کد خبر : 40541
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۸
16 views بازدید

BMW X5 M؛ وسیله نقلیه ای اسپرت در لباس شاسی بلند

در دسته مقالات و اخبار خودرو مقاله BMW X5 M؛ وسیله نقلیه ای اسپرت در لباس شاسی بلند را برای شما انتخاب کرده ایم که امیدواریم مورد قبول شما واقع شود.ایران پی پر تلاش میکند بهترین اخبرا خودرو را هر روزه برای شما گردآوری نماید. برترین ها – ترجمه از محمدرضا مرتضایی: در مارکت خودروهای حال حاضر، کراس اوور-SUV ها به سرعت در حال پیشرفت […]

در دسته مقالات و اخبار خودرو مقاله BMW X5 M؛ وسیله نقلیه ای اسپرت در لباس شاسی بلند را برای شما انتخاب کرده ایم که امیدواریم مورد قبول شما واقع شود.ایران پی پر تلاش میکند بهترین اخبرا خودرو را هر روزه برای شما گردآوری نماید.

برترین ها – ترجمه از محمدرضا مرتضایی: در مارکت خودروهای حال حاضر، کراس اوور-SUV ها به سرعت در حال پیشرفت و رواج در مارکت هستند و برندهای مطرحی مانند بنتلی و آلفارومئو سرمایه گذاری فراوانی در این کلاس کرده اند. با اینحال این روند پرشتاب در عرصه کراس اوور-SUV ها بدان معنا نیست که کیفیت فدای کمیت شود و قادریم بگوییم اکثریت ماشین هایی که در این کلاس معرفی می شوند، همگی عملکرد خوبی از خود نمایش داده اند. یکی از این ماشین ها BMW X5 M نمونه ۲۰۱۷ است که قادریم بگوییم حدوداً خصوصیت های مثبت یک ماشین کامل را دارا است با اینحال در عین حال نقاط ضعفی نیز در آن مشاهده شده که پیشتر به آنها می پردازیم.

 

 

از لحاظ مکانیکی قادریم بگوییم این ماشین اجرای مناسب تری از نمونه X6 M دارد با اینحال از جهت سواری و عملکرد کلی، مطمئنا X6 M که یک کوپه چهار در است، اجرای مناسب تری دارد.  نمونه X5 M که وزنی حدود ۵۳۰۳ پوند دارد، با کمترین تفاوت  درمقایسه با نسل دوم این نمونه که در سال ۲۰۱۵ معرفی شد، روانه مارکت شده است.

از پیشرانه ۸ سیلندر با حجم ۴٫۴ لیتری  و توربوشارژرهای دوقلو در این ماشین استفاده شده که حداکثر قدرت آن ۵۶۷ اسب بخار و حداکثر دورموتور آن ۶۵۰۰ دور در دقیقه و حداکثر گشتاورش ۵۵۳ پوند-فوت است.

از سیستم انتقال هشت دنده ای  با تنظیم M اتوماتیک برای انتقال نیروی موتور هب دو محور استفاده شده که برای سواری بهتر، بیشتر نیروی ساخته شده به وسیله موتور به دیفرانسیل عقب این ماشین منتقل می شود.

دارای اختلاف با اجداد

در حقیقت در این نمونه از BMW مواردی را بیننده هستیم که قبلا در سری M ندیده بودیم چرا که BMW قصد داشت از سیستم توربوشارژ دو محور اتوماتیک در نمونه های سوپرسدان M5 که در سال ۲۰۱۸ روانه مارکت می شوند بهره ببرد با اینحال در این نمونه بیننده بهره برداری از این سیستم پیشرفته هستیم. در نمونه ۲۰۱۷ X5 M  از ورژن ۵ نرم افزار در سیستم نرم افزاری و سرگرمی آن استفاده شده که توانایی بهره برداری از صفحه لمسی را به سرنشینان می دهد.

 

بسته Executive  ۴۷۰۰که دلار هزینه دارد، امکان شارژ بی سیم و  هات اسپات Wifi را در دست خریداران می گذارد و خریداران این بسته به علاوه از طرف دیگر می توانند رنگ ویژه متالیک ویژه BMW را برای بدنه و بهره برداری از چرم مرغوب در دیزاین داخلی آن را سفارش دهند.

برای شما هم جالب است؟ :  5 خودروی وسوسه انگیز پایین 200 میلیون در مارکت

 

 بررسی BMW X5 M مدل 2017 ( مرتضایی)

ممکن است نمونه X6 از نمونه X5 M سریع تر و بهتر رفتار کند با اینحال در دورانی که SUV های مزخرفی در حال تولید شدن هستند، از این نمونه می توان با اسم یک نمونه استاندارد اسم برد. بر خلاف وزن سنگین و طول ۱۹۷۲٫۷ اینچی این ماشین،  کراس اوور X5 M توانایی دارد در هر شاخصی با سدان های اسپورت M3 کمپانی BMW به رقابت پرداخت کند؛ به عناون مثال این ماشین ظرف ۳٫۸ ثانیه به سرعت ۶۰ مایل در ساعت می رسد و ظرف ۱۲٫۲ ثانیه توانایی دارد ۲۵۰ فوت را با سرعت ۱۱۴ مایل در ساعت طی کند؛ با طی مسافت ۱۵۳ فوت از سرعت ۷۰ مایل در ساعت به ایست کامل می سرد. در تست هایی که قبلاً در ماشین های مختلف داشتیم، تنها بنتلی بنتاگیا و تسلا نمونه X P90D از این ماشین سریع تر بودند که با این وجود هیچکدام در عبور از پیچ ها قابلیت های بالای این نمونه از BMW را نداشتند.

این ماشین قابلیت های دریفت هم دارد با اینحال ما از این توانایی ها در مسیرهای عمومی نتوانستیم سود ببریم  با اینحال در یک پیچ تند که سیستم کنترل کشش بدنه ماشین را غیرفعال کرده بودیم، پا را بر روی گاز قرار داده و از تمامی قابلیت های لاستیک های میشلن پایلوت سوپراسپروت  این ماشین استفاده کردیم. با این وجود باید به این نکته نیزاشاره کرد که کیفیت سواری سرنشینان عقب با جلو در این ماشین دارای اختلاف است.

استفاده بسیار تکنولوژی در X5 M


با شرایطی که قبلاً اشاره شد، سواری با X5 M چندان دلچسب نیست و ممکن است بسیاری از قانون های فیزیکی در سواری با این ماشین نقض شوند! ارتفاع محیط داخل کابین ۶۷٫۶ اینچ است که پنج سرنشین به سادگی در آن قرار می گیرند و ۳۶ فوت مکعب  محیط بار نیز برای آن تعبیه شده که کافی و خوب به نظر می رسد. بر خلاف بسیاری از نمونه های تازه BMW، بیننده سواری راحتی در این ماشین نیستیم چرا که فرمان سنگین و گیج این ماشین از کیفیت رانندگی با آن کاسته است. به توجه به بهره برداری از موتور ۸ سیلندر در این ماشین و هزینه بیش از ۱۰۰ هزار دلاری آن، با اینحال عملکرد آن درمقایسه با هزینه بالایش چندان خوب ارزیابی نمی شود.

برای شما هم جالب است؟ :  100 خودروی مزخرف تاریخ (2)

 

 بررسی BMW X5 M مدل 2017 ( مرتضایی)

دکمه ها و تنظیمات گیج کننده X5 M یقیناً کار را برای کار کردن راننده با آنها سخت می کند؛ به توجه به بهره برداری از سه حالت اتوماتیک، دستی و تعویض پدال در گیربکس این ماشین، بیننده به کارگیری سه موقعیت دیگر در تنظیمات فرمان، قدرت موتور، نرمی کمک فنر به اسم های اسپورت، اسپورت+ و راحت نیز هستیم که ترکیب بهره برداری از این حالات کمی گیج کننده به نظر می رسد. دو دکمه فراوانی برای بهره برداری از بهترین حالت بر روی فرمان قرار داده شده که خوب به نظر می رسد با اینحال بازهم وجود آن را می توان فراوانی ارزیابی کرد.

 

 بررسی BMW X5 M مدل 2017 ( مرتضایی)

ولی باید گفت، تولید تمامی این دکمه ها و تنظیمات در کنسول مرکزی و روی فرمان با بهره برداری از مواد مرغوبی انجام شده که به زیبایی آنها اضافه است. در این نمونه از X5 در عین حال از بهترین دسته دنده در تمامی نمونه های این سری استفاده شده که به سادگی به هر میزان تمام تر قادر به تعویض دنده با آن هستید. هیچ دکمه یا تنظیمات اضافه ای بر روی دنده قرار ندارد و همین سادگی و روانی در تعویض دنده دستی یک حسن برای این ماشین شمرده می شود.

 

 بررسی BMW X5 M مدل 2017 ( مرتضایی)

به توجه به بهره برداری از  ۱۸ تنظیم مختلف برای صندلی های جلو، یکی از سخت ترین کارهایی که برای سواری راحت با این ماشین باید انجام داد این است که چگونه بهترین حالت رانندگی با آن را در شرایط مختلف پیدا کنیم و حتی با بهره برداری از تایرهای ۲۱ اینچی و صندلی های استاندارد که به طرز اتوماتیک نیز تنظیم می شوند، سواری با این ماشین خشک و سفت ارزیابی می شود.

 

با این وجود ما SUV های سری M را نیز با تایرهای ۲۰ اینچی امتحان کردیم با این وجود تاثیر فراوانی با این وجود نهایی نداشت و سرنشینان، عبور از دست اندازهای ریز جاده را احساس می کردند. همین سخت دلیل شده تا تازه ترین نمونه از مرسدس بنز یعنی AMG GLE63 S بتواند بر نمونه برتر این سری از BMW ها یعنی X6 M نیز غلبه کرده و آن را شکست دهد.

 

 بررسی BMW X5 M مدل 2017 ( مرتضایی)
ممکن است تولید این ماشین یکی از دلایلی باشد تا بازهم به ذخیره منابع نفت بپردازیم چرا که مصرف سوخت بالای این ماشین نیز نمونه دیگری از نقاط ضعف آن است با اینحال با نرخ مصرف ۱۴ و ۱۹ مایل به ازای هر گالن در  شهر و بزرگراه و نرخ مصرف متوسط ۱۶ مایل به ازای هر گالن قادریم بگوییم که مصرف قابل قبولی برای ماشینی به وزن ۲٫۵ تن شمرده می شود با اینحال خریداران آن مطمئناً از این مصرف سوخت بالا راضی نخواهند بود.

برای شما هم جالب است؟ :  تونگوسکا 2K22؛ ضد هوایی خودکششی روسی

هزینه و ارزش X5 M


به دور از نتایج آزمایشاتی که ما بر روی این ماشین انجام دادیم، ظاهر X5 M بسیار شیک و تمیز است و بسیاری از ضعف های عملکردی آن را می پوشاند. بدنه مونوکرومیک و فشرده آن قادر به رقابت با ستارگان این کلاس است و با استناد به قیمتش در طرف دیگر یک بنتایگای ۲۳۱۸۲۵ دلاری خوب به نظر می رسد؛ نورپردازی داخل این ماشین و بهره برداری از چرم مرغوب در دیزاین داخلی آن، X5 M را به ماشینی خوب از لحاظ دیزاین بدل کرده است. هزینه شش رقمی این ماشین با استناد به عملکرد نه چندان مناسبش امکان دارد از لحاظ عده ای زیاد به نظر برسد با اینحال دیزاین بیرونی زیبای آن پرداخت هزینه پایه ۱۰۱۶۹۵ دلار برای آن را کمی پذیرفتنی تر می کند.

 

 بررسی BMW X5 M مدل 2017 ( مرتضایی)

لیست قابلیت ها استاندارد X5 M در بیشتر SUV های حال حاضر مارکت دیده می شود؛ با این وجود ماشینی که ما آن رو مورد تست و ارزیابی قرار دادیم شامل بسته های Executive و همیار راننده و کمک پارک و بالاخره رابطه اپل کارپلی بود که به هزینه آن اضافه بود. این بسته ها شامل امکاناتی مانند تشخیص نقطه کور، اخطار خروج از خط، ترمز اتوماتیک اضطراری،اخطار ترافیک از عقب و یک دوربین ۳۶۰ درجه بودند.

 

 بررسی BMW X5 M مدل 2017 ( مرتضایی)

بالاخره، صاحبنظران عرصه خودرو این ماشین را از فرضیه آل و استانداردهای حال حاضر مارکت کمی دور می دانند چرا که با استناد به سابقه کمپانی BMW انتظار بیشتری از آن برای معرفی یک سواری راحت در X5 M داشتند. با این وجود خیلی زود بیننده به روزرسانی های بیشتری بر روی این ماشین نسل ۵ از جانب رقبایی از قبیل جیپ،مرسدس بنز، پورشه خواهیم بود که با معرفی ماشین های تازه این خودروسازان مطمئنا نقاط ضعف X5 M در آنها برطرف خواهد شد.

سایت خبری “ایران پی پر” امیدوار است اخبار خودرو آن و از نمونه خبر BMW X5 M؛ وسیله نقلیه ای اسپرت در لباس شاسی بلند مورد بهره برداری شما دوستان عزیز واقع شود. شما خواننده گرامی در بیشتر مواقع میتوانید دوستان خود را با ابزارهای سایت در باب این مقاله و مباحث دیگر سایت مطلع نمایید.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات