کد خبر : 27953
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶ - ۲:۰۰
17 views بازدید

۱۹ استفاده دارای اختلاف و جالب از قالب های یخ

در این مقاله ترفندی برای آموزش توانایی زندگی برای شما گردآوری کرده ایم با عنوان ۱۹ استفاده دارای اختلاف و جالب از قالب های یخ .خواندن این مقاله را پیش نهاد مینماییم. وب‌سایت روزیاتو: ممکن است تصور ما از تکه های یخ تنها انداختن مقدار فراوانی از آن داخل یک لیوان آب یا نوشیدنی خنک در تابستان باشد. با اینحال با مطالعه ۱۹ مورد مطرح […]

در این مقاله ترفندی برای آموزش توانایی زندگی برای شما گردآوری کرده ایم با عنوان ۱۹ استفاده دارای اختلاف و جالب از قالب های یخ .خواندن این مقاله را پیش نهاد مینماییم.

وب‌سایت روزیاتو: ممکن است تصور ما از تکه های یخ تنها انداختن مقدار فراوانی از آن داخل یک لیوان آب یا نوشیدنی خنک در تابستان باشد. با اینحال با مطالعه ۱۹ مورد مطرح شده در این نوشته در خواهید یافت که یخ می تواند مصارف دیگری نیز داشته باشد. این موارد را با هم بررسی خواهیم کرد:
 
برای آبیاری گلدان های آویزان یا درختان کریسمس کاربردی است

یکی از راه های خوب برای آبیاری گلدان ها یا درخت های ویژه کریسمس به جای آب دادن یک باره به آنها این است که چند تکه یخ را در داخل گلدان ها انداخته و با این کار آرام آرام به آن آب رسانی می کنید.

درد و تورم برداشتن ابرو را کاهش می دهد

برداشتن ابروها می تواند ظاهر شما را بهتر و مرتب تر کند با اینحال درست است، این کار با درد و قرمز شدن پوست همراه است. قبل از اینکه برای این کار از خانه خارج شوید و به آرایشگاه بروید، قالب یخی در همان قسمت قرار دهید. با این کار از قرمزی و تورم آن خواهید کاست.

زبری فرش را از بین می برد

19 استفاده متفاوت و جالبی که می توان از قالب های یخ کرد

اگر تازه وسایل منزل از قبیل فرش ها را تغییر داده اید و بخش های زبر آن دلیل آزارتان می شود قادر اید قطعات یخ را درست در پایین مبلی که بیشتر روی آن می نشینید قرار دهید. با این کار میزان زبری آن قسمت با آب شدن یخ کاهش پیدا می کند.

از باقی ماندن لکه بر روی لباس تان محافظت می کند.

وقتی که چیزی روی لباس تان می ریزید فورا به شما پیش نهاد می شود که آن قسمت را با آب تمیز کنید با اینحال خوب است بدانید که یخ بهتر از آب رفتار می کند. دفعه بعد که این موضوع برای تان افتاد، با یک قطعه یخ و در سریع ترین لحظه ممکن لباس خود را لکه گیری کنید.

برای شما هم جالب است؟ :  ۱۴ کاربری غیرخوراکیِ نوشابه

برای رفع چسبندگی کارآمد است

19 استفاده متفاوت و جالبی که می توان از قالب های یخ کرد

وقتی که در حال پرکردن حفره های وان حمام تان هستید، مواد به دست شما چسبیده و این چسبناکی دلیل آزارتان می شود. اگر برای برطرف کردن این سخت کاری نکنید تا به اتمام رسیدن کامل کارتان بدتر هم خواهد شد. با قرار دادن یک قالب یخ در راستای خطی که در حال پر کردن آن هستید، این چسبندگی را به طرز کامل از بین ببرید.

برای اتو کردن لباس های بسیار چروک موثر است

گاهی پیش می آید که عجله دارید و چروک فراوانی روی لباس تان می باشد و فرصت ندارید که آن را آبکشی کنید تا این چروک ها کاهش بیابد. در چنین مواقعی، داخل یک تکه پارچه تمیزی، قطعه یخی قرار داده و آن را روی قسمت های چروک بکشید و سپس اتو کنید.

 

 19 استفاده متفاوت و جالبی که می توان از قالب های یخ کرد
با اسم ماسک چشم می توان از آن استفاده کرد

آلرژی یا خواب بد شبانه می تواند سیب پُف کردن چشمانتان شود. قادر اید یک قالب یخ را داخل یک پارچه پیچیده و برای چند دقیقه روی چشم تان قرار دهید.

مزه دارو را خصوصا برای کودکان تحمل پذیرتر می کند

مهم نیست که پزشک چه نوع دارویی را برای فرزندتان تجویز کرده باشد. درکل کودکان برای خوردن شربت از خود مقاومت نشان می دهند، به جای آنکه شربت را با یک قاشق شکر یا چیز شیرین همراه کنید، قبل از آن یک تکه یخ روی زبان کودک قرار دهید آن وقت ایشان تصور چندانی از مزه یقینا بد شربت نخواهد داشت.

برای تمیز کردن گلدان ها و بطری ها کاربردی هستند

تمیز کردن خصوصا گلدان هایی که دهانه های باریکی دارند کار سختی است. دفعه بعد، چند قالب یخ بردارید و داخل آن بیاندارید و یک چهارم فنجان نمک هم به آن بیافزایید و آن گلدان یا ظرف را خوب تکان دهید. خواهید دید که با این کار به خوبی تمیز می شود.

برای خارج کردن چیز نوک تیزی که وارد دست و پا شده کمک خوبی است

 

 19 استفاده متفاوت و جالبی که می توان از قالب های یخ کرد
حدودا برای تمام والدین بیرون آوردن چیز نوک تیزی که وارد دست یا پای کودکان شان شده کار سختی است. خصوصا اینکه در تمام این مدت کودک سرگرم داد و بیداد کردن خواهد بود. قبل از اینکه با موچین به آن ناحیه از بدن کودک تان حمله ور شوید، ابتدا یک تکه یخ را بر روی آن قرار دهید و سپس به کار خود ادامه دهید. این کار درد حاصل از خارج کردن آن جسم تیز را بسیار کاهش خواهد داد.

برای شما هم جالب است؟ :  راه حل های خانگی برای از بین بردن بوی بد کفش (1)

برای خنک تر شدن می توان از آن استفاده کرد

اگر در فصل تابستان کولر از کار افتاده و شما هم در حال عرق ریختن هستید، یک تکه یخ بزرگ را مقابل پنکه متحرک اتاق تان قرار دهید. با این کار هوای بسیار خنک تری به شما برخورد خواهد نمود.

آب خوراکی حیوان خانگی تان با آن خنک می شود

فرض کنید که در فصل تابستان یک کت خز به تن کرده باشید. این دقیقا همان وضعیتی است که حیوان خانگی شما مانند خرگوش، همستر یا موش صحرایی تان امکان دارد در فصول گرم سال تجربه کنند. داخل ظرف آنها چند قالب یخ قرار دهید. برای گربه ها و سگ ها هم قادر اید از شیوه شبیه به استفاده کنید.

برای دفع زوایای باقی مانده در سوراخ سینک هم کاربری دارد

19 استفاده متفاوت و جالبی که می توان از قالب های یخ کرد

اگر در داخل حفره سینک چیزی گیر نکرده باشد با اینحال چندان روان هم نباشد، قالب های یخ می توانند کمک خوبی باشند. اجازه دهید چند قالب یخ از آن عبور کند و به پایین برود. چربی هایی که امکان دارد در این مسیر وجود داشته باشند بهمراه یخ ها به پایین می روند.

با آن قادر اید یک سُس سالاد خامه ای درست کرد

وقتی که سُس سالاد خود را تکمیل کردید، تنها یک قطعه یخ داخل آن بیاندازید و محتویات آن را به خوبی تکان دهید. سپس با یک قاشق آن تکه یخ را خارج کنید و دور بیاندازید. خواهید دید که مهمانان شما از دستور درست کردن آن سُس جویا خواهند شد.

برای تهیه سُس غذا هم می توان از آن استفاده کرد

وقتی که تصمیم گرفته اید برای روی یکی از غذاهای خوشمزه ای که درست کرده اید سُس تهیه کنید و برای تهیه آن از کره، تخم مرغ و آب لیمو استفاده می کنید، داخل همان ماهی تابه یک قطعه یخ را هم روی حرارت قرار دهید. خواهید دید که رنگ بسیار خوبی را به سُس خواهد داد.

برای شما هم جالب است؟ :  گذراندن آخر هفته‌ای دوست داشتنی و بطور کلی اقتصادی

 

19 استفاده متفاوت و جالبی که می توان از قالب های یخ کرد 
سوپ یا خورش پرچرب را با یخ می توان چربی زدایی کرد

اگر تصمیم گرفته اید در سریع ترین لحظه ممکن، چربی روی سوپ یا خورش را از آن خارج کنید، یک ملاقه فلزی را با تکه های یخ  از پایین تا بالای سطح سوپ حرکت دهید. تمام چربی ها روی سطح ملاقه جمع خواهد شد.

می توان در افزایش آکنه های پوستی هم از یخ کمک گرفت

به علاوه از طرف دیگر یخ می تواند در افزایش شیارهای متورم روی سطح پوست تان کمک کند و از تجمع باکتری در این جاهای هم جلوگیری به کرد. اگر یخ را داخل یک پارچه تمیز قرار دهید و به مدت حدود ۱۰ دقیقه آن را روی جوش های خود بمالید، می تواند به بسته شدن حفره های پوستی کمک و تورم را نیز کاهش دهد.

 

 19 استفاده متفاوت و جالبی که می توان از قالب های یخ کرد
آدامس را از روی سطح لباس پاک می کند

اگر در جایی هستید و ناگهان به شلوارتان آدامسی می چسبد، قادر اید یک تکه یخ را روی آن قرار دهید و سپس با یک قاشق آن را از سطح شلوار جدا کنید.

برای گرم کردن مجدد برنج گزینه مناسبی است

آیا وقتی که برنج باقی مانده از وعده قبلی را داخل ماکرو گرم می کنید خشک می شود؟ این کار را امتحان کنید؛ یک تکه یخ بر روی برنجی که تصمیم گرفته اید داخل ماکرو قرار دهید قرار داده و سپس آن را حرارات دهید. با آب شدن یخ، آن رطوبتی را که برنج باید در لحظه گرم شدن دریافت کند از یخ می گیرد و خشک هم نمی شود.

منبع این مقاله

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات