مخدر اکتیو بود. جالب تر این که این مرد در عرصه ی قاچاق متامفتامین فعالیت می کرد که چنین تشابهی بینهایت سرگرم کننده به نظر می رسد. والتر وایت حقیقی به ۱۲ سال زندان محکوم شد که ممکن است بتوان اسم والتر وایت و سریال «بریکینگ بد» و بخصوص بی اطلاعی ایشان از چنین سریالی را در دستگیری ایشان موثر دانست.

در حقیقت، والتر وایت آلابامایی کار خود را قبل از سال ۲۰۰۸ و شروع سریال «بریکینگ بد» شروع کرده بود پس امکان دارد که هنر بازهم از زندگی حقیقی انسان ها الهام می گیرد و نه بالعکس.

۱۱- برای وی آگهی درگذشتی در یک روزنامه ی حقیقی به چاپ رسید

15 واقعیت جالبی که در مورد شخصیت «والتر وایت» در سریال «بریکینگ بد» نمی دانستید

سریال «بریکینگ بد» یکی از آن سریال های درستی است که انتهای بینهایت سرگرم کننده و مناسبی دارد با اینحال این مسئله حاوی چنین مفهومی نیست که طرفدران سریال از نتیجه ی سریال و مرگ والتر شگفت زده و حتی اراحت نشده باشند.

عده ای از این علاقه مندان با چاپ یک آگهی فوت در روزنامه ی محلی آلبوکرکی با عکسی از ارباب جهان مواد مخدر نمایش دادند که تا چه حد یک شخصیت می تواند در فکر تماشاگر جای گرفته و باور پذیر شود. در این آگهی ترحیم نوشته شده بود:” وایت یک محقق علم شیمی بود که در دبیرستان شیمی تدریس می کرد و بعدها یک امپراطوری تولید متامفتامین را پایه ریزی کرد”. پیشتر آمده بود:” هدایای شما صرف امرو خیریه مرتبط به مبارزه با مواد مخدر به انتخاب شما خواهد شد”.جالب تر از همه این که اگر کسی هم با این سریال آشنایی نداشت به سادگی باور می کرد که این آگهی ترحیم مرتبط به یک شخصیت حقیقی است. این مسئله انتهای هوشمندانه سریال را نشان می داد.

۱۰- نقش کرانستون در سریال «پرونده های ایکس” به وی کمک کرد که نقش والتر وایت را بدست آورد

15 واقعیت جالبی که در مورد شخصیت «والتر وایت» در سریال «بریکینگ بد» نمی دانستید

اگر چه وینس گیلیگان از همان ابتدا برایان کرانستون را برای ایفای نقش والتر وایت مقرر کرده بود با اینحال مدیران شبکه ی اَی ام سی کسان دیگری را برای این نقش توصیه کردند. بدلیل آنکه کرانستون بیشتر به خاطر نقش کمدی اش در سریال «مالکوم در میانه» (Malcolm in the Middle) شناخته می شد مدیران شبکه استدلال می کردند که وی نخواهد موفق شد یک نقش جدی با اسم خلافکار را بر عهده بگیرد.

باید در اینجا این خبر خوب را به شما بگوییم که در آن دوران دیگر آیتم‌های مسئولین شبکه اَی ام سی در معرض نبودند و این مسئله به گیلیگان فرصت دیگری داد که کرانستون را برای نقش والتر وایت محاسبه کند.. ایشان با نشان دادن یکی از اپیزودهای سریال «پرونده های ایکس» (The X-Files) با عنوان «Drive» به مسئولین شبکه که کرانستون در آن نقش یک شخصیت شرور و دیوانه ضد یهودی را بازی می کرد آن ها را متقاعد نمود که کرانستون توانایی ظاهر شدن در نقش والتر وایت را دارد.

بازی محشر و دراماتیک کرانستون در این اپیزود از قبل گیلیگان را قانع کرده بود که نقش والتر وایت را به کرانستون بسپارد و مسئولین شبکه ی اَی ام سی نیز با دیدن حرکات کرانستون در این اپیزود به خواسته ی گیلیگان رضایت دادند. این ایده مهم بالاخره به موفقیت سریال «بریکینگ بد» و شخصیت والتر وایت منجر شد.

۹- جان کیوزاک و متیو برودریک برای بازی در نقش والتر وایت مقرر کرده شده بودند

15 واقعیت جالبی که در مورد شخصیت «والتر وایت» در سریال «بریکینگ بد» نمی دانستید

قبل از آن که مسئولین شبکه ی اَی ام سی بپذیرند که کرانستون توانایی بازی در نقش والتر وایت را دارد، چندین بازیگر دیگر به طرز جدی برای بازی در این نقش مورد استقبال قرار داشتند از نمونه جان کیوزاک و متیو برودریک. اگر چه از عده ای لحاظ توجه به این بازیگران برای نقش والتر وایت کمی باورنکردنی به نظر می رسد با اینحال ضروری است بگوییم که این دو نیز به دلیل استعداد محشر ی خود توانایی ایفای این نقش به بهترین نحو ممکن را داشتند. کیوزاک در طول دوران حرفه ای بازیگری خود نمایش داده است که توانایی ایفای نقش در شکل شخصیت های منفی و مثبت را دارد.

برای شما هم جالب است؟ :  جوخه‌ی انتحار؛ بررسی قسمت پنجم فصل هفتم «بازی تاج و تخت»

با اینحال روی هم رفته با استناد به جریان سریال نمی توان کسی خوب تر از کرانستون را برای این نقش تصور کرد و وینس گیلیگان نیز از قبل مطرح کرده بود که نمی خواهد یک بازیگر بزرگ را برای ایفای نقش والتر وایت استخدام کند چونکه این مسئله به مقبولیت سریال لطمه خواهد زد. موفقیت سریال «بریکینگ بد» نشان داد که گیلیگان دقیقاً می دانست دارد چکار می کند.

۸- پیش از هرچیز مقرر شده بود شخصیت والتر وایت جوان تر باشد

15 واقعیت جالبی که در مورد شخصیت «والتر وایت» در سریال «بریکینگ بد» نمی دانستید

با اینکه ابتلای والتر وایت به سرطان چیزی بود که دلیل شد وی به سوی مبدل شدن به یک مغز متفکر جهان قاچاق مواد مخدر سوق داده شود با اینحال سخت میانسالی نیز در این مسئله نقش داشت به ویژه وقتی که وی علی رغم افزایش یافتن از سرطان باز هم به ساختن امپراطوری قاچاق مواد مخدر خود ادامه می دهد و از بین رفتن نشانه های سرطان دلیل نمی شود که وی از نقش یک تولید کننده ی متامفتامین خارج شود.

وینس گیلیگان در سناریوهای ابتدایی ی سریال «بریکینگ بد» شخصیت والتر وایت را یک مرد چهل ساله ترسیم کرده بود و نه یک مرد پنجاه ساله. با اینحال بالاخره تصمیم گرفته شده که والتر وایت مسن تر باشد تا بحران میانسالی باورپذیرتر بوده و این که وقتی والتر میراث خود در زندگی را به مساله می کشد طبیعی تر و منطقی تر به نظر برسد. اگر اینطور نباشد دلیلی برای ادامه دادن تولید مواد مخدر بعد از افزایش از بیماری سرطان باقی نمی ماند یا دستکم کمتر باورپذیر می بود.

برای عده ای از تماشاگران جوان سریال ممکن است فرقی نمی کرد که والتر وایت ۴۰ ساله یا ۵۰ ساله باشد با اینحال این ایده دلیل شد که بسیاری از علاقه مندان میانسال سریال با شخصیت والتر وایت همزادپنداری بهتری داشته و مبدل شدن ایشان به هایزنبرگ را بهتر باور کنند.

 ۷- مختصات شماره های بلیط بخت آزمایی وی به جای فیلمبرداری سریال منتهی می شد

15 واقعیت جالبی که در مورد شخصیت «والتر وایت» در سریال «بریکینگ بد» نمی دانستید

در اپیزود «Buried» در فصل پنجم، والتر مجبور می شود مکانی را برای قایم کردن پول هایی که از روش تولید و فروش متامفتامین بدست آورده بیابد. وی نقطه ای در وسط بیابان نیومکزیکو را برای این کار انتخاب می کند و برای این که نقطه ی دقیق دفن پول هایش را فراموش نکند با بهره برداری از مختصات محل یک بلیط بخت آزمایی می خرد.

اگر چه دنبال کردن مختصات اعداد روی این بلیط بخت آزمایی شما را به پول های والتر وایت نخواهد رساند با اینحال بی تردید شما را مستقیماً به استودیو آلبوکرکی که سریال در آن جا ساخته می شد رهنمون می کرد.

جالب این که اولین قسمت فیلم «انتقام جویان» (The Avengers) نیز در همین استودیو فیلم برداری می شد و در یکی از صحنه های فیلم برداری سریال «بریکینگ بد» ساموئل ال جکسون که در این فیلم نقش نیک فیوری را بازی می کرد وارد صحنه شده و با شوخی از کارگردان درخواست می کند که به وی یک نقش کوتاه داده شود.

۶- سال تولد والتر وایت سخت ساز شده است

15 واقعیت جالبی که در مورد شخصیت «والتر وایت» در سریال «بریکینگ بد» نمی دانستید

هیچ کس در باب سن والتر وایت در طول جریان های سریال «بریکینگ بد» شک  و شبهه ای ندارد چونکه در اپیزود اول سریال پنجاه سالگی معلم شیمی جشن گرفته می شود و اپیزود پایانی در سن ۵۲ سالگی وب به اتمام می رسد. اگر چه سن حقیقی ایشان در سریال واضح می شود با اینحال سال تولد ایشان و لحظه دقیق وقوع جریان در هاله ای از ابهام باقی می ماند.

در یکی از اپیزودهای سریال، پدر جین مارگولیس (نامزد جسی پینکمن) بیان میکند که دخترش ماه بعد بیست و هفت ساله می شد. بدلیل آنکه جین در آوریل سال ۱۹۸۲ به دنیا آمده بود می توان نتیجه گرفت که شروع جریان فیلم و تولد ۵۰ سالگی والتر وایت مصادف با سال ۲۰۰۹ بوده است.

با این وجو وینس گیلیگان در باب اسپین آف سریال که با عنوان «Better Call Saul» پخش می شود گفته است که جریان این اسپین آف در سال ۲۰۰۲ و ۶ سال قبل از آشنایی سال گودمن با والتر وایت رخ می دهد. اگر این تاریخ ها را درست بدانیم باید اولین قسمت سریال «بریکینگ بد» در سال ۲۰۰۸ پخش می شد نه ۲۰۰۹٫

۵- اسم میانی والتر وایت که هارت ول بود به اسم نامزد وینس گیلیگان اشاره دارد

15 واقعیت جالبی که در مورد شخصیت «والتر وایت» در سریال «بریکینگ بد» نمی دانستید

اگر چه در فیلم هیچ گاه به اسم میانی والتر وایت اشاره ای نمی شود با اینحال بسیاری از علاقه مندان سریال «بریکینگ بد» می دانند که اسم میانی ایشان «هارت ول» است با اینحال ممکن است کسی نمی داند که این اسم در حقیقت از اسم نامزد وینس گیلیگان با اسم لوسی “هالی” هارت ول رایس گرفته شده است. اسم دختر والتر وایت که هالی اسم گذاری شده نیز از اسم نامزد گیلیگان نشأت می گیرد.

برای شما هم جالب است؟ :  صحنه هایی حقیقی از سریال «بازی تاج و تخت»

با این وجود این اولین باری نیست که گیلیگان اسم نامزدش را وارد فیلم هایش می کند. در فصل نهم سریال «پرونده های ایکس» گیلیگان اسم «هارت ول کالج» (Hartwell College) را برای یک مرکز آموزشی انتخاب کرده است.

۴- پیش از هرچیز مقرر شده بود که والتر وایت جین را به قتل برساند

15 واقعیت جالبی که در مورد شخصیت «والتر وایت» در سریال «بریکینگ بد» نمی دانستید

یکی از نفرت انگیز ترین و وحشتناک ترین کارهایی که شخصیت والتر وایت در سریال «بریکینگ بد» انجام می دهد این است که اجازه می دهد جین، نامزد جسی پینکمن، در اثر زیاده روی در مصرف مواد مخدر در فصل دوم بمیرد در صورتی که می موفق شد جان ایشان را نجات دهد یا دستکم تلاشی برای نجات ایشان بکند. اگر چه این صحنه از فیلم خود خیلی دردناک و فراموش نشدنی است با اینحال مقرر شده بود این مسئله بسیار خشن تر و غیرانسانی تر معرفی شود.

وینس گیلیگان پیش از هرچیز طوری برنامه ریزی کرده بود که والتر وایت خود مستقیماً جین را به قتل برساند چه از روش تزریق کردن مقدار فراوانی مواد به ایشان و یا خفه کردن ایشان. با اینحال دیگر عضو های نویسندگان فیلمنامه با این فرضیه مخالفت کرده و بر این باور بودند که چنین کاری دلیل خواهد شد تماشاگران تنفر بسیار بیشتری را درمقایسه با آن چه که ضروری بود درمقایسه با والتر وایت پیدا می کردند.

بالاخره گیلیگان نیز به همین فرضیه رسید و والت بدون این که حرکتی بکند بیننده مرگ جین شد بدون این که خود مستقیماً در مرگش دخالتی داشته باشد.

۳- جورج آر آر مارتین بر این باور است که شخصیت والتر وایت از تمامی شخصیت های سریال «بازی تاج و تخت» سیاه تر است

15 واقعیت جالبی که در مورد شخصیت «والتر وایت» در سریال «بریکینگ بد» نمی دانستید

سریال «بریکینگ بد» هوادارن پرشوری داشت و آنتونی هاپکینز بعد از اتمام این سریال نامه ای پر از تبریک و ستایش را با اسم یک هوادار برای برایان کرانستون ارسال کرد. جورج آر آر مارتین، نویسنده ی سری جریان های «نغمه ی یخ و حریق» که سریال پربیننده ی «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones) از روی آن ساخته شده نیز از علاقه مندان سریال «بریکینگ بد» بوده و باور دارد که شخصیت والتر وایت از تمامی شخصیت های سریال «بازی تاج و تخت» شرورتر و منفی تر است.

اگر چه شخصیت والتر وایت بعد از مبدل شدن به هایزنبرگ بسیار پست ونابکار است با اینحال می توان ایشان را با شخصیت هایی در سریال «بازی تاج و تخت» مانند جافری برثیون که دیگران را برای لذت شخصی می کشد یا رمزی بولتون که بسیار قصی القلب است مقایسه نمود.

۲- صحنه ی انداختن پیتزا روی سقف گاراژ تنها با یک برداشت گرفته شد

15 واقعیت جالبی که در مورد شخصیت «والتر وایت» در سریال «بریکینگ بد» نمی دانستید

یکی از به خاطر ماندنی ترین و جالب ترین صحنه های فیلم سکانسی است که والتر وایت عصبانی و درمانده پیتزایی را به هوا پرتاب می کند و پیتزا روی سقف گاراژ فرود می آید. اگر چه تیم تولید انتظار داشتند که این سکانس چندین برداشت خواهد داشت با اینحال بعدها کرانستون در یکی از گفتگو های خود مطرح کرد که در کمال ناباوری این سکانس تنها با یک برداشت گرفته شده است. حتی تعجب کرانستون از این مسئله در سکانس مورد نظر نیز دیده می شود.

جالب این که علاقه مندان سریال به دفعات سعی کرده بودند در خانه ای که برای فیلم برداری استفاده شده بود و به یک زوج بازنشسته تعلق داشت این صحنه را بازسازی کنند تا جایی که وینس گیلیگان مجبور شد به طرز رسمی از علاقه مندان سریال بخواهد که از اذیت کردن صاحبان خانه ی مورد نظر با این کار خود خودداری کنند.

۱- تصویر العمل ها به سر تراشیده ی والتر وایت بطور کلیً حقیقی بود

15 واقعیت جالبی که در مورد شخصیت «والتر وایت» در سریال «بریکینگ بد» نمی دانستید

درمان سرطان والتر دلیل اصلی تراشیدن موهای ایشان در سریال است با اینحال تغییر چهره ی ایشان دلیل می شود که با اسم شخصیتی که بیشتر درگیر قاچاق مواد مخدر شده است ترسناک تر و شرورتر بنظر برسد. با این وجود لحظه ای که والتر با موهای تراشیده ظاهر می شود تغییری شگرف در شخصیت ایشان رخ می دهد و این صحنه که در آن والتر برای بار نخست با سر تراشیده در مقابل خانواده اش ظاهر می شود صحنه ی عاطفی و پرمحتوایی است. حتی پسر ایشان مطرح می کند که والتر شکل آدم های خشن و خلافکار را به خود گرفته است.

نمونه دیگری از شاهکارهای گیلیگان این بود که دو بازیگر  که نقش همسر و پسر والتر وایت را بازی می کردند نیز قبل از این صحنه کرانستون را با سر تراشیده ندیده بودند. ای بدان معناست که تصویر العمل های آن ها در این سکانس بطور کلیً حقیقی بوده و باورپذیری این سکانس خانوادگی را شدیدا گسترش می دهد.

امیدواریم این مقاله در باب صدا و سیما و تلوزیون مورد استقبال شما قرار گرفته است. میتوانید با ابزارهای پایین دوستان خود را مطلع نمائید.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات