کد خبر : 38241
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۸
9 views بازدید

۵ خودروی وسوسه انگیز پایین ۲۰۰ میلیون در مارکت

در دسته مقالات و اخبار خودرو مقاله ۵ خودروی وسوسه انگیز پایین ۲۰۰ میلیون در مارکت را برای شما انتخاب کرده ایم که امیدواریم مورد قبول شما واقع شود.ایران پی پر تلاش میکند بهترین اخبرا خودرو را هر روزه برای شما گردآوری نماید. روزنامه تماشاگران امروز – میثم فرزیان: به آنها سدان های متوسط گفته می شود. چون معمولا بین ۴٫۸ متر طول و ۱٫۸ […]

در دسته مقالات و اخبار خودرو مقاله ۵ خودروی وسوسه انگیز پایین ۲۰۰ میلیون در مارکت را برای شما انتخاب کرده ایم که امیدواریم مورد قبول شما واقع شود.ایران پی پر تلاش میکند بهترین اخبرا خودرو را هر روزه برای شما گردآوری نماید.

روزنامه تماشاگران امروز – میثم فرزیان: به آنها سدان های متوسط گفته می شود. چون معمولا بین ۴٫۸ متر طول و ۱٫۸ متر عرض دارند و از طرف دیگر وزن این دسته از خودروها معمولا ۱٫۵ تن است.

 

از در سالهای قبلی بود که به این طرف کیا اپتیما و هیوندای سوناتا توانسته اند بازاری درخور دست و پا کنند و یکه تاز رقابت به اشتراک این دسته باشند با اینحال از بعد تحریم ها، بیننده حضور چند اروپایی یا بهتر بگوییم فرانسوی تازه بوده ایم که با اینکه چندان انتخاب و تصمیم گیری را به چالشی غیرقابل حل مبدل نمی کنند با اینحال بالاخره امکان دارد شما را ناچار کنند که دست به انتخاب بزنید. این نوشته می تواند پژو ۵۰۸، هیوندای سوناتا، ۵LS DS، کیا اپیتما و رنو تالیسمان را براساس اصلی ترین معیارهای انتخاب یک وسیله نقلیه تازه مقایسه کنید.

پژوه ۵۰۸

 

طول این خودرو ۴۸۳۰ میلی متر، عرض آن ۱۸۲۸ میلی متر و ارتفاع آن ۱۴۵۶ میلی متر گفته شده است. فاصله بین دو محور ۲۸۱۷ میلی متر است و خودرو وزنی برابر با ۱۸۱۷ کیلوگرم دارد. لاستیک پژو ۵۰۸ از نوع ۱۸ اینچی و با ابعاد ۲۳۵٫۴۵ است. پیشرانه چهار سیلندر ۱٫۶ لیتری آن به توربو شارژ تجهیز شده و حداکثر قدرت آن می تواند به ۱۶۳ اسب بخار برسد.

 

 

 

گیربکس این خودرو از یک جعبه دنده شش سرعته اتوماتیک دارا است و قدرت تولیدشده به وسیله موتور را به محورهای جلو منتقل می کند. عده ای منابع مشهور شتاب صفر تا صد آن را ۸٫۹ ثانیه ذکر کرده اند که خیلی درخشان نیست. حداکثر سرعتی که می توان با این پژو ثبت کرد ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت است. گفته می شود مصرف سوخت این خودرو در حالت سیکل ترکیبی برابر با ۶٫۹ لیتر است و باک آن ۷۲ لیتر ظرفیت دارد. پژو ۵۰۸ به استاندارد آلایندگی یورو ۵ تجهیز است و در تست های ایمنی موفق به گرفتن پنج ستاره کامل از NCAP اروپا شده است.

برای شما هم جالب است؟ :  با تسلا نمونه 3 بیشتر آشنا شوید

هزینه: حدود ۱۷۹ میلیون تومان

 


هیوندای سوناتا

طول سوناتا برابر با ۴۸۵۵ میلی متر، عرض آن ۱۸۶۵ میلی متر و ارتفاع آن ۱۴۷۵ میلی متر است. فاصله محورهای جلو و عقب آن به ۲۸۰۵ میلی متر می رسد و در کل با وسیله نقلیه ای ۱۴۷۵ کیلوگرمی رو به رو هستیم. لاستیک سوناتا را از انوع ۱۸ اینچی انتخاب کرده اند که ابعادی تقریبا ۲۳۵٫۴۵ پیدا می کند. پیشرانه سوناتا از نوع چهار سیلندر ۲٫۴ لیتری است که می تواند به حداکثر قدرت ۱۸۵ است بخار برسد.

 

 کره ای یا فرانسوی؟

جعبه دنده آن از نوع شش سرعته اتوماتیک تیپ ترونیک انتخاب شده که نیرو را به محور جلو منتقل می کند. شتاب صفر تا صد سوناتا را ۸٫۸ ثانیه و حداکثر سرعت آن را ۲۴۵ کیلومتر بر ساعت مطرح نموده اند. ترمزهای جلو و عقب دیسکی هستند. مصرف سوخت سیکل ترکیبی این هیولای کره ای در یکصد کیلومتر ۸٫۲ لیتر است و راننده باید بعد از خالی شدن کامل باک، ۷۰ لیتر بنزین بزند. استاندارد آلایندگی آن یورو ۶ و نتیجه تست ایمنی در آزمون های NCAP اروپا عدد کامل پنج ستاره ایمنی است.

هزینه: حدود ۱۹۴ میلیون تومان

 


کیا اپتیما

طول اپتیما به ۴۸۵۵ میلی متر می رسد. عرض آن را باید ۱۸۶۰ میلی متر و ارتفاعش را ۱۴۶۶ میلی متر در نظر بگیریم. وزن خالص این خودرو ۱۴۶۳ کیلوگرم و لاستیک آن از نوع ۱۸ اینچی با ابعاد ۲۳۵٫۴۵ مقرر کرده شده است. کیا اپیتما به پیشرانه ای از نوع چهار سیلندر خطی با حجم ۲٫۴ لیتر تجهیز شده است که حداکثر قدرت آن می تواند به ۱۷۶ اسب بخار برسد.

برای شما هم جالب است؟ :  مشهورترین خودروهای آمریکایی که به تاریخ پیوستند

 

 کره ای یا فرانسوی؟

 

این خودرو به جعبه دنده شش سرعته اتوماتیک تیپ ترونیک تجهیز است که نیروی ساخته شده به وسیله موتور را به محور جول منتقل می کند. شتاب صفر تا صد اپیتما را ۸٫۷ کیلومتر بر ساعت ذکر کرده اند و گفته می شود با آن به نهایت سرعت ۲۴۵ کیلومتر بر ساعت رسید. ترمزهای جلو و عقب از نوع دیسکی هستند. مصرف سوخت اپیتما در سیکل ترکیبی عدد ۸٫۱ لیتر گفته شده که کمی ترسناک است مخصوصا این که ظرفیت باک به ۷۰ لیتر می رسد. کیا اپتیما به استاندارد آلایندگی یورو ۶ تجهیز است.

هزینه: حدود ۱۷۳ میلیون تومان

 


۵LS DS

 

این نمونه تنها در یک ورژن وارد مارکت ایران شده است. ابعاد آن برابر با ۴۷۰۲ میلی متر طول، ۱۸۴۰ میلی متر عرض و ۱۵۱۰ میلی متر ارتفاع گفته شده است. فاصله بین دو محور جلو و عقب را باید عدد ۲۷۱۵ میلی متر در نظر بگیریم و بدانیم که سوار وسیله نقلیه ای با ۱۴۷۵ کیلوگرم وزن می شویم. لاستیک این خودرو از نوع ۱۷ اینچی و ابعاد ۵۰٫۲۲۵ انتخاب شده است. موتور خودرو از چهار سیلندر دارا است که ۱۵۹۸ سی سی حجم دارد و با استناد به این که برایش توربو شارژ هم مقرر کرده اند می تواند حداکثر تا ۱۶۱ اسب بخار قدرت تولید کند.

 

 کره ای یا فرانسوی؟

جعبه دنده خودروی DS از نوع شش سرعته اتوماتیک است و باید آن را ماشینی با محور جلو بدانیم. شتاب صفر تا صد آن را هم ۸٫۳ ثانیه مقرر کرده اند و راننده می تواند سقف سرعت را به ۲۰۵ کیلومتر بر ساعت برساند. ترمزهای جلو از نوع دیسکی خنک شوند و ترمز عقب از نوع دیسکی هستند. مصرف سوخت این خودرو را در سیکل ترکیبی برابر با ۶٫۳ لیتر در هر صد کیلومتر می دانند و ظرفیت باک برابر با ۶۰ لیتر است. این خودرو به استاندارد آلایندگی یورو ۵ تجهیز بوده و بعد از کمپانی در تست های ایمنی از NCAP اروپا، پنج ستاره ایمنی بدست آورده است.

برای شما هم جالب است؟ :  معرفی اتومبیل لوکس و شاسی‌بلند تازه کمپانی ولوو

هزینه: حدود ۱۹۵ میلیون تومان

 


رنو تلیسمان

طول تلیسمان را ۴۸۴۸ میلی متر، عرض آن را ۲۰۸۱ میلی متر و ارتفاعش را ۱۴۶۳ میلی متر ذکر کرده اند. این کالا رنو ۱۴۴۴ کیلوگرم وزن دارد و به لاستیک هایی ۱۸ اینچی از نوع ۲۴۵٫۴۵ تجهیز است. پیشرانه آن از نوع چهار سیلندر خطی با حجم ۱۶۱۸ سی سی انتخاب شده که می تواند با حداکثر ۱۹۰ اسب بخار نیرو تولید کند. جعبه دنده هم از نوع هفت سرعته دو کلاچه اتوماتیک است که نیروی تولیدشده به وسیله موتور را به محور جلو منتقل می کند. شتاب صفر تا صد رنو تلیسمان عدد ۷٫۷ ثانیه مطرح شده است و می توان با آن به حداکثر سرعت ۲۲۵ کیلومتر بر ساعت رسید.

 

 کره ای یا فرانسوی؟

ترمزهای جلو و عقب هر دو از نوع دیسکی خنک شونده هستند و قادر اید روی مصرف سوخت ۵٫۸ لیتر در هر صد کیلومتر حساب باز کنید با اینحال تلیسمان کمترین حجم باک را هم دارد و با هر بار رفتن به جای سوخت قادر اید نهایتا ۵۱ لیتر بنزین بزنید. استاندارد آلایندگی تلیسمان از نوع یورو ۶ است و در تست های ایمنی انجام شده به وسیله NCAP اروپا موفق به گرفتن پنج ستاره ایمنی شده است.


هزینه:
حدود ۲۰۱ میلیون تومان

سایت خبری “ایران پی پر” امیدوار است اخبار خودرو آن و از نمونه خبر ۵ خودروی وسوسه انگیز پایین ۲۰۰ میلیون در مارکت مورد بهره برداری شما دوستان عزیز واقع شود. شما خواننده گرامی در بیشتر مواقع میتوانید دوستان خود را با ابزارهای سایت در باب این مقاله و مباحث دیگر سایت مطلع نمایید.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات