کد خبر : 38018
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۰
20 views بازدید

iOS 11 در مقابل Android O: برنده حقیقی کدام است؟

توصیه میکنیم در صورت وجود علاقه مندی به مقالات علوم دیجیتال مقاله iOS 11 در مقابل Android O: برنده حقیقی کدام است؟ را مطالعه کنید و با دوستان خود به اشتراک بگذارید. امیدواریم این مقاله علمی میتواند مورد استقبال شما واقع شود. تارنما کلیک – میثم معتمدی: کمپانی اپل امسال با تازه‌ترین ورژن از سیستم عامل iOS با عنوان iOS 11 وارد گوشی‌ها و ابزار‌های […]

توصیه میکنیم در صورت وجود علاقه مندی به مقالات علوم دیجیتال مقاله iOS 11 در مقابل Android O: برنده حقیقی کدام است؟ را مطالعه کنید و با دوستان خود به اشتراک بگذارید. امیدواریم این مقاله علمی میتواند مورد استقبال شما واقع شود.

تارنما کلیک – میثم معتمدی: کمپانی اپل امسال با تازه‌ترین ورژن از سیستم عامل iOS با عنوان iOS 11 وارد گوشی‌ها و ابزار‌های هوشمند این تولیدکننده خواهد شد درحالی که گوگل چند ماه پیش، خبر از انتشار تازه‌ترین ورژن از سیستم عامل اندروید با اسم Android O در سه ماهه تابستان داده بود. سیستم عامل اندروید در مقایسه با سیستم عامل آی ایشان اس (iOS) مصرف کنندگان و مصرف‌کنندگان بیشتری دارد دلیل آن هم این است که بسیاری از کمپانی‌های تولید کننده تلفن های همراه هوشمند، بر پایه پلتفرم اندروید گوشی‌های خود را دیزاین و پیشرفت می‌‌دهند.

هر سال، ورژن تازه هر دو سیستم عامل اندروید و آی ایشان اس معرفی می‌شود. در سال ۲۰۱۷، مصرف کنندگان ابزار‌های تجهیز به پلتفرم‌های موبایل اپل و گوگل انتظار دارند آی ایشان اس ۱۱ و یا اندروید O را دریافت کنند.

 

یکی از مهمترین دلایلی که مصرف کنندگان را تشنه دریافت آپدیت اندروید و یا آی ایشان اس می‌کند، افزودن کوله‌باری از توانایی‌های تازه به ابزار‌های آن‌ها است. حال آن‌‌ها دوست دارند بدانند با گرفتن آی ایشان اس ۱۱ و یا اندروید ۸ چه توانایی‌هایی به گوشی موبایل و یا تبلتشان اضافه خواهد شد.

 

پیش بینی میکنیم آی ایشان اس ۱۱ بهمراه معرفی تلفن های قابل حمل تازه اپل، در پاییز سال جاری معرفی شود. با این وجود ورژن بتا از مدت‌‌‌ها قبل در دست مصرف کنندگان ویژه قرار گرفته و آن‌ها همراه با لذت بردن از ورژن ابتدایی این سیستم عامل، به کمپانی اپل برای پیشرفت هرچه بهتر و باگ‌زدایی آن کمک می‌کنند.

 

بیشتر خصوصیت های آی ایشان اس ۱۱ که در شکل ورژن پایدار به مصرف کنندگان معرفی خواهند شد، در ورژن بتا نیز جای گرفته شده‌اند. ورژن تازه اندروید نیز همزمان با معرفی ابزار‌های تازه گوگل توزیع می گردند. از آنجایی که دو گوشی موبایل پیکسل سال ۲۰۱۷ این تولیدکننده مدتی بعد از آیفون‌‌های سال جاری معرفی خواهند شد، یقینا باید برای دریافت اندروید ۸ تا ماه اکتبر و یا نوامبر (انتهای پاییز) منتظر بمانیم. هنوز اسم این سیستم عامل واضح نیست و تنها حرف در ابتدا آن یعنی O را می‌دانیم.

هر دو سیستم عامل iOS 11 و Android O حاوی خصوصیت‌های منحصر به فردی هستند که به طبع آن مخاطبان ویژه خود را دارند. اپل و گوگل تلاش می‌کنند هر سال خصوصیت‌های تازه ای را به سیستم عامل‌های خود اضافه کنند تا هر یک بهتری‌های خود را به مخاطبان نشان دهند. پیشتر به معرفی عده ای از خصوصیت‌های پخش شده از دو سیستم عامل iOS 11 و Android O می‌پردازیم.

برای شما هم جالب است؟ :  منتظر چه بازی‌هایی در مراسم E3 2017 باشیم؟

 

حقیقت اضافه بسیار پیشرفته iOS 11

iOS 11 در برابر Android O: برنده واقعی کدام است؟

 

ARKitیک فریمورک حقیقت اضافه برای پیشرفت‌دهندگان بوده و بخش تازه و مهمی از آی ایشان اس ۱۱ به شمار می‌آید. به زبان ساده، بعد از دریافت آپدیت سیستم عامل، با چند اپ تازه مواجه خواهید شد که همگی با دوربین ابزار کار می‌کنند. با بهره برداری از آن‌ها، وسایل مجازی گوناگونی را مشاهده خواهید کرد که همگی با وسایل جهان حقیقی تعامل دارند.

 

به عبارت دیگر، با برنامه‌های حقیقت اضافه آی ایشان اس ۱۱، اشیایی غیر حقیقی را در جهان حقیقی مشاهده خواهید کرد. با اسم نمونه امکان دارد با مشاهده باغچه منزل خود از صفحه نمایش گوشی، یک سفینه فضایی را ببینید که در حال تکمیل‌سازی برای ترک زمین است! به علاوه از طرف دیگر امکان دارد یک شخصیت کارتونی افسانه‌ای را بر روی میز ناهارخوری مشاهده نمائید.

 


دستیار مجازی هوشمندتر iOS 11

iOS 11 در برابر Android O: برنده واقعی کدام است؟

 

دستیار مجازی انحصاری اپل، در هر بار معرفی یک ورژن تازه سیستم عامل موبایل آن آپدیت می‌شود. یکی از مهمترین توانایی‌های آن در آی ایشان اس ۱۱، خدمات رسانی از گسترده وسیعی از زبان‌های زنده دنیا در مقایسه با قبل خواهد بود.

 

مثل در بیشتر مواقع، درک سیری برای تشخیص فرمان‌های صوتی استفاده کننده بیشتر شده و سریعتر به آن‌‌‌ها جواب می‌دهد. نمونه دیگری از خصوصیت های تازه سیستم عامل موبایل اپل در سال ۲۰۱۷ همراه‌سازی تمامی معلومات مرتبط به سیری بین تمامی ابزار‌های در دست به یک استفاده کننده است. سیری از این پس مقاله‌های برتر Apple News را به استفاده کننده توصیه خواهد داد. گسترش توانایی برای ترجمه محتوا، از دیگر توانایی‌های دستیار مجازی آی ایشان اس در ورژن تازه است.

 


فروشگاه AppStore پیشرفت یافته

iOS 11 در برابر Android O: برنده واقعی کدام است؟

 

بعد از دریافت آی ایشان اس ۱۱، اپ استور ظاهر متفاوتی در مقایسه با قبل پیدا خواهد نمود. هدف از این تغییر کمک به مصرف کنندگان برای پیدا کردن به هر میزان سریعتر اپ‌های ضروری است. به علاوه از طرف دیگر مصرف کنندگان با بروزترین اپ‌هایی که امکان دارد به آن‌ها احتیاج داشته باشند آشنا می‌شوند. با اسم نمونه، در تب تازه Today گزیده‌ای از محبوبترین برنامه‌هایی که امکان دارد به آن‌ها علاقه داشته باشید به نمایش در خواهند آمد. بازی‌ها، آپدیت‌‌ها و برنامه‌های عمومی نیز هر یک در تب‌هایی جداگانه نمایش داده می‌شوند. آیتونز نیز ظاهر تازه ای پیدا خواهد نمود.

 


Control Center پیشرفت یافته

iOS 11 در برابر Android O: برنده واقعی کدام است؟

کنترل سنتر، که در ابزار‌های آی ایشان اسی با کشیدن انگشت از پایین‌ترین بخش صفحه به بالا ظاهر می‌شود، ظاهر متفاوتی یافته و دست استفاده کننده را برای سفارشی‌سازی بیشتر باز خواهد گذاشت. استفاده کننده می‌تواند شیوه لایه‌بندی را عوض کرده و سوییچ‌ها را ظاهر و یا مخفی کند. از روش کنترل سنتر آی ایشان اس ۱۱ می‌توان به دو مورد از خصوصیت های تازه آن دست پیدا کرد.

برای شما هم جالب است؟ :  معرفی اپ و بازی (47)

حالت ویژه بدون مزاحم (Do Not Disturb) برای رانندگان مقرر کرده شده تا بدون هیچ‌گونه حواس‌پرتی به مسیر خود ادامه دهند. توانایی بسیار دلنشین دیگر آی ایشان اس ۱۱، امکان ضبط فیلم از نمایشگر بی توجه به ابزارهای جانبی است؛ سوییچ این ابزار نیز در کنترل سنتر می باشد.

 


خصوصیت تصویر در عکس (Picture in Picture) در Android O

iOS 11 در برابر Android O: برنده واقعی کدام است؟

حالت تصویر در عکس (نمایش یک پنجره درون پنجره‌ای دیگر)، که از مدت‌ها قبل در اپ یوتیوب بیننده آن هستیم، این دفعه برنامه ریزی شده است مبدل به یکی از مهمترین خصوصیت های تازه سیستم عامل موبایل اندروید در سال ۲۰۱۷ شود. پیشرفت‌دهندگان برای خدمات رسانی از این توانایی در برنامه‌های خود علاقه فراوانی نمایش داده‌اند. از این حیث می‌توان حین تماشای فیلم در نتفلیکس، یوتیوب و یا حتی گالری خود، یک صفحه وب و یا فید توییتر را مرور کرد. از آنجایی که اندازه صفحه نمایش تلفن های قابل حمل روز به روز بزرگتر می‌شود، کاربری حالت تصویر در عکس نیز بیشتر خواهد شد.

 

این حالت را باید مکمل توانایی تقسیم نمایشگر به دو قسمت دانست که یکی از خصوصیت های تازه سیستم عامل موبایل گوگل در سال قبلی به حساب می‌آمد.

 


انتخاب متن هوشمندانه‌تر در Android O

iOS 11 در برابر Android O: برنده واقعی کدام است؟

این توانایی به توجه به ساده بودن، سال‌‌‌هاست که مصرف کنندگان فراوانی را درگیر خود کرده است. باید در اینجا این خبر خوب را به شما بگوییم که در اندروید O برای هایلایت و سپس کپی کردن یک بخش واضح از متن، کمتر نیاز به کلنجار رفتن با آن خواهد بود. با این وجود هوشمندی این متد تازه به همین مورد ختم نمی‌‌شود. بعد از انتخاب متن، اپلیکیشنی که با داده کپی شده در رابطه است باز خواهد شد.

 

با اسم نمونه اگر یک آدرس کپی کرده باشید، اپ گوگل مپس به طرز اتوماتیک باز خواهد شد. به علاوه از طرف دیگر در صورت کپی کردن شماره، به روش اتوماتیک به برنامه شماره‌گیر منتقل خواهید شد.

 


دسترسی راحت به گزینه‌های دوربین در Android O

iOS 11 در برابر Android O: برنده واقعی کدام است؟

گوگل پیوسته سیستم عامل موبایل خود و برنامه‌های آن را به طرز مستقل از یکدیگر آپدیت می‌کند، با اینحال اپ دوربین یک استثنا شمرده می‌شود. در اندروید ۸ می‌توان با دو بار ضربه زدن بر روی صفحه نمایش ۵۰ درصد زوم کرد. به علاوه از طرف دیگر می‌توان با لمس یک آیکون تازه تعبیه شده، خیلی سریع بین حالت عکاسی و فیلم برداری جابه‌جا شد. به نظر مصرف کنندگان، این شیوه از کشیدن انگشت بر روی صفحه به منظور جابه‌جایی میان حالت دوربین خوب است.

برای شما هم جالب است؟ :  با باورنکردنی‌ترین لپ‌تاپ‌های حال حاضر جهان آشنا شوید

 


گسترش طول عمر باتری در Android O

iOS 11 در برابر Android O: برنده واقعی کدام است؟

مصرف کنندگان پیوسته امید دارند با گرفتن سیستم عامل تازه، تداوم باتری ابزار آن‌ها بهتر شود. به ادعای گوگل، مهندس‌های این تولیدکننده توانایی Doze که برای بار نخست در اندروید ۷ معرفی شد را از نو دستخوش تغییر قرار داده‌اند. از این حیث میزان فعالیت اپ‌‌های پس‌عرصه، که استفاده کننده به طرز مستقیم در حال بهره برداری از آن‌‌‌ها نیست، در مقایسه با قبل باز هم محدود خواهد شد. باید در اینجا این خبر خوب را به شما بگوییم که این مدیریت برنامه‌ها به وسیله سیستم عامل انجام شده و نیاز به انجام هیچ کاری به وسیله استفاده کننده نیست.

 


نتیجه نهایی:

iOS 11 در برابر Android O: برنده واقعی کدام است؟

موارد گفته شده تنها بخشی از خصوصیت‌های سیستم‌عامل‌های iOS 11 و Android O شمرده می‌شوند و کمپانی‌‌های اپل و گوگل برخی از خصوصیت‌های پنهان iOS 11 و Android O را در روز معرفی و انتشار مطرح خواهند کرد. هم اینک سیستم عامل گوگل (Android O) به دلیل فراگیر بودن ابزار‌های مورد بهره برداری از سیستم عامل اندروید می‌تواند از رقیب خود پیشی بگیرد با اینحال این همه جریان نیست و کمپانی اپل بی تردید استراتژی‌ها و سیاست‌هایی را برای گسترش مصرف کنندگان iOS در مسیر پیش روی خود قرار خواهد داد. ضمن اینکه اپل امسال ۱۰ سالگی آیفون را جشن خواهد گرفت و بی تردید سو‌رپرایز‌هایی را برای مراسم خود مقرر کرده است.

 

قبل از این نیز با استناد به نظر سنجی‌های صورت گرفته، سیستم عامل iOS به دلیل داشتن Interface و رابط کاربری ساده و روان از شهرت‌ مخصوصی به اشتراک مصرف کنندگان این سیستم عامل دارا شده است

 

 اپل با اضافه کردن ویژ‌گی حقیقت اضافه به سیستم عامل iOS 11 و دوربین‌های آیفون تحولی شگرف در جهان سیستم عامل‌های تلفن های همراه هوشمند ایجاد خواهد نمود به گونه‌ای که این خصوصیت فارغ از همه چیز می‌تواند برگ برنده سیستم عامل iOS 11 شمرده شود. از جهت دیگر پیشرفت سیستم دستیار هوشمند صوتی اپل (Siri) نمونه دیگری از فاکتور‌های اصلی موفقیت سیستم عامل iOS 11 مشهور است.  در طرف دیگر گوگل با سیستم عامل Android O و خصوصیت‌‌های جدیدش تصمیم گرفته است قبل از قبل بر مصرف کنندگان خود بیافزاید و آن‌ها را حفظ کند.

سایت خبری “ایران پی پر” امیدوار است مقالات علمی و دیجیتال آن از نمونه مقاله iOS 11 در مقابل Android O: برنده حقیقی کدام است؟ مورد بهره برداری شما دوستان عزیز واقع شود. در بیشتر مواقع میتوانید دوستان خود را با ابزارهای سایت در باب این مقاله و مباحث دیگر سایت مطلع کنید.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات