کد خبر : 22036
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۵
10 views بازدید

۴ کراس اووری که ایرانی‌ها برایشان تب می‌کنند

در دسته مقالات و اخبار خودرو مقاله ۴ کراس اووری که ایرانی‌ها برایشان تب می‌کنند را برای شما انتخاب کرده ایم که امیدواریم مورد قبول شما واقع شود.ایران پی پر تلاش میکند بهترین اخبرا خودرو را هر روزه برای شما گردآوری نماید. دو هفته نامه گزارش مارکت: رقیبان ژاپنی و تک و توک خودروسازان اروپایی، نمایندگانی در این کلاس پر طرفدار در ایران دارند تا […]

در دسته مقالات و اخبار خودرو مقاله ۴ کراس اووری که ایرانی‌ها برایشان تب می‌کنند را برای شما انتخاب کرده ایم که امیدواریم مورد قبول شما واقع شود.ایران پی پر تلاش میکند بهترین اخبرا خودرو را هر روزه برای شما گردآوری نماید.

دو هفته نامه گزارش مارکت: رقیبان ژاپنی و تک و توک خودروسازان اروپایی، نمایندگانی در این کلاس پر طرفدار در ایران دارند تا به توجه به تنوع بطور کلی خوب، برای خرید یک شاسی بلند ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیون تومانی حسابی گیج شوید. میتسوبیشی اوتلندر، کیا سورنتو، هیوندای سانتافه، تویوتا RAV4، هوندا CRV، نیسان ایکس تریل و رنو کولئوس تازه، عضو های تشکیل دهنده کلاس شاسی بلندهای متوسط هستند. در این مقایسه جمعی تصمیم گرفتیم ۴ نمونه از پرفروش ترین این شاسی بلندها را همراه با یکدیگر قرار دهیم. کیا سورنتو و میتسوبیشی اوتلندر از لحاظ فرم ظاهری مشابهت فراوانی درمقایسه با هم دارند و بدین جهت همراه با یکدیگر قرار گرفته اند. وانگهی از سمت دیگر تویوتا RAV4 و هیوندای سانتافه با فرمی دارای اختلاف تر حدودا در یک کفه ترازو قرار می گیرند.

هیوندای سانتافه IX45

برای سال ۲۰۱۵ هیوندای دست به تغییراتی جزیی در ظاهر سانتافه زده که دلیل شده به روزتر و دلنشین تر باشد. با ورود به کابین، خود را در فضایی شلوغ با دیزاین اغراق آمیز و با این وجود هماهنگ و دلچسب مشاهده خواهید کرد.

 

 

کیفیت متریال کابین با سورنتو تازه اختلاف چندانی ندارد و برای جذب خریدار سعی شده تا جایی که امکان دارد، مطلوبیت کیفیت متریال و مونتاژ حفظ شود. سانتافه تازه به سیستم FLEX STEER تجهیز شده است و به خاطر این سیستم می توان فرمان را در ۳ حالت اسپرت، کامفورت و نرمال تنظیم کرد. به علاوه از طرف دیگر صفحه نمایش ۸ اینچی لمسی جلو، کیفیت مناسبی دارد و تصویر منتقل شده از دوربین دید عقب را نمایش می دهد.

 

4 کراس اوور محبوب بازار ایران

ردیف دوم صندلی ها محیط مناسبی دارد با اینحال به سادگی سورنتو و RVA4 نیست. به علاوه از طرف دیگر در کف صندوق بار ۲ صندلی کوچک قرار دارد که با باز کردن آنها ظرفیت کابین به ۷ نفر می رسد. سانتافه تازه از امکاناتی مانند سقف پانوراما و ترمز دستی الکترونیکی نیز سود می برد که نمونه آنها در رقیب ژاپنی اش دیده نمی شود. به علاوه از طرف دیگر آپشن هایی مانند سنسورهای فاصله سنج جلو سیستم اتوپارک به نمونه ۲۰۱۶ سانتافه اضافه شده است.

IX45 یک پیشرانه ۴ سیلندر ۲٫۴ لیتری را در درون خود جای داده. اگر با ذهنیتی که از پیشرانه ۶ سیلندر ۳٫۵ لیتری نمونه قبلی دارید، پشت فرمان سانتافه تازه بنشینید، از آن ناامید خواهید شد، چرا که iX45 تنها ۱۷۶ اسب بخار قدرت در دوره ۶ هزار تولید می کند و قابلیت های فنی آن، فدای کاهش مصرف سوخت آن شده است. با این وجود سانتافه در بحث ویژگیهای تکنیکی پیشرانه تفاوتی با RAV4 ندارد و از این نظر با رقیب ژاپنی در یک کفه ترازو قرار می گیرد.

 

4 کراس اوور محبوب بازار ایران 
سواری سانتافه تازه نرم تر و راحت تر از قبل شده و سیستم تعلیق آن به خوبی ضربات ریز را جذب می کند. سروصدای اتاق نیز درمقایسه با نمونه قدیمی کمتر است و به خاطر عایق بندی خوب، صدای موتور کمتر داخل کابین شنیده می شود. در حالت دو دیفرانسیل، دیفرانسیل مرکزی به روش الکترونیکی نیرو را بین محورها تقسیم می کند تا سانتافه مشکلی از لحاظ کشش نداشته باشد. سامانه HAC به شروع حرکت در سربالایی کمک می کند و با اکتیو شدن سیستم DBC دور موتور از حد مخصوصی بالا نمی رود. این سامانه کاربری خود را به خوبی در مسیرهای آفرود نشان می دهد. از دیگر سامانه های الکترونیکی در سانتافه تازه، می توان به مدیریت استقامت VSM، کنترل هرزگردی TCS و چسبندگی بیشتر در پیچ ها ATCC اشاره نمود.

در کل باید سانتافه را ترکیبی از دیزاین پویا و هماهنگ و فهرست بلندبالای آپشن ها برشمرد، که اگر قابلیت های فنی محشر و چابکی خودرو برای تان ارزش چندانی نداشته باشد، می تواند گزینه مناسبی برای تردد در مسیرهای هموار به شمار آید.

برای شما هم جالب است؟ :  10 خودروی مملو از تکنولوژی و پرفروش سال 2017

 

ویژگیهای تکنیکی سانتافه

تعداد سیلندر: ۴ سیلندر
حجم پیشرانه: ۲۳۵۹ سی سی
قدرت: ۱۸۸ اسب بخار
گریز از مرکز: ۲۴۵ نیوتن متر
گیرباکس: ۶ سرعته اتوماتیک
وزن: ۱۵۶۸ کیلوگرم 

 


کیا سورنتو تازه

کیا سورنتو در ایران سابقه خوبی دارد و حضورش در ایران با تولید اولین نسل اش همراه بود. حضور سورنتو در ایران پیوسته در سایه هیوندای سانتافه بوده و در بیشتر مواقع رقابت سختی با همتای کره ای خود داشته با اینحال در یکی دو سال واپسین و با وضع محدودیت های گمرکی،

 واردات سورنتو به ایران نیز تحت الشعاع قرار گرفت.

 

4 کراس اوور محبوب بازار ایران 
با اینحال اکنون غول مهربان کره ای از نو به میدان رقابت بازگشته و با هزینه منطقی تر و ظاهر دلنشین تری برای سانتافه خط و نشان می کشد. با وجود این وانگهی رقیبان تازه ای نیز مقابل اش قرار گرفته اند که ممکن است بتوان میتسوبیشی اوتلندر را یکی از اصلی ترین آنها برشمرد. چهره سورنتو به شاسی بلندهای فورد و شورولت مشابهت فراوانی دارد و قوس روی درب هایش هم بی مشابهت به شاسی بلندهای آلمانی مانند پورشه کاین نیست.

دیزاین کابین سورنتو درمقایسه با سانتافه ساده تر و آرامش بخش تر است و از لحاظ دیزاین داخلی در حد و اندازه اوتلندر ارزیابی می شود. سادگی دکوراتیو کابین و زیاد نبودن تعداد دکمه ها و ابزارک ها دلیل شده تا کابین سورنتو ارگونومی مناسبی داشته باشد و گیج کننده نباشد. به علاوه از طرف دیگر ۱۰ سانتی متر طول بیشتر بدنه درمقایسه با سانتافه، محیط جاداری برای کابین اش به ارمغان آورده که این مسئله در ردیف عقب به خوبی واضح است.

 

4 کراس اوور محبوب بازار ایران 
سورنتو از صندلی های ردیف سوم نیز سود می برد که این صندلی ها در ورژن داخل کرم اوتلندر نیز به چشم می خورند. کیفیت کابین سورنتو در سطح مطلوبی قرار دارد و از این نظر در حد و اندازه های اوتلندر، ارزیابی می شود. صندلی ها فرم راحتی دارند و با بالشتک های پهلویی و جاپایی وسیع جای هیچ گله ای را باقی نمی گذارند. صندلی های جلو به روش الکتریکی تنظیم می شوند و تنظیمات آنها در سیستم حافظه فایل ذخیره است. به علاوه از طرف دیگر صندلی های جلو و عقب از گرمکن و سردکن نیز سود می برند.

عایق بندی کابین نیز از نمونه های قبلی بهتر شده و کابین آرام تر و کم تنش تری دارد. درب صندوق بار به روش برقی باز و بسته می شود و به سنسور نزدیک شدن مردم برای باز شدن تجهیز شده که از این نظر درمقایسه با سانتافه مدرن تر است. سورنتو با نمونه تجهیز به پیشرانه ۲٫۴ لیتری دو دیفرانسیل در ایران حضور یافته است. پیشرانه ۲٫۴ لیتری سورنتو که به سیستم GDI تزریق مستقیم سوخت تجهیز شده می تواند ۱۸۸ اسب بخار قدرت و ۲۴۰ نیوتن متر گریز از مرکز تولید کند که از این نظر روی کاغذ از ۳ شاسی بلند دیگر این مقایسه موقعیت بهتری دارد.

 

4 کراس اوور محبوب بازار ایران 
نیروی محرکه ساخته شده به هر چهار چرخ منتقل می شود و قفل دیفرانسیل نیز در مسیرهای آفرودی به کمک راننده می آید. ۳ حالت رانندگی اکونومی، اسپرت و معمولی برای سورنتو تعریف شده که در نرم ترین حالت، جذب ضربات اش از اوتلندر پر سروصداتر است و در کل ضروری است بگوییم نرمی سواری اوتلندر را ندارد.

سورنتو تازه مقاوم تر و مستحکم تر از قبل است و ۵۳٫۷ درصد بدنه آن از فولاد با مقاومت کششی بالا تشکیل شده که این عدد ۲ برابر قبل است. به علاوه از طرف دیگر بهره برداری از سامانه های کنترلی مانند صفحه نمایش نقطه کور، ایمنی سواری با سورنتو را تامین می کند. به خاطر سود گیری از دوربین عقب و سیستم کمکی پارک، در پارک کردن نگرانی با استناد به ابعاد بزرگ بدنه ایجاد نمی شود. با استناد به زیربندی دارای اختلاف و ارتفاع بیشتر درمقایسه با سانتافه، این طور نهایتا بدین شکل مطرح شده است که توانایی خارج جاده ای بهتری درمقایسه با رقیب کره ای داشته باشد و از لحاظ قابلیت های خارج جاده ای عملکردی شبیه به اوتلندر دارد.

برای شما هم جالب است؟ :  مقایسه خدمات بعد از فروش خودرو در ایران و دنیا

 

ویژگیهای تکنیکی سورنتو

تعداد سیلندر: ۴ سیلندر
حجم پیشرانه: ۲٫۴ لیتر
قدرت: ۱۸۸ اسب بخار
گریز از مرکز: ۲۴۱ نیوتن متر
گیرباکس: ۶ سرعته
وزن: ۱۶۸۰ کیلوگرم 

 


تویوتا RAV4

اگر از تفاوت جزیی قسمت عقب فاکتور بگیریم، تنها از چراغ های عقب باید با اسم اصلی ترین تفاوت ورژن فیس لیفت RAV4 اسم ببریم. کابین نیز در ورژن فیس لیفت حدودا دست نخورده باقی مانده. یکی از اصلی ترین بهتری های RAV4 درمقایسه با سانتافه، محیط جادار و راحت کابین علي الخصوص در قسمت عقب است. در صندلی های جلو و عقب با این خودرو مشکلی از لحاظ محیط سر و پا احساس نمی شود.

 

4 کراس اوور محبوب بازار ایران 

صندوق بار بزرگ همه نیازهای مسافرتی یک خانواده ۴ نفره را جواب می دهد. با این وجود برخلاف سانتافه، خبری از صندلی های تاشونده ردیف سوم در RAV4 نیست. کیفیت متریال استفاده شده داخل کابین در سطح مطلوبی قرار دارد و به تداوم بالا و استهلاک پایین قطعات توجه مخصوصی شده است. با این وجود قادر اید ایرادهایی از کیفیت مونتاژ برخی قطعات کابین نیز بگیرید. RAV4 از فهرست قابلیت ها محدودتر درمقایسه با سانتافه و حتی ۲ رقیب دیگر رنج می برد و در این بخش خریدار را از پرداخت مبلغ بیش از ۲۵۰ میلیونی ناامید می کند با اینحال در ورژن فیس لیفت قابلیت ها تازه ای مانند سنسورهای پارک جلو و آینه های جانبی تاشو برقی به فهرست آپشن های RAV4 اضافه شده اند تا شرایط کمی بهتر باشد.

 

 4 کراس اوور محبوب بازار ایران

 

RAV4 تازه از یک پیشرانه ۴ سیلندر ۲٫۵ لیتری VVTI دارا است که توانایی تولید ۱۷۷ اسب بخار و ۲۳۳ نیوتن متر گریز از مرکز را دارد. از سواری با RAV4 انتظار نرمی برادران بزرگ ترش مانند برادو و لندکروزر را نداشته باشید. سواری خشک و پرتکان RAV4 در مسیرهای ناهموار بیشتر خودش را نشان می دهد با اینحال در کل قادریم بگوییم در مسیرهای خارج جاده نمایش بهتری از سانتافه دارد و کف خودرو کمتر به پستی و بلندی ها برخورد می کند.

سیستم کنرتل گریز از مرکز پویا، گریز از مرکز ساخته شده را میان چرخ های جلو و عقب را مدیریت می کند و تعادل مناسبی را برای RAV4 به ارمغان می آورد. RAV4 به سیستم فرمان پذیری الکترونیکی ACTIVE DRIVE و سامانه EPS تجهیز شده و دقت فرمانش دلچسب است. به علاوه از طرف دیگر اگر هوس کردید با RAV4 به تپه نوردی و آفرود بروید، سامانه های بالا رفتن از تپه HILL START و پایین آمدن از تپه DOWNHILL ASSIST به کنترل راحت تر کمک شایانی می کنند.

 

4 کراس اوور محبوب بازار ایران 

 

جعبه دنده ۶ سرعته تیپ ترونیک نیز با پیشرانه هماهنگ است با اینحال در حالت تیپ ترونیک و تعویض به وسیله اهرم قرار گرفته در کنسول میانی، سفتی دنده در تعویض ها تا حدودی به اصطلاح توی ذوق می زند. تویوتا RAV4 وسیله نقلیه ای کم استهلاک و با تداوم است با اینحال برای خریداران آپشن زده جذابیتی ندارد. اگر به نرمی سواری ارزش می دهید، کلا RAV4 را فراموش کنید با اینحال اگر در جستجوی شاسی بلندی مطمئن هستید، RAV4 انتخاب مناسبی است.

 

ویژگیهای تکنیکی RAV4

تعداد سیلندر: ۴ سیلندر
حجم پیشرانه: ۲٫۵ لیتر
قدرت: ۱۷۷ اسب بخار
گریز از مرکز: ۲۳۳ نیوتن متر
گیرباکس: ۶ سرعته اتوماتیک
وزن: ۱۷۸۰ کیلوگرم 


میتسوبیشی اوتلندر

جریان نمونه فیس لیفت بطور کلی با قبل دارای اختلاف است. در کل ضروری است بگوییم اوتلندر تازه از لحاظ ظاهری درمقایسه با ۳ رقیب دیگر دلنشین تر و ماندگارتر است و هم اصالت ژاپنی را با خود بهمراه دارد. هم هماهنگی و جذابیت کلی بدنه را با قرار گرفتن داخل کابین، خود را در فضایی گرم و خوش ترکیب احساس خواهید کرد. در نمونه فیس لیفت بیننده ۲ تغییر هستیم. یکی گسترش کیفیت کلی متریال و مونتاژ کابین و دیگری غربیلک تازه فرمان با شکل و شمایلی دارای اختلاف، روکش شده با چرم دوخته شده و محل تازه دکمه های کنترل سیستم صوتی است.

برای شما هم جالب است؟ :  خودروهای سرخ «کرایسلر»؛ از «چلنجر» تا «وایپر»

 

4 کراس اوور محبوب بازار ایران 
دیزاین خاص کنسول جلو، قسمت در مقابل راننده را به کلی از قسمت مقابل شاگرد متمایز کرده و علاقه چند درجه ای کنسول مرکزی به سوی راننده، دلیل شده تا ادوات و ابزارک های کنسول جلو به سادگی در معرض راننده باشد. فاصله ۳۶۷۰ میلی متری بین ۳ محور دلیل شده تا مشکلی از لحاظ محیط پا در صندلی های جلو و ردیف دوم وجود نداشته باشد. با این وجود سایش سر مردم قد بلند با سقف در ردیف دوم صندلی ها دوردستی ناپذیر است و صندلی های ردیف سوم بیشتر خوب کودکان و مردم ریزنقش است. صندلی ها با چرم با کیفیت روکش شده اند. صندلی راننده نیز به روش برقی در ۶ جهت تنظیم می شود و به گرمکن و خنک کننده نیز تجهیز شده است.

سیستم صوتی راکفورد با قدرت ۷۱۰ وات و تشکیل شده از ۹ اسپیکر، کیفیت مناسبی دارد. به علاوه از طرف دیگر سامانه های نویگیشن و مولتی مدیا را نیز می توان از روش نمیاشگر لمسی ۷ اینچی تعبیه شده در کنسول جلو انجام داد. ممکن است اوتلندر تیپ ۱۳ از لحاظ سطح ابزارهای در طرف دیگر رقیبان کره ای حرفی برای گفتن نداشته باشد، با اینحال تیپ ۵ اوتلندر با تجهیزاتی کامل تر می تواند در طرف دیگر سورنتو قد علم کند.

 

4 کراس اوور محبوب بازار ایران 
میتسوبیشی اوتلندر با موتوری به حجم ۲٫۴ لیتر در مارکت معرفی می شود که توانایی تولید ۱۷۰ اسب بخار قدرت را دارد. به نظر می رسد قدرت ساخته شده با وزن ۱۵۹۰ کیلویی این خودرو هماهنگی داشته باشد. تقسیم وزن آن به روش ۵۶ درصد در جلو و ۴۴ درصد در عقب صورت گرفته و همین مورد دلیل شده علی رغم ارتفاع ۱۹ سانتی متری از سطح زمین، استقامت مناسبی در پیچ ها و سرعت های بالا داشته باشد. به علاوه از طرف دیگر می توان به وسیله اهرمی، حالت های اکونومی، نرمال و قفل دیفرانسیل را برای رانندگی با اوتلندر انتخاب کرد.

گیرباکس CVT اوتلندر در نمونه فیس لیفت مورد بازنگری قرار گرفته و عملکرد دلچسب تری درمقایسه با قبل دارد. آن مکث ابتدایی که در نمونه قبلی احساس می شد به حداقل رسیده و عملکرد این گیرباکس در کل مطلوب تر از قبل است. به علاوه از طرف دیگر برخلاف ۳ رقیب دیگر، اوتلندر به شیفترهای تعویض دنده پشت فرمان تجهیز شده که هیجان بیشتری را در رانندگی به ارمغان می آورد.

 

4 کراس اوور محبوب بازار ایران 
با این وجود شتاب خودرو علی رغم تفاوت اجرا شده در گیرباکس بهبودی نداشته و بازهم ۱۰٫۵ ثانیه لحظه می خواهد تا از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد با اینحال از لحاظ قابلیت های خارج جاده ای، اوتلندر به خاطر سیستم دو دیفرانسیل کاربردی و سیستم تعلیق قابل قبولش چیزی از رقیبان دیگر کم ندارد و قادریم بگوییم در برخی موارد عملکردش از رقیبان کره ای بهتر نیز هست. به علاوه از طرف دیگر از نرمی سواری اوتلندر در طرف دیگر سواری نه چندان کم تکان سورنتو نیز نباید گذشت.

ویژگیهای تکنیکی اوتلندر

تعداد سیلندر: ۴ سیلندر
حجم پیشرانه: ۲٫۴ لیتر
قدرت: ۱۷۰ اسب بخار
گریز از مرکز: ۲٫۹ نیوتن متر
گیرباکس: CVT
وزن: ۱۵۹۰ کیلوگرم

سایت خبری “ایران پی پر” امیدوار است اخبار خودرو آن و از نمونه خبر ۴ کراس اووری که ایرانی‌ها برایشان تب می‌کنند مورد بهره برداری شما دوستان عزیز واقع شود. شما خواننده گرامی در بیشتر مواقع میتوانید دوستان خود را با ابزارهای سایت در باب این مقاله و مباحث دیگر سایت مطلع نمایید.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات