کد خبر : 32247
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۵
11 views بازدید

۷ خودروی نوستالژی که در سریال شهرزاد دیده اید

در دسته مقالات و اخبار خودرو مقاله ۷ خودروی نوستالژی که در سریال شهرزاد دیده اید را برای شما انتخاب کرده ایم که امیدواریم مورد قبول شما واقع شود.ایران پی پر تلاش میکند بهترین اخبرا خودرو را هر روزه برای شما گردآوری نماید. روزنامه هفت صبح – محمدحسین شاوردی: سریال شهرزاد در حالی وارد فصل دوم خود می شود که در خلال تولیدش از اقسام […]

در دسته مقالات و اخبار خودرو مقاله ۷ خودروی نوستالژی که در سریال شهرزاد دیده اید را برای شما انتخاب کرده ایم که امیدواریم مورد قبول شما واقع شود.ایران پی پر تلاش میکند بهترین اخبرا خودرو را هر روزه برای شما گردآوری نماید.

روزنامه هفت صبح – محمدحسین شاوردی: سریال شهرزاد در حالی وارد فصل دوم خود می شود که در خلال تولیدش از اقسام متفاوتی از خودروهای ارزشمند کلاسیک استفاده شده که اغلب آنها نیز برای علاقه مندان مشهور نیستند. این خودروهای پرهزینه که عمدتا از برندهای آلمانی، آمریکایی و فرانسوی هستند، به سریال رنگ و بوی با مزه ای داده و تصویری حقیقی تر از حوادث و اتفاقات دهه ۳۰ و ۴۰ شمسی را به مخاطب معرفی می کند. اینجا به هفت وسیله نقلیه ای پرداخته ایم که بیش از دیگر برندها در خلال فیلم دیده می شوند و مورد بهره برداری قرار می گیرند.

دوج کورنت ۱۹۴۹

 

 

 

این سدان مجلل در فاصله ۱۹۴۹ تا ۱۹۵۲ تولید شد و در بازارهای بزرگ فروش مناسبی را تجربه کرد که این مسئله عمدتا به دلیل اتاق های متفاوتی است که کورنت اعم از لیموزین، کوپه، استیشن واگن و سدان در آن قالب تولید شد. یک موتور شش سیلندر ۳٫۸ لیتری که ۱۰۳ اسب بخار نیرو داشت همراه با یک جعبه دنده سه سرعته دلیل می شد تا کورنت تا ۱۴۰ کیلومتر در ساعت سرعت بگیرد همزمان با اینکه تا پنج نفر سرنشین بزرگسال را می موفق شد جا به جا کند.

دوج تا هشت نسل به تولید این خودرو ادامه داده و سپس در سال ۱۹۷۹ برای در بیشتر مواقع پرونده این نمونه را بایگانی کرد. کورنت با آن سطح از هزینه و دیزاین، همراه با مرسدس بنز، از لوکس ترین خودروهای این سریال و به نحوی نماد خانواده مرفه بزرگ آقاست.

برای شما هم جالب است؟ :  سریع‌ترین موتور سیکلت‌های جهان

 


واکسهال کرستا ۱۹۵۵

 

 7 خودروی نوستالژی که در سریال شهرزاد دیده اید

 

این خودروی انگلیسی با اسم سدانی کوچک و اقتصادی در یک دوره سه ساله از ۱۹۵۵ تا ۱۹۵۸ فروشی بالغ بر ۱۶۵ هزار ابزار را به ثبت رساند و در فیلم از جانب هاشم دماوندی، پدر فرهاد دماوندی که روزنامه نگاری تحول خواه بود مورد بهره برداری قرار می گرفت. موتور این واکسهال قدیمی یک نمونه ۲٫۳ لیتری شش سیلندر است که از روش یک جعبه دنده سه سرعته دستی نیرو را به چرخ های عقب منتقل می کند.

 


مرسدس بنز ۱۸۰

 

 7 خودروی نوستالژی که در سریال شهرزاد دیده اید

 

در جای جای فیلم نشانی از این سدان مجلل آلمانی دیده می شود با اینحال عمدتا نمونه ۱۸۰ از جانب جمشید سعادت، پدر شهرزاد مورد بهره برداری قرار می گرفت.

 


شورولت فلیت مستر ۱۹۴۷

 

 7 خودروی نوستالژی که در سریال شهرزاد دیده اید

 

این اتومبیل آمریکایی یکی از اصلی ترین شکست های تاریخ برند شورولت شمرده می شود که به توجه به برنامه ریزی گسترده برای مونتاژ آن در ۱۱ کارخانه مختلف، تنها دو سال در خط تولید ماند و برای در بیشتر مواقع پرونده آن بسته شد. در سریال شهرزاد این خودرو به سرهنگ تیموری تعلق داشت که از شخصیتی عجیب و پیچیده دارا بود.

 


مرسدس بنز ۱۷۰

 

 7 خودروی نوستالژی که در سریال شهرزاد دیده اید

 

این ماشین گران قیمت در سال ۱۹۴۹ وارد خط تولید شد و یکی از پرفروش ترین تولیدات عصری است که در آن نیز حاکم بلامنازع مارکت سدان ها بود. از قضا تاکسی سریال شهرزاد هم، همین خودرو است که با اسم جد قدیمی مرسدس کلاس ای حال حاضر، در یکی از اصلی ترین سکانس های فیلم دیده می شود. آنجا که شهرزاد در روز کودتای ۲۸ مرداد ۳۲ در جستجوی فرهاد به مرکز شهر می رود با اینحال فرهاد در اثر قتل یدی جلوی چشمش دستگیر و به زندان فرستاده می شود.

برای شما هم جالب است؟ :  جیپ؛ مرد روزهای سخت در جاده ها

 


مرسدس بنز ۲۲۰ نمونه ۱۹۵۳

 

 7 خودروی نوستالژی که در سریال شهرزاد دیده اید

 

این خودرو که چندی قبل و در فصل تازه به این سریال اضافه شده نمونه ۱۹۵۳ است و مورد بهره برداری عمه بلقیس، خواهر بزرگ آقا است که برنامه ریزی شده است بر روند جریان تاثیرات مهمی بگذارد. نمونه ۲۲۰ هم که با اسم یک کوپه لوکس و پرهزینه شناخته می شود، با بهره برداری از یک موتور ۸۰ اسب بخاری شش سیلندر و ۲٫۲ لیتری، حال حاضر در ورژن های سالم هزینه بسیار گزافی دارد.

 


فورد فایر لاین ۱۹۵۵

 

 7 خودروی نوستالژی که در سریال شهرزاد دیده اید

 

این اتومبیل در دو رنگ دلنشین و جوان پسند، مورد بهره برداری قباد دیوان سالار بود و با اسم نمادی از سرخوشی، بی خیالی و لذت طلبی طبقات مرفه آن عصر در فیلم جای گرفته است. فایر لاین خودروی کلاسیک ارزشمندی است که در انواع دو در و چهار در، از موتورهای شش و هفت سیلندر استفاده می کرد که شتاب بالایی را به این کوپه آمریکایی هدیه می داد.

سایت خبری “ایران پی پر” امیدوار است اخبار خودرو آن و از نمونه خبر ۷ خودروی نوستالژی که در سریال شهرزاد دیده اید مورد بهره برداری شما دوستان عزیز واقع شود. شما خواننده گرامی در بیشتر مواقع میتوانید دوستان خود را با ابزارهای سایت در باب این مقاله و مباحث دیگر سایت مطلع نمایید.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات