خبرهای ویژه

» علم » «AK-12»؛ بروزترین اسلحه‌ی کمپانی کلاشینکف

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۳ - ۱۹:۴۳

«AK-12»؛ بروزترین اسلحه‌ی کمپانی کلاشینکف

درصورت تمایل به مقالات علمی مقاله «AK-12»؛ بروزترین اسلحه‌ی کمپانی کلاشینکف را مطالعه کنید و با دوستان خود به اشتراک بگذارید. امیدواریم این مقاله علمی میتواند مورد استقبال شما واقع شود. وب‌سایت روزیاتو – حسین علی پناهی: تفنگ «AK-12» بروزترین سلاح انفرادی روسیه است که به وسیله کمپانی تولید کننده کلاشینکف ساخته شده و تمامی […]

«AK-12»؛ بروزترین اسلحه‌ی کمپانی کلاشینکف

درصورت تمایل به مقالات علمی مقاله «AK-12»؛ بروزترین اسلحه‌ی کمپانی کلاشینکف را مطالعه کنید و با دوستان خود به اشتراک بگذارید. امیدواریم این مقاله علمی میتواند مورد استقبال شما واقع شود.

وب‌سایت روزیاتو – حسین علی پناهی: تفنگ «AK-12» بروزترین سلاح انفرادی روسیه است که به وسیله کمپانی تولید کننده کلاشینکف ساخته شده و تمامی تست های میدانی خود را با موفقیت پشت سر قرار داده است. قابلیت های خاص این اسلحه ی تازه و کارآمدی آن در تست های میدانی نمایش داده که اسلحه ی AK-12 خیلی زود به اسلحه ی سازمانی بخش فراوانی از نیروهای مسلح روسیه مبدل خواهد شد.

 

 

کار بر روی این اسلحه در سال ۲۰۱۱ و با بهره برداری از تفنگ AK-200 با اسم نمونه پایه شروع گردید. اولین نمونه ی این اسلحه در ابتدا سال ۲۰۱۲ به وسیله کمپانی «کالاشینکف کانسرن» (Kalashnikov Concern) معرفی و تست های نظامی را با موفقیت پشت سر گذاشت.

 

در چنین موقعیتی ارتش روسیه از تولیدکنندگان نمونه ی ابتدایی خواست که تغییراتی را در دیزاین بدنه انجام داده و هزینه ی تولید آن را نیز کاهش دهند. بدین خاطر کمپانی کلاشینکف نسل دوم این اسلحه را با گلوله ای ۵٫۴۵ میلیمتری و با بهره برداری از تفنگ AK-400 با اسم نمونه پایه دیزاین کرده و تولید. این ورژن خصوصیت های ممنحصر به فردی مانند توانایی شلیک تمام اتوماتیک را در خود داشت.

 

با تفنگ «AK-12»، جدیدترین اسلحه ساخته شده توسط کمپانی کلاشینکف آشنا شوید
AK-12

بعد از مدتی ورژن ی AK-12 با گلوله ی ۵٫۴۵ میلیمتری به ورژن ی AK-15 با گلوله ی ۷٫۶۲ پیشرفت یافت و قرار شد این دو همراه با تفنگ سبک ۵٫۴۵ میلیمتری موسوم به RPK-16 مورد بهره برداری قرار گیرند. به علاوه از طرف دیگر ارتش روسیه کار بر روی تفنگ های تهاجمی A545 و A762 که هر یک به ترتیب حاوی گلوله های ۵٫۴۵ و ۷٫۶۲ بودند را شروع کرد که به وسیله کمپانی اسلحه سازی «کوفروف مکانیکال وورکس» (Kovrov Mechanical Works) ساخته شده بودند.

برای شما هم جالب است؟ :  دانستنی های با مزه ای که میخواهید بدانید

هر دو نمونه AK-12 و AK-15 برخی از خصوصیت های قدیمی تفنگ کلاشینکف را حفظ کرده و می توان خشاب های ورژن های قدیمی AK-74  و AKM را نیز روی آن ها سوار کرد. این سلاح های تازه دقت بسیار بالایی در تمامی شرایط دارند و به سادگی می توان دوربین و سرنیزه را روی آن ها نصب کرده و از یک پرتاب کننده ی نارنجک ۴۰ میلیمتری نیز در پایین لوله ی خود برخوردارند.

با تفنگ «AK-12»، جدیدترین اسلحه ساخته شده توسط کمپانی کلاشینکف آشنا شوید
AK-400

کارشناسان علوم نظامی گفته اند که AK-12 اختلاف فاحشی با AK-74 ندارد که اکنون با اسم اسلحه ی رسمی و متداول در ارتش روسیه مورد بهره برداری قرار می گیرد. میخاییل دگتیارف، ویراستار مجله ی «کالاشینکوف» در باره ی تفاوت ارگونومیکی که در این اسلحه بوجود آمده گفته است:” تغییراتی دیده می شود با اینحال این تفاوت در مقایسه با آن چه که جراید می گفتند بسیار کمتر بوده است”.

 

به گفته ی صاحبنظران نظامی روسی هنوز نمی توان لحظه جایگزینی AK-74 با این سلاح مدرن را پیش بینی کرد با اینحال این سلاح تازه دیزاین بینهایت دلنشین و کارآمدی داشته با اینحال به مدرن سازی بیشتری نیاز دارد. به علاوه از طرف دیگر باید راحتی این اسلحه در لحظه مبارزه ی حقیقی افزایش یافته و امکان وصل کردن وسایل بیشتری روی آن ممکن شود.

غیر از این دو سلاح، کمپانی اسلحه سازی کالاشینکوف بر روی به روز کردن اسلحه ی AK-74 نیز کار می کند از نمونه تجهیز کردن ان به یک قنداق تاشو و دوربین های تلسکوپی، ریل هایی برای وصل کردن وسایل دیگر به آن و تنظیم کننده ی موقعیت حریق و دستگیره های ارگونومیک تر.

با تفنگ «AK-12»، جدیدترین اسلحه ساخته شده توسط کمپانی کلاشینکف آشنا شوید
AK-74M

ارتش روسیه در سال های قبلی و با استناد به برنامه ای موسوم به «Ratnik» دست به دیزاین و تولید سلاح هاو ادوات نظامی بسیار پیشرفته و آتی نگرانه ای کرده است. از میان ای ادوات نظامی پیشرفته می توان به جلیقه های ضدگلوله مدرن، سپرهای ضد گلوله، رایانه های تاکتیکی و کلاه خودهایی حاوی دوربین دید در شب و دوربین های گرمایی اشاره نمود.

با تفنگ «AK-12»، جدیدترین اسلحه ساخته شده توسط کمپانی کلاشینکف آشنا شوید
AK-12

با استناد به گزارش های شبکه ی دولتی «راشا تودی» ارتش این کشور یک بسته ی پوشیدنی ویژه را دیزاین کرده است که با اسکلت بهینه شده ی خود به فرد این امکان را می دهد که قدرت و استقامت بیشتری داشته باشد. به علاوه از طرف دیگر این بسته ی نظامی حاوی یک زره بسیار پیشرفته بوده و یک کلاه خود که مانند نقاب روی صورت می نشیند را نیز در خود دارد.

برای شما هم جالب است؟ :  اخطار هاوکینگ به انسانها برای ترک زمین و زندگی در فضا

با این وجود این بسته ی نظامی تا چند سال آتی ساخته نشده و هنوز در مرحله ی دیزاین قرار دارد و با این وجود در کاربردی بودن ان ها در میدان حقیقی نبرد نیز شک و شبهه می باشد. این پیشرفت ها ارتش ایالات متحده را نیز به تکاپو انداخته تا در این عرصه از رقیب خود عقب نماند.

سایت “ایران پی پر” امیدوار است مقالات علمی آن از نمونه مقاله «AK-12»؛ بروزترین اسلحه‌ی کمپانی کلاشینکف مورد بهره برداری شما دوستان عزیز واقع شود. در بیشتر مواقع میتوانید دوستان خود را با ابزارهای سایت در باب این مقاله و مباحث دیگر سایت مطلع کنید.

لینک


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : علم
ارسال دیدگاه

تبلیغات